Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybkach? Marzec 2013


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy wypad na ryby nie zaowocował żadnym kontaktem z rybą , może dzisiaj będzie lepiej.Nad wodą pomimo ,że dojście do wody bardzo trudne bardzo dużo wędkarzy ale wszyscy o kiju. Wczorajsze warunki jednak nie nastrajały optymizmem nawałnice śniegowe , zimno , mokro brrr .Dzisiaj słoneczko świeci więc zmykam nad wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fix-bud Fajnie że masz możliwości gdzie pomoczyć kija ;) i do tego mieć jakiekolwiek efekty. Ludźmi się nie przejmuj bo tu większość pierdzieli farmazony i się czepia, a później żalą się że nikt nie pisze i nie wstawia zdjęć.. wiadomo że nie każdy jest tak utalentowany jak Dawid, Winko, Tomek czy Jaceen i nie zawsze trafia się piękna rybka :)

A ten leszczyk w Twoim poście to raczej krąpik :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po okresie istnego szaleństwa karpików- wczoraj pierwszy dzień bez karpiowego brania. Na mroźnym wietrze na feederach meldowały się same płocie. Inna sprawa, że z konieczności byłem po południu a nie w najlepszej porze 20-22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fix-bud Fajnie że masz możliwości gdzie pomoczyć kija ;) i do tego mieć jakiekolwiek efekty. Ludźmi się nie przejmuj bo tu większość pierdzieli farmazony i się czepia, a później żalą się że nikt nie pisze i nie wstawia zdjęć.. wiadomo że nie każdy jest tak utalentowany jak Dawid, Winko, Tomek czy Jaceen i nie zawsze trafia się piękna rybka :)

A ten leszczyk w Twoim poście to raczej krąpik :mrgreen:

Ogromna ilość śluzu dała mi ten kierunek na nazwanie ryby a nie inny,łusek nie liczyłem i promieni też.Zdjęciem bardziej chciałem zwrócić uwagę na jaką przynętę i metodę.Kontrowersji wokół rozróżniania jest mnóstwo

Według mnie na 1szy rzut oka można,po za tym w przyrodzie występują mieszańce(np płoć-leszcz),sam wielokrotnie takie łowiłem...

Po za tym mój osobnik miał dużą ilość śluzu jak na krąpia,ręce 3 razy wycierałem o spodnie.Nie jestem ichtiologiem żeby napisać na 100% ,napisałem to co mi się wydaje.

W zeszłym roku w maju chwyciłem leszczka 25 cm na obrotówkę nr 1,miesiąc maj.

Słyszałem o gościach co łapią szczupaki na muchę i karpie.

Idąc dalej,nie wszyscy co łapią fajne rybki to pokazują je na forum po prostu ich tu nie ma,jeszcze dalej niektórzy z nas łapią smoki a pokazują kurduple.

Dalej lecąc to w Szczecinie i okolicach z kleniem i pstrągiem słabo(moje wiadomości) ,ale okoń i sandacz,szczupak nie jest źle,ja zapewniam że będzie ode mnie więcej zdjęć okonia,sandacza,czy szczupaka ,może i pstrąga bo ten zaczął bywać w kanale ciepłym.

Nie jest moim zamiarem nikogo obrażać ,jednak nie będę siedział bezczynnie jak ktoś ze mnie próbuje zrobić idi....ę(zamrażam żywe rybki,kłusuję bo nie wymiary)

Ci co mnie znają i choć raz byli ze mną na rybkach dokładnie wiedzą kim jestem i jak się zachowuję.

Pozdrawiam prawdziwych wędkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mnie znają i choć raz byli ze mną na rybkach dokładnie wiedzą kim jestem i jak się zachowuję
Nie przejmuj się zbytnio. "Lincze" sfrustrowanych fanatyków są na tym forum są dość modne o tej porze roku. Grunt, że łowisz... . :wink:

Co by nie było OT wyszedłem dzisiaj nad rzeczkę zafascynowany wyczynami Jacena lecz nie dałem rady w taką pogodę nawet kija rozłożyć. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak pięknie...

Przyszły weekend miał być rozpoczęciem sezonu. Wszelkie prognozy zapowiadały w Wlkp 7C a na kolejne dni nawet 15C. Chociaż dzisiaj na jeziorze Lusowskim (Wlkp) na małym rekonesansie jeszcze 4cm lodu to wiedziałem, że do przyszłego tygodnia przy takiej pogodzie zejdzie.

b4a9ded76b94eff7m.jpg 2590c36626ba0c78m.jpg 7a160c2031b6fc2dm.jpg

Po powrocie nie mogąc się doczekać nowego sezonu sprawdziłem pogodę i... ktoś ukradł WIOSNĘ. Z zapowiadanych 7C zrobiło się 1C. Tak więc Wielkopolskie jeziora poczekają do początku kwietnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, w Opolu dzień był tak ładny że grzechem było by nie pójść pochodzić z wędką ;)

A mianowicie odwiedziłem rzekę Odrę w Opolu lecz niestety nie było nawet brania... Ale przynajmniej porzucalem pierwszy raz na boczny trok. Dodam że ryby nie zlowilem ale uczepila się mojego haka jedna malza ( trochę się zdziwiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mnie znają i choć raz byli ze mną na rybkach dokładnie wiedzą kim jestem i jak się zachowuję
Nie przejmuj się zbytnio. "Lincze" sfrustrowanych fanatyków są na tym forum są dość modne o tej porze roku. Grunt, że łowisz... . :wink:

Co by nie było OT wyszedłem dzisiaj nad rzeczkę zafascynowany wyczynami Jacena lecz nie dałem rady w taką pogodę nawet kija rozłożyć. :???:

Żałuję że nie nie ma takich rzeczek kolo mnie,przynajmniej ja nic nie wiem aby były w nich takie fajne rybki,ale niestety tak to już jest.Dobrze że inni mają i łapią ,tak trzyyyyymaćććć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było pięknie słoneczko, lekki wiaterek .Ale zimno strasznie pomimo tego wszystkiego. Ludzi sporo, ale znowu bez brań , ale ja nie odpuszczam i kolejny raz atakuje. Poza tym przecież ja w spinningu raczkuje to czego oczekiwać na początku swojej drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniechęcaj się kolego,mistrzem świata spiningu nie jestem ale powiem Ci to co powiedział mi stary mistrz R.Taszarek - "próbuj ,próbuj ,próbuj i nie bój się eksperymentować". Nie wiem czy często latasz na rybki?, ja ze spinem jestem 3-5 razy w tygodniu.

Dzisiaj byłem na kanale ciepłym w Gryfinie,wynik 33 okonki 5-14 cm,2 bassy 10-12 cm i przyłów w postaci skorupy po małży.Metoda trok,kolory paprochów różne,żółte,czerwone z brokatem,perłowe.na czarne i fioletowe zero brań.Próbowałem ze smużakami i salmo minnow za kleniem,jaziem czy bolkiem ale nic.Guma opad,obrotówka,drop i zero.Okonia 30 cm złapałem tu ostatni raz w grudniu(na tarło chyba idą już). Próbowałem z muchą na troku i też przegrałem.Pstrąga zero dzisiaj,nikt z obecnych nie złapał.Na feeder łowili krąpiki i płoteczki ,jazia ktoś trafił na spławik.

Generalnie zimno,pizgało niemiłosiernie od 10ej,a od 11ej brania były sporadyczne...

Pozdrawiam

Dorzucam fotki,wszystkie rybki z powrotem w wodzie.

3d8fb0fb93959ab0m.jpg

0399701c7aad6863m.jpg

bf40ab177058ae47m.jpg

6a9d2c84604cdfddm.jpg

af497a4ca08abde8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przecież ja w spinningu raczkuje to czego oczekiwać na początku swojej drogi?

Jako ze mam y porę roku jaka mamy - nie ma się co przejmować ponieważ rybki siedzą głęboko lub zmieniły lokalizacje :wink:

Ale zgodzę się że trening czyni mistrza. Kiedy ja zaczynałem wracałem bez blach , twisterów do domu. Teraz nie wracam na minusie choć czasem o kiju :mrgreen:

Ostatnio pokonałem około 2 kilometrów małej rzeczki która w czasach swojej świetności obfitowała w ryby aby złowić.... Uwaga Drastyczne :mrgreen:

zdjęcie niezgodne z regulaminem- tomek1

Mimo tego ze zmarzłem z nosa kapało jak z kranu byłem zadowolony z tej bestii :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubnia???

Poza tym przecież ja w spinningu raczkuje to czego oczekiwać na początku swojej drogi?

Jako ze mam y porę roku jaka mamy - nie ma się co przejmować ponieważ rybki siedzą głęboko lub zmieniły lokalizacje :wink:

Ale zgodzę się że trening czyni mistrza. Kiedy ja zaczynałem wracałem bez blach , twisterów do domu. Teraz nie wracam na minusie choć czasem o kiju :mrgreen:

Ostatnio pokonałem około 2 kilometrów małej rzeczki która w czasach swojej świetności obfitowała w ryby aby złowić.... Uwaga Drastyczne :mrgreen:

Mimo tego ze zmarzłem z nosa kapało jak z kranu byłem zadowolony z tej bestii :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na fotki i zastanawiam się jak to w końcu jest na tym forum... Można wstawiać zdjęcia niewymiarowych ryb czy nie można? Czy zależy kto wstawia?

Co do tematu,

mała rzeczka w okolicach Białegostoku, piękna pogoda, 3 klenie ok. 30 cm , wszystkie na salmo tiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na fotki i zastanawiam się jak to w końcu jest na tym forum... Można wstawiać zdjęcia niewymiarowych ryb czy nie można? Czy zależy kto wstawia?

Zależy czy moderatorzy śpią czy nie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele powtórka z rozrywki i znowu powrót o kiju. Do tej pory tylko muchowałem , ale postanowiłem dać szansę spiningowi w tym roku i muchować mam zamiar dopiero zacząć w czerwcu. Na rybach jestem rzadko bardzo rzadko , jak dla mnie za mało razy. W tym tygodniu udało się być 3 ,ale zwykle to jest raz czasem dwa razy w tygodniu a czasem w ogóle. Średnia roczna raz w tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj od 11 do 15.30 ,wynik 30 okonków z których największy miał 18 cm,do tego tęczak 25cm,trzeci w tym miesiącu.Łowisko dolna odra w Gryfinie.Śnieg padał ale było cieplej niż w niedzielę.Dołączam fotkę mojej największej bestii.

243077e7439c3080m.jpg

Link do zdjęcia tęczowego.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2c03c08467338f7e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cbac9dbaff28c493.html

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.