Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie
DAMIANO

WROCŁAWSKA ODRA

Recommended Posts

Korzystając z okazji zajrzałem dziś na Bajkał. Mimo, że dzień powszedni i godziny pracy to nie miałem problemu z wytypowaniem miejsca. Kilkanaście aut i tyluż samo wędkujących skupionych w jednym miejscu nie pozostawiało wątpliwości. Machałem może godzinkę, wydłubałem chyba sześć okonków, mimo że brań miałem więcej. Niestety nie miałem gumek mniejszych niż 5 cm (nie lubię łowić mniejszymi), więc złowiłem tylko te najbardziej łapczywe... a może największe ze wszystkich chętnych w tym miejscu do współpracy ;)

Woda fajna, ale ta presja... Nawet dziś widziałem zarówno spinningistów, pickerowców, feederowców, żywcarzy, a nawet dawno niewidzianą podrywkę (nawet nie wiem czy to narzędzie aktualnie jest dopuszczone do stosowania). Mogę się tylko domyślać co tu się dzieje w weekendy. Nie wiem czy wstyd się przyznać, ale to był mój pierwszy połów na Bajkale i to moje pierwsze rybki z tej wody, a kto wie czy nie ostatnie w tym sezonie.

Biorąc pod uwagę fakt, że gdy o zmierzchu się zwinąłem i z ciekawości uruchomiłem Yanosika - okazało się, że do domu mam 31 km, na przejechanie których potrzebowałem ponad godziny, to chyba wolę zrobić dystans dwa razy większy w tym samym czasie i wylądować gdzieś na "dzikiej rzece". Może nie złowię w godzinę sześciu okonków, może  nawet nic nie złowię, ale na pewno odpocznę :) 

1-20191129_231019-001.jpg

1-20191129_231001.jpg

1-20191129_153105.jpg

• Super 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragon

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198466/63/skladki_i_oplaty_na_2020_rok

Tradycji stało się zadość. Wiadomo ile, ale nie wiadomo za co. Drgnęło w porozumieniach. Może w ślad za tym, kiedyś, okręg się postara i ujawni regulamin, który będzie obowiązywał? Zapłać, a później dowiesz się za co. Tak, wstałem lewą nogą;)

• Lubię to 1
  • Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 1.12.2019 o 10:10, jaceen napisał:

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198466/63/skladki_i_oplaty_na_2020_rok

Tradycji stało się zadość. Wiadomo ile, ale nie wiadomo za co. Drgnęło w porozumieniach. Może w ślad za tym, kiedyś, okręg się postara i ujawni regulamin, który będzie obowiązywał? Zapłać, a później dowiesz się za co. Tak, wstałem lewą nogą;)

Podsumowująć, jeżeli chciałbym łowić zarówno we Wrocławiu jak i w opolskim to płacę składka członkowska 100 zł oraz 2 x 160 zł składka pełna ? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednak wiadomo. We wrześniu na stronie okręgu pojawiła się informacja o nowym regulaminie na 2020. http://www.wroclaw.pzw.org.pl/wiadomosci/39226/60/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb__uwaga_zmiany_od_1012020r

Teraz odliczamy czas. Czy pojawią się odstępstwa i aneksy do końca roku?

Szukam i jakoś nie mogę znaleźć nic nowszego.  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180002003/O/D20182003.pdf

Nie mogę się dzisiaj dodzwonić do wrocławskiego okręgu. Na obecną chwilę, na 1 stycznia szykuję sandaczową wędkę. Jedźcie na trocie a ja, jak bywało b.dawno temu w styczniu...:):roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@jaceen chyba jednak nie wiadomo. Okręg na pewno wprowadzi dodatkowe regulacje. Taka zresztą jest idea 'zmian' w RAPR - powołać się na ustawę i zostawić kształtowanie lokalnych przepisów okręgom - bo to okręgi wiedzą co się dzieje na ich wodach i jakie regulacje są potrzebne.

A jakie one będą to wzorem lat poprzednich - dowiemy się dopiero po odebraniu zezwolenia 😕

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W porozumieniu niby ma być Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Zielona Góra i coś jeszcze . ale jak będzie zobaczymy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, Booryss napisał:

W porozumieniu niby ma być Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Zielona Góra i coś jeszcze . ale jak będzie zobaczymy.

Z informacji na stronie, Jeleniej Góry nie ma i raczej nie bedzie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie że Dolny Śląsk znowu razem, po co te głupie podziały, można będzie zaplanować kilka wypadów na Bóbr i Kwisę, stęskniłem się za tymi rzeczkami, a nie chciało mi się za każdym razem płacić  za dzień łowienia,👍😜

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, bacyk napisał:

Z informacji na stronie, Jeleniej Góry nie ma i raczej nie bedzie. 

Coś mi nie pasuje. Porozumienie na 2020r zostało podpisane 18.10.2019r i Jelenia Góra jest ujęta.http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/197315/60/porozumienia_zawarte_na_2020_rok  Teraz na stronie pojawił się komunikat porozumień na 2019? Jakaś literówka dat? http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198467/64/porozumienia_zawarte_na_2019_rok O co tu chodzi? W tym przypadku Jeleniej G. nie ma.

6 godzin temu, peekol napisał:

chyba jednak nie wiadomo

Z godziny na godzinę wiemy więcej. http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198542/60/informacja_rzecznika_prasowego_w_sprawach_biezacych

Informacja rzecznika prasowego nr 2/RP/2019

...

Cytat

1. W odniesieniu do wpływających wniosków o zmianę zasad wędkowania - w związku z przygotowaniem do druku zezwolenia na rok 2020 i brakiem możliwości wprowadzenia zmian w jego treści, wnioski składane przez koła w zakresie zmiany zasad wędkowania na wodach okręgu (wody drobne, zarządzane przez koła) będą rozpatrywane na bieżąco, przy czym skutki decyzji Pełnomocnika w tym zakresie obowiązywać będą od roku 2021. Dotyczy to w szczególności wniosków, które wpłynęły po objęciu pełnomocnictwa przez kol. Dariusza Garncarka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców Pełnomocnik  będzie wdrażał rekomendowane przez zespół roboczy rozwiązania w tym zakresie stosownymi zarządzeniami, tak, aby wnioskodawcy mieli pewność, że - pomimo braku możliwości realizacji ich wniosków w roku bieżącym – zostaną one uwzględnione automatycznie w roku kolejnym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Booryss napisał:

Wracając do tematu opłat i porozumień .

Wszystko będzie jak w publikacji z Października

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/197315/60/porozumienia_zawarte_na_2020_rok

Znaczki po 16 grudnia.

Zgadza się @Booryss, tylko nie zapomnijcie że na okręgi z porozumienia 0% trzeba pobrać odrębne zezwolenie w siedzibie Okręgu!

Cytat z informacji o opłatach:

"4. Zezwolenia na wędkowanie w Okręgach: Piła, Elbląg, Słupsk, Jelenia Góra i Zielona góra dostępne będą na terenie danego Okręgu tylko w siedzibie Okręgu i/lub wyznaczonych kołach. Zezwolenie pobrane z danego Okręgu upoważnia do wędkowania wyłącznie na wodach danego Okręgu."

• Dzięki! 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj miałem 1,5 h między kupnem choinki a prezentami 😜 , wykorzystałem 😀 , metoda dropshot  + kajtki nr. 2, pierwszy rzut branie - pudło , następne branie pudło ( co jest do cholery ) następne branie jest okoń palczak , następne branie też palczak , zmieniam Kajtka na 5 cm. larwe waszki , od razu branie większego okonia , porem branie za braniem ale wszystko na różnego rodzaju larwy , aż szkoda było schodzić , jutro powtórka 

IMG_20191214_111234.jpg

IMG_20191214_103155.jpg

• Super 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach