Skocz do zawartości
tokarex pontony

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie ludziska jestem świeży na waszym forum i mam mały problem z echem Humminbird717 i słyszałem że tu się czegoś dowiem ;) ,sprawa ma sie tak

-na stałej wodzie działa poezyjnie ale na rzece dokładnie Odrze momentami głupieje,pokazuje ryby poniżej dna,głębokość np.mam 4 metry a skacze na 8,10 i takie tam no ogółem świruje jak by były drugie dno i nie jest do podwójne odbicie

Mam włączone dwa stożki 200i83Hz nakładające sie na siebie,podejrzewam że to coś związane z wirami i ruchem wody ale CO Z TYM ZROBIĆ????????????????????????????

POZDRO i help ];-)

_______

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

zmniejsz czułośc ja tak miałem że skakało dno na wodzie stojącej gdy szybciej płynąlem i zawirowania docierały do przetwornika zmniejszenie czułości pomogło ....ale ja sie dopiero ucze echa i to moje jedne z pierwszych doświadczen z dziwnym zachowaniem echosondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego cinek1979 na wodzie stałej właśnie zachowuje sie ekstra nawet szybko płynąc z silnikiem elektrycznym na prędkości na max ale zachowanie na Odrze mnie zaskoczyło i to niemile ani czułość,ani zakłucenia powieżchniowe nawet filtr zakłuceń nie reagowało bo powtarzało sie to w danych miejscach na wodzie

Ale dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kto może powiedzieć coś na temat sondy lowrance hds 5. Zakupiłem taki model sondy lecz bez polskiej instrukcji. Wprawdzie ma ona polskie menu lecz nie w całości, może ktoś ma jakiś model lowrance jakiś inny model podobny? czytałem ze mają bardzo podobne menu. Potrzebna mi instrukcja. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Prosze o pomoc w wyborze . Która jest lepsza na jeziora 40metrów

Używam piranhe max 220 (obecnie ten model ma symbol 170 - jest to dokładnie to samo!). Ogólnie rzecz biorąc jestem z niej zadowolony. Uważam, że do moich celów jest w zupełności wystarczająca, a stosunek cena-jakość-możliwości bije konkurentów na głowę.

Z czystym sumieniem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tym razem i mi ktoś pomoże hehehe

sprawa ma sie tak

-na stałej wodzie działa poezyjnie ale na rzece dokładnie Odrze momętami głupieje,pokazuje ryby poniżej dna,głębokość np.mam 4 metry a skacze na 8,10 i takie tam no ogółem świryje

Mam włączone dwa stożki 200i83Hz nakładające sie na siebie,podejżewam że to coś związane z wirami i ruchem wody ????? CO Z TYM ZROBIĆ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam, potrzebuje rady w sprawie zakupu echosondy na nasz piękny Bałtyk. Interesuje mnie sprzęt do 1000zł.

Czego oczekuje od takiej echosondy to pokazania mi ławicy dorszy bądź jakiejś większego przedmiotu typu wrak albo kamienie.

Proszę o polecenie jakiegoś urządzenia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam. Chciałbym poruszyć temat interpretacji kolorów w echosondzie. Niestety nigdzie nie znalazłem szczegółowych info na ten temat. Np. na stronie http://www.lowrance.pl/?module=articles&Path=22_24 napisane jest, że kolor żółty to najmocniejsze echo, z kolei na stronie http://www.wedkarskiswiat.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=1048 że czerwony to najmocniejsze echo. Nie chce mi się wierzyć, że interpretacja kolorów w echosondach różnych producentów jest inna??

Chciałbym, żebyście napisali jak interpretujecie poszczególne kolory np. wg schematu:

1. Model echo

2. Kolor .....-twarde dno

3. Kolor....-muł (miękkie dno)

4. Kolor...-rośliny

5. Kolor...

6. kolor...

Nie wiem ile kolorów wyjdzie:) Domyslam się, że będzie jeszcze czarny, granatowy, i.... Proszę znawców o paletę barw, którą interpretują :smile:

Na marginesie dodam, że noszę się z zamiarem kupna echosondy Lowrance lms-527 lub hds-5(7) i takie info będzie dla mnie bezcenne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lms 525 sprzęt chodzi dobrze. Jedyna nie dogodność to duży pobór prądu . Ale to przypadłość wszystkich ech o dużej mocy . W echosondzie lowrance żółty kolor przy fabrycznych ustawieniach odpowiada najmocniejszym sygnałom .Ale to idzie zmienić w ustawieniach. Odbicia ryb wodorostów i reszty nie jest tak jednoznacznie jak to przedstawiono w rekłamówkach. Nawyk interpretacji objektów pod wodą może przyjść tylko z czasem i nie da się tego dokładnie wytłumaczyć w kilku zdaniach, ale też nie jest aż tak skomplikowane. Lms 525 (7) sprzęt ok, ale nie podtrzymywany mapami na Polskę.Rozważ też garmina ma lepej z mapami. Co prawda ja przekonwertowałem mapę garminowską do lowrąnce ale to jest zabawa i nie wszyscy chcą w to bawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wogóle nie brałem Garmina pod uwagę. Ale poszperam w takim razie w necie:) Ktoś jeszcze się wypowie na temat kolorów? Możesz rozwinąć trochę bardziej temat z uwagi na "ale też nie jest aż tak skomplikowane" :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje jeziorko znam dość by wiedzieć w których miejscach jest bagno a w których twardo, więc tu echo myślę dobrze zinterpretuję :mrgreen: , najbardziej ineteresuje mnie jak interpretować moc odbicia przy takich kolorach jak np. granatowy czy niebieski, bo myślę, że takie też występują na kolorze? (zalozenie że żółty to mocny sygnał). Chciałbym sobie ułożyć kolory w kolejności wg mocy odbijanego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam garmina 300C i kolorem czerwonym jest rysowane najtwardsze dno ( kamienie) kolorem czarnym muł i rośliny drobne i miękkie kolor żółty jest pośrednim i często zbite łany moczarek pokazuje jako obiekty żółte w środku i otoczone czarnym kolorem ryby są pokazame jako czerwone echa otoczone żółtym kolorem tak mniej więcej można napisać jeszcze ważną rzeczą jest intensywność koloru , ale jak popływasz kilka dni z echem rozgryziesz go szybko co innego interpretacja tego co na echu a co w rzeczywistości pod wodą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwojne dno mówisz ;)

nie za bardzo to będzie to,postawiona w tym miejscu kotwica o wadze okolo 10kg zapadła by sie iak śliwka w cieście ;P

podwojne dno to kupa prawie płynnego mułu przykryta naniesioną przez wode łachą piasku ;) wejście na coć takiego kończy sie nie wesoło w zależności ile tego syfu jest pod spodem

Metodą prób i błedów sam szybko doszedłem do prostego rozwiązania problemu zawartego w poście ;)

mianowicie przetwornik echa nie jest zanużony w wodzie lecz mocno przyciścięty do dna pontonu przez co niweluje sie powstałe wiry i szybki nurt wody oraz efekt związany z "superkawitacją"

sygnał odbicia łapie perfekto i działa jak ta lala bez śmieci na ekranie

MIMO WSZYSTKO DZIĘKI ZA CHECI ;P

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam koledzy

Potrzebuje pomocy w wyborze taniej i dobrej echosondy (do 500zł). Sprzet bedzie używany na zbiornikach zaporowych i jeziorach więc tylko woda stojąca. Zależy mi żeby łapał od lustra wody. Znalazłem ciekawą oferte firm Mumminbird i Eagle. Będe wdzięczny za wszelkie rady i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar kupić echosondę Lowrance HDS-7 wraz przetwornikiem bocznym Lowrance LSS-1 ( StructureScan )

Będę wdzięczny za pomoc jak zamontować oba przetworniki na łódce ( czy obydwa mają być z tyłu łódki, jak odległość minimalna lub maksymalna musi być między nimi itd. )

Z góry dzięki za każdą pomoc w tym temacie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze wszystko najlepiej opisane będzie w instrukcji obsługi.

Bynajmniej u Mnie jest to wszystko opisane,krok po kroku :wink:

Ps.

Spróbuj najpierw się z nią dobrze zapoznać przed kupnem,bo potem się okazuje że mamy kolejną mało użyteczną zabawkę w swojej kolekcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.