Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie
DAMIANO

WROCŁAWSKA ODRA

Recommended Posts

2 godziny temu, peekol napisał:

Tak jak kolega Peekol napisał - jeżeli nie zamierzasz brać ryb/wsadzać ich do siatki to wystarczy wydrukować aneks i trzymać wraz z dokumentami. Nie trzeba nic wpisywać do rejestru.

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragon

Wędkowanie ze środków pływających od 1 czerwca🤬🤬

Dramat, mam nadzieję że to zmienią pajace!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mam taką nadzieję, Ale nie wygląda to dobrze. Wczoraj męczyłem temat i jedni jeszcze o tym nie słyszeli inni mówią że tak jest dla ochrony sandacza na gwiazdach. Ale najlepiej zakazać aniżeli samemu pilnować.  Proponował bym aby w miarę możliwości dzwonić do Pzw i męczyć o zmianę tego zapisu. Inaczej niedługo trza będzie szukać innych form wypoczynku😆. Ciekawe co jeszcze wymyślą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niewygodny ten przepis, ale mimo wszystko jestem za. Dużo suma i sandacza wyjezdzalo bezpowrotnie z wody właśnie w maju, pod przykrywką bolenia i szczupaka.

Zwiększenie intensywności kontroli to osobny temat, dobrze wiemy że jest ich za mało. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko ok tylko czemu uczciwy wędkarz zawsze ma pod górę. Przecież będąc na wodzie i widząc taki proceder również można zareagować i pomóc naturze. A że jest banda debi.... którym się nie chce ruszyć dupy nad wodę to ja to wiem wczoraj dzwoniłem 15minut do Psr i się wylali na mnie ani jeden nie odebrał telefonu. A jeszcze dostają kasę za to.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj z kolegą Marienty wybraliśmy się na pierwszy wspólny wypad w tym roku. Celem była płotka na spławik. Ja łowiłem na matchówkę, a Marienty na bolonkę. Brania jak na styczeń dopisały. Rybki brały w przedziale 20-35cm. Było trochę leszczyków, płotek, krasnopiórek i krąp. Najlepsze brania na ochotkę + pinka. Delikatne zestawy.

20200118_150444.jpg

20200118_150528.jpg

• Lubię to 2
  • Super 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj piękny dzień na ryby....tylko trochę wiało ;)

Od rana nad Odrą poniżej Brzegu-ani śladu ryb. Nad starorzeczem W Głosce kolonia kormoranów, białe drzewa i smród strawionych ryb, zgroza...Rozleciały się w dzień po rzece, co chwilę jakiegoś płoszyłem ale jest też nadzieja, ogromne drapieżniki co chwilę patroluja niebo ale czy kormorany się ich boją?

Po południowej kawie w aucie postanowiłem pojechać gdzieś gdzie spokojnie można by połowić a nie walczyć z wiatrem.

We Wrocku znalazłem piękne okonie, tylko na bocznego i o dziwo tylko na imitację pijawki. Na najmniejszego twisterka, jakie mam, taki z 1,5cm sandacza wymiarowego przyłowiłem, piękny bandyta :) .  A białoryb pięknie podszarpywał gumki, ściągał z haka ale nic nie zaciąłem, dobre miejsce na jakiś spławiczek pewnie by było bo stały i przy dnie i w pół wody.

• Super 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Posiedziałem dzisiaj z jedną wędką ze spławikiem tak z dwie godzinki. Efekty jak na rozpoczęcie sezonu bardzo fajne płotki, klenie, okonek i ukleje jak śledzie. Częstotliwość brań naprawdę zaskakująca. :D 

• Lubię to 1
  • Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio często zaglądam na poczynania feederowców. Może kogoś zainteresuje?

Cytat

Komunikat sekcji feederowej - pierwsze zawody

Aktualności | 2020-02-11 | Publikujący: Kapitanat Sportowy Wrocław

Witamy

Ruszamy z zapisami na Mistrzostwa Okręgu w parach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzone info łowienie ze środków pływających od 1 czerwca było wprowadzone a po 2 dniach zniesione więc śmiało można pływać.

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

" Szanowni Wędkarze, zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi regulacjami dotyczącymi wędkowania w naszym Okręgu"

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/201617/60/regulacje_dotyczace_wedkowania

Łowienie ze środków pływających, brodzenie, boleń i inne...

Zamiany w sumie dobre ale całe to zamieszanie nosi dla mnie znamiona ogólnego chaosu/burdelu.

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj pierwsze wyjście nad wodę w tym roku , trzy godziny  drugie barki na zero nawet pyknięcia nie było , pogoda taka że psa żal wyprowadzić 👿 , trochę w chałupie oddtajalem i jak dawnej piosence " w czasie deszczu dzieci się nudzą " coś wykombinowałem 🤔 co prawda muszkarz ze mnie jak z koziej dupy alternator ( chyba jeszcze nie dorosłem do tej metody na razie walczę z multiplikatorem 👿) połączenie muchy z wolframową czebaruszką , gramatura od 0,7 gr. do 2 gr. pod białoryb i okonia w cieplejsze porę roku na płytką wodę ( chyba prochu nie wymyśliłem 😜 ?) może jakoś fachowo taki zestaw się nazywa 🤔?

IMG_20200223_120727.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

He,he,he , 😝 trochę mnie Baca przeceniasz , aż tak zdesperowany nie jestem 😜 muchy po taniości kupione w Juli przy okazji firmowych zakupów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też myślałem że sam kręciłeś :) Masz speców we Wrocławiu od much to coś możesz mieć od ręki ukręcone ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze ESSOX że mi przypomniałeś , muszę Boorysa odwiedzić po sąsiedzku , przy kuflu mówił że ma coś dla mnie , ale póki co za cholerę nie ma czasu 😡

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach