Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dzisiaj na rybach ? - Kwiecień 2014


pankowaty

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj wypad nad małą podwrocławską rzeczkę. Cel - klenie i jazie.

Jazi zameldowało się kilka, klenie omijały mnie szerokim łukiem.

No i trafił się jeden pasiaczek - 34cm. Biorąc pod uwagę fakt, że ową rzeczkę w niektórych miejscach można przejść trzema krokami na drugą stronę tym bardziej cieszy.

Ale łowić aż było szkoda, tak napompowana.

111.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na nowo odkryłem swoje ulubione łowisko. Spacer kompletnie niewydeptanymi ścieżkami przyniósł wiele radości. Miejsca choć piekielnie trudne, a czasami niedostępne, pozwoliły na pięć brań i dwie rybki.

560477004bc60e77.jpg

f88a73d1eb799cbd.jpg

Klenie polowały dziś głównie na to, co spadnie z drzewa. Przynęty prowadziłem więc blisko tafli wody, lekko nimi smużąc. Z dnia na dzień widać coraz większą aktywość matki natury. Wszystko budzi się do życia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja dzisiaj się nie pochwalę, bo nie ma czym, wpis będzie tylko notatką :wink: Tak więc dzisiaj za Zalewie Śremskim odbyły się towarzyskie zawody spławikowo-gruntowe mojego koła. Wynik jaki wypracowałem przez 4h to ...... 14g. Wagę tą zbudowałem na dwóch krąpiach :mrgreen: było też kilka ukleji, które na naszych zawodach nie są liczone do wagi. Nie byłem najgorszy, większość wyzerowała. Przyczyn było pewnie kilka, pewnie każdy z Was miał takie dni kiedy nic nie wychodziło, zestawy plątały się w magiczny sposób, cieniutki żyłki pękały po przesuwaniu śrucin, wszystkie pierdoły ginęły w czeluściach pudełek itd. Ja taki dzisiaj miałem :mrgreen: jednak na pocieszenie okazało sie że jedynymi którzy połowili byli Ci co łowili na ochotkę. Ja jej nie miałem. wyjaśnieniem mojej porażki był jej brak. I takiego wniosku końcowego się trzymam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk10, Relacja profesorska jak zwylke. Troche zalamales mnie tym lacznikiem drennana. akurat zakupilem. co miales na mysli ? twardnieja czy parcieja? Reszcie chlopakow rowniez gratuluje udanego poczatku sezonu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale cos 50cm nie umie przekroczyć w tym roku, jazie jeszcze niemrawo reagują na wobki i trzeba sie nachodzić, dla odmiany złowilem dziś klonka kolo 20cm i to by było tyle,drobnicy pod brzegami mnóstwo,a nic jej nie goni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wszystkim chodzącym nad wodę.

Po wielu wyjściach na ryby w końcu jest co pokazać wreszcie. Dotychczasowe wyjścia na feeder raczej powiedziałbym dają przewagę rybom. Mój sąsiad łowi piękne jazie , a mi udało się tylko krąpia 36cm złowić (drobnicy nie liczę). Były dwie ładne ryby ale przypon nie wytrzymywał. Na grubszym nie zanotowałem brań. Dziś jednak poszedłem na spina za kleniem ,a uczepił się leszcz taki z 50cm. Pierwszy w mojej karierze na tę metodę.

Wędka ochrzczona straciła folię z korka :grin:

normal_Zdjecie0205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kilka jaśków na spławiczek:

39

normal_39cm%7E0.jpg

42

normal_42cm.jpg

... i prawie 50'tka. Trochę brakło do magicznej bariery.

normal_48cm.jpg

Tak to wygląda po sesji zdjęciowej:

normal_free1.jpgnormal_free2.jpg

A tak prezentuje się moja rzeczka wiosną. Dzięki pomocy bobrów miejsca do połowu są wręcz wymarzone

normal_miejscowka.jpg

Jutro albo pojutrze repley... :cool:

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby to rzeka Radomka ??

Nie kolego Iłżanka.

A oto i zapowiadany repley:

Zameldowałem się nad wodą około 6 z minutami. Tym razem uzbroiłem się w dwie wędeczki. Jedna standardowy spławiczek druga DS. Po zmontowaniu zestawów i lekkim podnęceniu wędki w wodę.

Po kilku minutach mam kontakt z pierwszą rybką:

normal_pierwszy.jpg

Pierwsza trafia sie 40'tka

normal_40cm1.jpg

Miejscówki podnęcone tylko dwukrotnie w przeciągu dwóch tygodni. Na rybkach jestem jak na razie dopiero trzeci raz w tym roku a tu całkiem ciekawie się zapowiada.

Drugi 45cm

normal_45cm.jpg

Trzeci... 47cm

normal_47cm%7E0.jpg

I tak na zmianę. To branie na spławik to na DS. Oczywiście po złowieniu okazałej sztuki trzeba zmienić miejscówkę na parę minut. Ryby jednak trochę na tak płytkiej wodzie na jakiej łowię (1-1,5m) płoszą się po wyholowaniu jednej z nich.

Mam zawsze w zanadrzu dwie trzy miejscówki podnęcone w pobliżu na wypadek gdyby ktoś mnie podsiadł lub właśnie gdyby trafił się tzw. dzień konia.

I tak po około godzinie wracam do mojej pierwszej miejscówki od której zacząłem wędkowanie. Pierwsza w wodę idzie DS. Mam zwyczaj przewiązywania co jakiś czas zestawu (to tak z doświadczenia). Tak też było i tym razem. DS już w wodzie a na wędce ze spławikiem właśnie zacząłem wiązać nowy przypon wraz z haczykiem.

Wiążąc haczyk kątem oka spoglądam na DS'a. Spoglądam.... a tu branieee.

normal_rano.jpg

Po kilku ładnych minutach na brzegu melduje się pierwszy w tym roku "wymiarowy" JAŹ!

Około 52cm.

normal_52cm%7E0.jpg

Złowiłem jeszcze kolejną prawie 50'tkę

normal_49cm.jpg

A na koniec około 11 tuż przed samym odjazdem kolejną 40'tkę

normal_40cm.jpg

Rybki brały dość energicznie żeby nie powiedzieć zdecydowanie. Na sześć brań sześć ryb na brzegu. Brały na przemian raz pod nogami na przystawkę a raz na DS'a pod drugim brzegiem. Trochę nadrobiłem tak późne rozpoczęcie sezonu w tym roku. MOże uda mi się przed świętami jeszcze zameldowąć nad wodą.

Połamania.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOże uda mi się przed świętami jeszcze zameldowąć nad wodą.

Tego Ci życzę jak i wszystkim oraz wielkie graulacje.

Ja dziś po 18 zacząłem łowić na DSa i spławik ,ale tylko dwa jaziki 25i 35 cm mniej więcej.

Jutro mam zamiar spłynąć pierwszy raz w tym roku po Bugu to zdam relacje.

normal_Zdjecie0208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.