Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przemlinek moim zdaniem nie ma ogólnego zakazu wjazdu na budowle hydrotechnioczne!!!!! Według ustawy nawet bulwar wzdłuż rzeki jest budowlą hydrotechniczną a np. w Toruniu spokojnie jedziesz w wzdłuż Wisły. W Warszawie to samo. To są idiotyczne wymysły straży miejskiej i rybackiej, aby mieć mniej "paragrafów do spamiętania"(IQ ograniczone). Problemem jest to że jeśli nie przyjmiesz mandatu i te pół mózgi się uprą i zrobią ci sprawę to musisz stawiać się w sądzie a nie zawsze masz czas i chęci. Oni w większości bazują na wygłoszeniu jakiejś głupoty i uważają że ich słowo jest prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jak zobaczyłem 19 postow nieprzeczytanych juz sie podjarałem ze natargaliście ryb a tu jak zwykle bicie piany o niewiadomo czym , o zakazie wjazdu na wal p.powodziowy na barkach każdy wie czemu znaku niema tez każdy wie ja nie wjeżdżam a jak juz to z świadomością ze mogę zostać ukarany

zeby nie bic.... bylem na barkach w niedziele oprócz uklei i pożaru(połamałbym rece tym debilom) nic sie nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gleam - też byłem w niedzielę, połowiłem byczków - fakt ładnie się paliło...dobrze że ugasili w porę bo ogień już szedł w kierunku milenijnego a tam chaszcze 2metrowe!

Wiadomo jest że auta zostawiamy na barkach 1 przy moście kolejowym albo na parkingu niedaleko milenijnego niedaleko pętli tramwajowym a każdy dalszy wjazd to niestety mandat, ile tam już było tych znaków i dnia nie wytrzymywaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Łowił ktoś z was w ostatnich dniach na kanale wzdłuż ulicy pasterskiej ? ja tam się wybieram na spławik i feederka głównie za linem i plocią.

każde info mile widziane :)

Też tak się zastanawiam czy sie tam nie wybrac i chyba na dniach zrobie tam rekonesans ale wydaje mi się ze jest tam zbyt niski stan wody na chwile obecną co najmniej o metr, teraz w niektórych miejscach to mozna by było chyba przejsc i jajców nie zamoczyć :mrgreen:

Właśnie o to chodzi, zawsze taki stan wody jest na kanale wiosną.

łowię tam wiele lat ( mieszkam 10 min drogi do tego miejsca) wiosną zawsze na tak niskim stanie biorą pięknie liny i płocie. Na feeder faktycznie może się wydawać że za płytko ale znam kilka głębinek gdzie woda ma tam około 1,5-1,8 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, jest zapis.

Art. 80 k.w. Niszczenie wałów przeciwpowodziowych.

Kodeks wykroczeń Maj 1st, 2008

Art. 80.

§ 1. Kto:

1) przejeżdża pojazdem lub konno albo przepędza zwierzę gospodarskie przez wał przeciwpowodziowy w miejscu do tego nie przeznaczonym lub wzdłuż po wale, na którym nie ma drogi o dostatecznie mocnej nawierzchni;

podlega karze grzywny albo karze nagany.

Takie tablice są w miejscach utwardzonego przejazdu. Informuje że nie mozna przejeżdżać w miejscu do tego nie przeznaczonym.

http://olgierd.bblog.pl/i/blog/users/156/files/Image/wal_na_odrze_zakaz_przejezdzania.jpg

Czy wjazd na barki przez wał jest przeznaczony do wjazdu?

Czy ten wjazd jest utwardzony?

Wszystko w temacie braku oznakowania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ustawy nawet bulwar wzdłuż rzeki jest budowlą hydrotechniczną a np. w Toruniu spokojnie jedziesz w wzdłuż Wisły.

A Ty byłeś w Toruniu, że tak piszesz o bulwarze? Widziałeś aby ktoś po bulwarze poza czasami policją czy strażą jeździł? Wzdłuż bulwaru jest normalna ulica ale to nie jest bulwar. A że nazwa ulicy jest taka sama to później ludzie piszą takie głupoty :roll: Jedyna możliwość wjechania na bulwar jest na jego końcu gdzie znajduje się przystań wioślarzy. Możliwość jest tylko dla samochodów z przyczepką podłodziową. Każdy inny kierowca dokłada do budżetu :) Było to i jest ułatwienie dla wioślarzy z którego mają okazję korzystać też wędkarze wodujący łódki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W zeszłym tygodniu także obławiałem kanał żeglugowy i głównie brały jelce, byczki, małe leszczyki i raz udało mi sie złowić ładną tłustą wzdręgę i jako przyłów pojawił sie okoń.

Płotek nie uświadczyłem w zeszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła zanęta , do tego 2 pudełka robaków , koszyk i do wody . zaneta nie jest ważna , ważne jest jak się łowi . a z wielkością było różnie , były małe i trochę większe . szybko tam nie pojade na pewno , bo nie idzie sie od nich opędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,to co pisze kolega maniu394,byłem tam w zeszłym tygodniu w niedziele,jest ich tam masa,biorą zazwyczaj takie do 25cm,chociaż trafiłem dwa 40cm,nawet biały zamoczony w dipie waniliowym nie skutkował,żeby przestały brać byki a weszła inna ryba,dzisiaj zaś byłem od 8 na starej odrze praktycznie zero brań dwa puknięcia pojedyńcze do 11,za niska temperatura zimne nocki wydaje mi się że trzeba czekać na jakieś ocieplenie,a jak u was koledzy z wrocka jakieś efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj od rana na drugich barkach. Brania były sporadyczne ale tylko do około 10:30. Później cisza jak makiem zasiał. Głownie małe leszczyki. Może z dwa które podchodziły pod 30cm a reszta drobnica. I standardowo kilka mikro boleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.