Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Populacja suma na Ebro jest ogromna i idąc tokiem myślenia naszych błyskotliwych mięsiarzy nie powinno tam już nic pływać tymczasem jest tam ogromna populacja karpia i sandacza i to bez zarybień .

.

To akurat jest zły przykład bo w Hiszpanii sum, sandacz i karp jest gatunkiem obcym tak jak u nas sumik, czebaczek, amur, czy też babka.

Tego typu gatunki obce powinny być z wody eliminowane i utylizowane.

Dlatego suma w Polsce należy chronić, a sumika tępić.

Natomiast w Hiszpanii sum, sandacz, amur i karp powinny być tępione jak jak i inne gatunki inwazyjne.

Nie mam zamiaru rozmawiać z mięsiarzem .

p.s czytaj ze zrozumieniem ,myślenie nie boli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Populacja suma na Ebro jest ogromna i idąc tokiem myślenia naszych błyskotliwych mięsiarzy nie powinno tam już nic pływać tymczasem jest tam ogromna populacja karpia i sandacza i to bez zarybień .

.

To akurat jest zły przykład bo w Hiszpanii sum, sandacz i karp jest gatunkiem obcym tak jak u nas sumik, czebaczek, amur, czy też babka.

Tego typu gatunki obce powinny być z wody eliminowane i utylizowane.

Dlatego suma w Polsce należy chronić, a sumika tępić.

Natomiast w Hiszpanii sum, sandacz, amur i karp powinny być tępione jak jak i inne gatunki inwazyjne.

Nie mam zamiaru rozmawiać z mięsiarzem .

p.s czytaj ze zrozumieniem ,myślenie nie boli .

Nie ma to jak rzeczowa dyskusja poparta merytorycznymi argumentami tak jak ta Twoja projekcja w stosunku do mojej osoby. Czasami mi się wydaje, że nosisz w sercu jakiś stary żal (sprzed lat) w stosunku do mojej osoby.

Wydaje mi się, że nawet "mięsiarze" (co by ten epitet nie znaczył) mogą mieć w wielu przypadkach rację.

Sum w Hiszpanii jest gatunkiem obcym i wyrządził wiele złego dla ekosystemów wodnych w których występuje.

Podobnym szkodnikiem jest tam sandacz i karp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Populacja suma na Ebro jest ogromna i idąc tokiem myślenia naszych błyskotliwych mięsiarzy nie powinno tam już nic pływać tymczasem jest tam ogromna populacja karpia i sandacza i to bez zarybień .

.

To akurat jest zły przykład bo w Hiszpanii sum, sandacz i karp jest gatunkiem obcym tak jak u nas sumik, czebaczek, amur, czy też babka.

Tego typu gatunki obce powinny być z wody eliminowane i utylizowane.

Dlatego suma w Polsce należy chronić, a sumika tępić.

Natomiast w Hiszpanii sum, sandacz, amur i karp powinny być tępione jak jak i inne gatunki inwazyjne.

Nie mam zamiaru rozmawiać z mięsiarzem .

p.s czytaj ze zrozumieniem ,myślenie nie boli .

Nie ma to jak rzeczowa dyskusja poparta merytorycznymi argumentami tak jak ta Twoja projekcja w stosunku do mojej osoby. Czasami mi się wydaje, że nosisz w sercu jakiś stary żal (sprzed lat) w stosunku do mojej osoby.

Wydaje mi się, że nawet "mięsiarze" (co by ten epitet nie znaczył) mogą mieć w wielu przypadkach rację.

Sum w Hiszpanii jest gatunkiem obcym i wyrządził wiele złego dla ekosystemów wodnych w których występuje.

Podobnym szkodnikiem jest tam sandacz i karp.

NIgdzie nie napisałem że te ryby sa tam pożądane ale o przykład że w jednym zbiorniku potrafią żyć sumy sandacze i karpie .U nas jak nie ma karpia to winny sum jak wybiją sandacza to winny sum .Zresztą po co ta moja pisanina skoro mięsiaże maja zawsze racje.

Przegiąłeś pałę i dobrze wiesz o co mi chodzi nie rób z siebie anioła bo zachowałeś się jak większość ślazaków na gościnnych wojażach .Ludzie twojego pokroju dobili większość łowisk na Śląsku i nie tylko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIgdzie nie napisałem że te ryby sa tam pożądane ale o przykład że w jednym zbiorniku potrafią żyć sumy sandacze i karpie .U nas jak nie ma karpia to winny sum jak wybiją sandacza to winny sum .Zresztą po co ta moja pisanina skoro mięsiaże maja zawsze racje.

Przegiąłeś pałę i dobrze wiesz o co mi chodzi nie rób z siebie anioła bo zachowałeś się jak większość ślazaków na gościnnych wojażach .Ludzie twojego pokroju dobili większość łowisk na Śląsku i nie tylko .

Nie robię z siebie ani diabła ani anioła tylko dyskutuję na temat ryb i wędkarstwa. Nie stosuję napastliwego w stosunku do adwersarza stylu pisania. Taka nieuprzejmość do niczego dobrego nie prowadzi, a na pewno nie służy atmosferze na tym forum. Tym bardziej maniakalne wracanie do jakiś tam zdarzeń sprzed 5 lub więcej lat w celu niezbyt zgodnym z regulaminem tego forum jest zwykłym afrontem w stosunku do adwersarza i niczemu dobremu nie służy, a tym bardziej podniesieniu wiedzy na temat ryb oraz wędkarstwa, a także idei, dla którego to forum zostało utworzone.

Moim zdaniem w Polsce karp jest gatunkiem obcym i nie powinien być wpuszczany do wód otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla bywalców Dziewkowic.

