Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybkach? Marzec 2013


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pięknie się zaczął marzec :wink: Udało się przechytrzyć największego pstrąga tego sezonu. Przyneta standardowa koko na bezzadziorowym haku własnej produkcji :) C&R

kokox.jpg

49jpg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie temat na wszczynanie tego typu dyskusji :wink:

Może nie używajmy w ogóle kotwic, haków - będziemy chodzić i cieszyć się, że ryba uderzyła w nieuzbrojoną przynętę. Taką mam pasję, łowię ryby i naturalnym jest, że czasem ryba zaleje się krwią to pewnie dlatego, że haczyki, kotwice są ostre.

A ryba ma się świetnie, w lutym złapana dwa razy.

Bez odbioru :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kontroluje Odrę i niestety ale ciągle przybiera. Ja w podniesionej wodzie jeszcze nigdy nie połowiłem, ale zdania są podzielone, więc się nie zrażam i w niedzielę jadę za kleniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj chwilę ze spinem na ujściu Ślęzy do Odry - woda podniesiona, ciągnie jak cholera, brań brak.

jaceen, bardzo fajna kluska. Zastanawiałem się ostatnio jak się do nich dobrać w takich warunkach, zdradzisz może czy wybierasz teraz płytkie/głębokie miejsca? Czy może rzucałeś pod drzewko widoczne na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man
I posypało doniesieniami z nad wody. Piękne ryby koledzy łowicie. Dla urozmaicenia wątku coś z nizinnej rzeki.

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=243575#243575

Booseib, wędka rozprawiczona :smile:

Rapa-man, dało się łowić na Widawie? Sprawdzasz monitoring w pogodynce, co dzieje się na rzekach? :smile:

Da się łowić,ale nurt dosyć wartki,ciężko będzie coś na Widawie drapnąć,tzn pewnie się da,ale Widawa to nie mój konik :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Odra cigacice, woda bardzo wysoko uklei nie widac i zero kontaktu z ryba. Nawet na pobliskim stawku gdzie tkwia zebacze zero podbic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj we 3 na barkach 1 oraz 2 pobawić się troczkiem we Wrocławiu. Oczywiście zero brań. Ogólnie było kilku federkujących na barkach 1 ale z marnymi efektami (1płotka/dzień). Jeszcze tydzień i może byczek się w końcu ruszy.

Wiosna idzie. Nawet nietoperze zaczynają latać i to w dzień o 12 w południe.

bca7fae0b1b7bb32m.jpg

a614d7c0a9e1cf04m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś nad Odrą. Około 6 godzin z feederami i zero kontaktu z rybą. Łowiłem z główek i z brzegów między główkami, obrzucałem chyba wszystkie możliwe miejsca, kukurydza, groch, chleb, z zanętą i bez zanęty, z nęceniem i bez nęcenia. Niestety, ale coraz bardziej się utwierdzam, że nie mam czego szukać w podniesionej wodzie, bo to już któryś wypad (w różnych porach roku) zakończony na zero.

Dodatkowo temperatura może z jeden stopień powyżej zera, a odczuwalna chyba z pięć na minusie, wiatr, chwilami śnieg....

I właśnie tłumaczyłem swojej drugiej połówce, że to jest dla mnie najlepszy relaks ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę kilkugodzinny wypad na rz. Sokołde za pstrągiem - jedno uderzenie (być może klenia) w Salmo Tiny, niestety nie zacięte.

Wiało jak diabli i trudno było zakraść się do brzegu bez robienia hałasu ze względu na zmrożony śnieg, który z każdym krokiem "łamał" się jak lód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godzinki z kolegą i spinem, niestety rzeka nizinna, do tego z "zaplanowanym" korytem, to na zero. 3 blachy zostawiłem w wodzie, z czego jedną ciekawie. Zatrzymanie blachy - normalnie tnę - przynęty brak. Pomyślałem, że mi jakiś zdenerwowany tarłowy esox postanowił mi umilić życie :twisted: , ale stalka jednak jest. Za to patrzę... krętlik prosty.. :roll: i to nie wcale badziewny. Możliwe, żeby za zwykłym zaczepie wyprostować krętlik? Jak się uda, to jutro atakuję już górski odcinek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.