Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dzis bylo na rybach czerwiec 2013


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzis nie mogąc w domu wysiedzieć, zabrałem feedera i spining jaziowy i pojechałem na dosc mocno już rozlaną rzeke, woda wychodzi z brzegu już i w jednym z oczek namierzyłem stadko karasi takich 30-40cm. Jednego sie udało przechytrzyc :-).

Ok 16 widzac na rzece co jakiś czas oczka zwinałem DS,i poszedłem ze spinem pomachać.

Po chwili rzucania zapiął sie jaź ,mega gruby!! 56cm

Masakrycznie grube te jazie w tym roku, normalnie jak karpie, jedną ręką objąc sie nie dało

dsc03435n.jpg

dsc03436bn.jpg

Przynęta BIG EYES 2,5cm mojej produkcji co niezmiernie cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś siadam wieczorkiem z kolegą na sandacza. Mamy zamiar posiedzieć do północy, no chyba, że będą brania. Kilka dni temu pojawił się problem ze złowieniem żywca, więc dziś zabiorę ze sobą kilka mrożonych płotek, które w razie czego powędrują jako przynęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypad na kanał mazurski skończył się dziesięcioma leszczami +30cm,dwoma wzdręgami i 2,5kg krąpi.Zasiadka 7h.Strasznie ciężko tam o duża rybę.Ja dopiero zaczynam łowić,więc i taka ryba cieszy.Ostatnio użyłem 7,5kg na 8h zanęty dragona,która ściągnęła drobnice krąpi.Tym razem nie popełniłem tego błędu i wsypałem 1kg granulatu Trapera waniliowego,plus garść kukurydzy co jakiś czas.Finansowo lepiej wyszedłem i już ryba inna.

Jeździ ktoś na kanał mazurski??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w poszukiwaniu karpia, zasiadka na łowisku Kormoran w Legnicy. Rozochocony opowiadaniami i zdjęciami znajomych z karpiami w przedziale 3-5kg, sam postanowiłem przezbroić jeden zestaw na spławik, co jest dla mnie nowością, bo rzadko łowię na spławik, a już tym bardziej karpie, na "wykładanego" (tak to nazywają Ci starsi wędkarze z Kormorana).

Kukurydza założona, spławiki dociążone, zestawy oparte o dno i zaczynamy wyczekiwanie. Łowiliśmy od 17 do 22.

Około godziny 20:30, spławik wykłada się na tafli i zaczyna jechać, zacięcie i siedzi. Hol trwa około 3-4 minut, w trakcie których karp kilka razy zalicza krótkie odjazdy. Hol w miarę finezyjny, techniczny, z regulacją hamulca w jego trakcie. Ugięcie szczytówki wskazuje, że na końcu zestawu jest dosyć pokaźna rybka. Ostatnie chlapnięcia i karp ląduje w podbieraku. Po zważeniu okazało się, że ma niecałe 4kg, jednakże został złowiony na delikatny feeder, więc sami sobie wyobraźcie, jak wyglądał hol. Karp ładny, zdrowy, ślicznie ubarwiony.

Niestety, moja rola w tym karpiu ograniczyła się do podebrania, ponieważ złowił go jakiś nieznany mi wędkarz, który zajmował miejsce nieopodal mojego :P

Ja z Ojcem bez brania przez cały wieczór, o kiju wróciliśmy do domu.

To co niepokoi, to fakt, iż gość rzucił karpiem dwa razy o betonową płytę i zabrał do bagażnika i o ile nie mam pojęcia na temat jakości mięsa 4kg karpia, to wiem, że chciałbym takiego jeszcze spotkać na tym łowisku, tymczasem to już któraś z kolei (w przedziale 10-20) ryba, która zakończyła swój żywot....

Pozdrawiam

P.S.

Nawiązując do postu kolegi slav, ja z 2 tygodnie temu, zanim Odra tak poszła w górę, też dostałem pierwszego w życiu miarowego sandacza - 53cm ;)

P.S 2

Chciałem właśnie wrzucić zdjęcie tego sandacza i okazało się, że mam uszkodzoną kartę micro sd ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty dla wszystkich łowiących.

Ja wczoraj zeszłem z wody o kiju, mimo iż od ryb az sie gotowało. Pieknym widokiem były metrowe amury co jakis czas przepływające niewiele ponad metr ode mnie.

Jazie wczoraj gdzies znikły i w ogóle sie nie pokazywały,ale nie zniechecam sie.. polowanie na 60+ wciąż trwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś odwiedziłem Kanał Żerański w Warszawie na wysokości mostu Kobiałka.

To co tam widziałem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Czułem się trochę jak w Łazienkach,gdzie widać pływające pod powierzchnią karpie.

Z tym że tutaj pływały...no właśnie. Jazie. Tak sądzę po czerwonawym zabarwieniu płetw. Jednak to co działo się w wodzie wskazywało wyraźnie na żerowanie rapy. Nie sądzę,żeby jaź tak tłukł.

Oczywiście żadna z półmetrówek nawet nie powąchała ani obrotówki, ani wahadłówki ani woblerka. Na obrotówkę skusił się okonek conajwyżej dwa razy większy od niej.

Czy ktoś z kolegów bywa w tamtej okolicy i widział te okazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem sie dzis tradycyjnie ze spinem na jazie, jazi oczywiscie niet... ani spławu.

Po godzinie rzucania już od niechcenia potężne branie przy dnie,dłuzsza chwila cholu i na brzegu mam sumka 70+(nie mierzyłem,ale wg kresek na wedce[a jest ich 7] mogł miec koło 80cm..

Fotki nie daje z wiadomych wzgledów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, a mam takie pytanko na jakich głebokosciach łapiesz? szukasz ich w dziurach czy na wypłyceniach?

Wypłycenia z twardym dnem. Warto zbadać dno poprzez wejście do wody i przedeptanie potencjalnie ciekawej miejscówki. Jeżeli nie ma takiej możliwości to zbadać echosondą a jak i na to nie ma szans to chociaż obrzucić spinningiem.

Jak wyselekcjonować potencjalnie dobre miejsca? Szukać na lądzie cypli - jest duża szansa że na ich przedłużeniu w wodę jest garbik. Dobre są piaszczyste plaże, miejsce wpływu rzeczki, płytsze miejsce mogą również zwiastować częściej niż gdzie indziej pokazujące się ryby.

Obecnie w moich miejscówkach jest od 0,8-1,4 metra wody. W zeszłym roku stan wody był niższy o dobre 0,4 metra a ryby żerowały w tych samych miejscach.

Tej nocy było mnóstwo brań, siedziałem do 3.30, ale mimo pięknych odjazdów od 1 do końca nic nie zaciąłem. Podejrzewam, że były to małe sandaczyki. Wczoraj była piękna noc, wiatr potem mrzawka, świetny czas na sandacza :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spruboje dzisiaj znowu, ostatnio 2 wypady bez efektu... głębokosc to jakies 2,5 - 3m twarde i piaszczyste. Dziekuje za cenna pomoc

Czy dno opada łagodnie? Jeśli tak, to nie rzucaj daleko od brzegu kiedy łowisz w nocy. Ewentualnie rzucaj nie przed siebie tylko po skosie to Ci pozwoli łowić niedaleko od brzegu ale daleko od stanowiska.

Jeżeli już przy brzegu masz taką głębokość a na zbiorniku są płytsze miejsca to nie wróżę dobrych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i ja.

Padło na jedną ze śląskich zaporówek, pojechaliśmy z Kumplami na Świerklaniec.

Założenie proste - jeden kij białoryb, drugi postawiony na trupa.

Leszczyków nałowiłem się do bólu, około 23 branie na trupa. Ładny odjazd, chwila oczekiwania i... sygnalizator na sąsiedniej wędce pokazuje branie, które interpretuje jako splątanie zestawów. Podejmuje zatem, jak się okazało, złą decyzję - zacinam za wcześnie. Rybę na kiju miałem przez około 1 minutę i przez te 60 sekund to zdecydowanie ona dyktowała warunki. Niestety finalnie spadła. Branie na drugim kiju okazało się autentyczne - sprawcą zamieszania 40cm leszczyk.

Sandacze przeważnie kuszę spiningowymi wabikami, ale w metodzie gruntowej moment brania i oczekiwania na zacięcie dostarcza niepowtarzalnych przeżyć, których nie znajduję w szybkim spiningowym pstryknięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowe PB w latawcu :wink:

W sumie to mialem dziś nigdzie nie jechać... ale płec piekna zagrała mi na nerwach to i w głupią pore sie wybrałem(o 12 w połódnie)

Zabrałem feedera i jaziowy spinnig standardowo.. Na miejscu od razu wiem ze ze spinningu bedą nici(woda wysoka nadal) jazie sie nie pokazują wiec spinning w krzaki.

Po drodze zakupiłem sobie browarka w ilości 1, i w nadziei ze poleze,i sie troche poopalam, spedze popolódnie...

No i było fajnie dopóki nie przyszła godzina 14..

Wędka tylko jedna, jak sie nie zaczeło...

Branie po braniu, ale nic nie mogłem zaciac

O 15 kolejne branie jedno z wielu i taki oto ryb sie dał do fotki zaprosić..

Równo 70cm :mrgreen:

u4kx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.