Mianowicie w zeszłym roku było masę okonia na dzickach. Zawsze cos sie łapało. W tym roku jestem 4 raz i zupełnie nic nawet go nie widac. Co sie z nim stało. Albo gdzie poszedł

Na winklu koło telewizora i na bulgocie były w sobota brały jak gupie takie 15-25 cm na boczny trok do tego szczupaczek 63 cm .

Cezorator i Tomi78 co z wami na ryby się brać a nie sapać na siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj spróbować DS i tradycyjnego "gruntu". Tylko 3 godziny i bez nastawiania się na wynik. Ładnie na płyciznach polowały okonie. Jeden zbój ścigając kolację zapędził się pod same moje nogi. Co do ludzi to masa plażowiczów poprzekładanych wędkarzami. Przy ogarnianiu miejscówki doszedłem do wniosku, że niektórzy koledzy po kiju są totalnymi leniami i flejtuchami.

syf-dziecki.jpg

Do koszy znajdujących się przy wyjściu z łowiska jest raptem 150m. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzą i zamkną i będzie święty spokój,może zezwolą na wędkowanie,ale wyłącznie z łodzi po opakowaniu widać kolegów łowiących białą rybę !!! tak,że jak coś niech sobie sami podziękują jak zamkną łowisko,nie bronie wypoczywających i kąpiących grilowiczów, oni też do tego się przyczynią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lechfor

Trzeba było widzieć co się działo podczas ostatniego "maratonu karpiowego". Trzy dni siedzieli i ładowali tony gównianej zanęty.

Do tego towarzycho pierwszej klasy, szedłem sobie wzdłuż brzegu szukając miejsca do brodzenia i akurat na wprost jednej z ekip zakotwiczył jakiś facet ze spinningiem, ale spokojnie 200m metrów od brzegu. Zaraz jeden z ekipy się wydarł. "gdzie mi tu łowisz na wprost przede mną". Tamten się spytał, gdzie jest bojka i czy da radę tak daleko dorzucić. Bojki nie mieli a w regulaminie zawodów był zakaz wywózki przynęt. Ci na brzegu coś tam jeszcze pobluzgali, ale za chwilę rzucili się z tekstami "sp..." do faceta płynącego wzdłuż brzegu.

Ogólnie bydło a nie wędkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na statystyki PZW K-ce (2011) najwięcej, bo prawie 100 ton w okręgu odłowiono karpia. Więc prawdopodobieństwo trafienia na pozostałości po nieetycznym karpiarzu jest wyjątkowo duże. Na Dziećkach nie neguję wywózek. Ponoć do spinningu są dobre miejsca przy wschodniej i pd-wch stronie zbiornika. Tam też parcie gruntowców jest mniejsze. Niestety trzeba się trochę namachać wiosłami i szarpnąć niewielką kiesą na łódkę.

Co do bluzgów to też się zastanawiałem czy się nie wydzierać jak delikwenci trollingowali mi prawie nad zestawami z łezkami 80g zarzuconymi z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/3 długości zbiornika ? kilometr plecionki na szpuli ? I pewnie zamiast koszyczka wiadro z viledy z zanętą :lol:

Nie no, joke :wink: 2/3 może nie ale do połowy prawie tak, ale wtedy to tak jakby łowić z traulera na otwartym oceanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy to mają zakodowane,że im dalej żuci tym większa ryba i pewnie z tego się te kilku set metrowe wywózki biorą.Raz obserwowałem kolesia co siedział w winklu zbiornika tzw.plaża w prawo od rur i wywoził na biedę z 300 metrów,a jak by poszedł wzdłuż brzegu te 300m, to w to miejsce tylko brzegiem to spokojnie by spławikiem dorzucił w to miejsce co wywiózł,to dopiero wykształcony człowiek i rozumny:) a najśmieszniejsze jest to,że przy okazji zajął 300 metrów innego brzegu.Porostu ja mam zasadę wedkuję zgodnie z regulaminem więc spinning 50m i nie zwracam uwagi na wyzwiska itp.niech targa koleś gardło jak mu w nim wyschnie to napije się wody wkońcu to zbiornik wody pitnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przy spokojnej wodzie widać stada drobnicy przy powierzchni, ale nic jej nie atakuje, tam już chyba nie ma wiele drapieżnika. Ale jak się zarybia karpiem zamiast szczupakiem i sandaczem to tak jest, woda taka sobie, nie jest przezroczysta jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Chciałbym się wybrać z ojcem na 3dni z nockami. Głównie naszym celem był zbiornik Kozłowa Góra, ale chcemy skosztować Dziećkowic :)

Proszę powiedźcie gdzie można i czy można rozłożyć się z namiotem na te 3 dni by połowić w spokoju. Łowienie gruntowe z brzegu.

Czy sama karta (oczywiście opłacona) wystarczy.

Gdzie najlepiej sie rozłożyć, wyczytałem że są miejsca gdzie nie można wędkować (wzdłuż betonowe spady).

Gdzie można zostawić samochód (by nie zastać go na cegłach :)

Dzięki za jakieś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedźcie gdzie można i czy można rozłożyć się z namiotem na te 3 dni by połowić w spokoju. Łowienie gruntowe z brzegu.

Bez podłogowym wszędzie poza płytami a podłogowym niewolno ale nie słyszałem żeby komuś coś zrobili za rozbicie.

Czy sama karta (oczywiście opłacona) wystarczy.

Zależy w którym miejscu od strony przemszy są potrzebne dodatkowe wkładki do dostania za free na rybaczówce.

Gdzie najlepiej sie rozłożyć, wyczytałem że są miejsca gdzie nie można wędkować (wzdłuż betonowe spady).

zgadza się.

Gdzie można zostawić samochód (by nie zastać go na cegłach

Pod rybaczówką inne miejsca są niepewne szczególnie w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.