Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Ja bylem wczoraj w podtorunskich czerniewicach

Szukalem sobie nowego miejsca :smile:

Znalazlem cos co mnie zainteresowalo aczkolwiek aby to bylo jakies super hiper miejsce to nie

Zanencilem je tylko nawet nie probowalem nigdzie lapac

Zobaczymy jak bedzie

A wracajac znalazlem na lace siatke pieczarek :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze ze albo ten temat ja tylko opanowalem albo nikt inny nie chodzi na ryby :lol:

Ja wczoraj bylem na rybkach z kolega w podtorunskich czerniewicach

No i kolega na spining zlpala szczupaczka 58 cm

A ja siedzialem w miejscu nenconym lubinem (wiem ze tylko raz ze powinienem poczekac itp) i zlapalem na dzien dobry dwa kleniki takie po dwadziescia pare cm dzieciaczki

Pozniej jakis wiekszy chyba klen tylko przeplynal z moim haczykiem z 6 metrow w pysku po czym sie spial a nastepnie wzial mi taki 42 cm (tego udalo mi sie nawet juz zmierzyc :wink: )

Hmmm jak po jednodniowym nenceniu wydaje mi sie ze niezle

Nence dalej na naplywie bo na samej glowce przez ktora czesciowo przelewala sie woda kolega mial ze 3 brania (klenie lub jazie) a zerowaly sztuki ktore ocenialismy na 2 kg (ocena raczej zanizona bo po co sie spalac :lol: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kto chodzi na ryby, ten łowi, nie to co ja ... od poniedziałku cyklinowanie podłogi :cry:

Żona puści mnie na ryby, jak skończę, a pozostao mi jedynie przymocowac kilka listew przypodłogowych, wymienić zlewozmywak w kuchni i baterią i ... wieczorem powinienem byc na Porju, gotowy w następny dzień o świcie wypłynąc za moimi idolami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk nikt sie nie wpisuje to ja sie wpisze a co :lol:

Zreszta i tak czuje ze polowa postow w tym temacie niedlugo bedzie moja

Az mi glupio ze wpisuje sie tutaj tak czesto

Bylem wczoraj

Miejsce nencone lubinem

Kilka bran z gruntu (na splawik nie dalo sie polapac bo mocno wiala i mimo ze to miesjce bylo osloniete od wiatru to i tak na calej Wisle spora fala)

Zlpalaem jednego klenika takiego na oko z 25 cm

I tylko sobie siedzialem i odpoczywalem :cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk nikt sie nie wpisuje to ja sie wpisze a co [/quote

To i ja się wpiszę żeby ci głupio nie było. Byłem przedwczoraj wieczorem i mało mi głowy nie urwało taki wiatr i fala jak na morzu :lol: . Z gruntu brały płotki. Ale jutro jadę się odstresować do Pruchnej. Karpiki powinny atakować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna przerwa to dwa trzy dni
Zazdroszczę bardzo! U mnie jakoś tak pechowo wychodzi że w tygodniu brak szans na wyjazd /wiadomo praca/ a w weekendy zawsze pojawiają się jakieś nieoczekiwane okoliczności wykluczające wędkę :evil: To nic, trzeba będzie nadrabiać na jesiennych łowiskach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna przerwa to dwa trzy dni
Zazdroszczę bardzo! U mnie jakoś tak pechowo wychodzi że w tygodniu brak szans na wyjazd /wiadomo praca/ a w weekendy zawsze pojawiają się jakieś nieoczekiwane okoliczności wykluczające wędkę :evil: To nic, trzeba będzie nadrabiać na jesiennych łowiskach.

Dokładnie. Chcieć to ja bym i chciał. I też nie wyrabiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dzisiaj wybrałem się na rybki ze spiningiem. Rano byłem przelotem nad rzeka i zobaczyłem , że jest fajnie więc po Teleexpresie heja na rybki. Dochodzę nad wodę i kicha :evil: . Woda podniesiona ze 30 cm zmącona po deszczu i na dodatek zaczęła się mżawka . Ale skoro przyszedłem to kija trzeba dla zasady rozłożyć. Porzucałem z godzinkę i w tył na lewo bo deszcz robił się coraz większy . To na pewno była klątwa T-Rexa bo jak wychodziłem to mówił ..." zamiast nauczyć syna grać w tysiąca to na ryby się wybierasz . Zobaczysz będzie padał deszcz." No i młody wykrakał :evil: .

Miałem jedno branie które udało się wykorzystać i na brzegu wylądował niewymiarowy boleń . Po zrobieniu fotek popłynął do mamy .

4072c3bfc15dfa5cm.jpg

b72ff5e7c5c010cfm.jpg

d767d3269190d93fm.jpg

Ps . aha jeszcze złapałem katar :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławosz(+)

Witam

Wrzucam link do obiecanego filmu z połowu karpia, może kogoś zaciekawi :smile:

Proszę zasłaniać dzieciom uszy jak będą oglądać, momentami mnie ponosiło :wink:

FILMIK

Wybaczcie mojemu kumplowi brak profesjonalizmu przy "lądowaniu" ryby - nowicjusz, w dodatku zapomnieliśmy sztycy do podbieraka, ehhh :lol:

Miłego oglądania

Pozdrawiam

Sławosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

No widze, że ładnie ciągniecie :cool: Ja dziś tylko leszczyki. Jeden poszedł z hakiem. Łowiłem w małym oczku w trzcinach i musiałem ciągnąć, żeby mi nie wszedł w trzciny. pociągnąlem z dwa razy i . . . Bach po żyłce :roll: Nie było innego wyboru :???:

A i gratuluję karpia :grin: No i bolenia :smile: Nic, że nie wymiarowy. Lepszy taki niż żaden :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj rano nad wisełką w wawie testowałem zestaw z przystawką autorstwa Justynki i nową miejscówkę, dobraną według wskazówek P.

Nowe rozwiązania mniej więcej opanowałem, trafiła się głapka, płoc i 10 centymetrowy sandałek :shock: . Wziął na dendrobenę.

Ogólnie bardzo jestem zadowolony, choc wyniki marne, ale bardziej był to wypad szkoleniowy.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki wielkie dla mych, wyżej wymienionych, doradców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławosz gratuluje karpia. Zdradź na jakim łowisku go złowiłeś.

Ja dzisiaj Narew, o świcie dwa federki, zanęcone i cisza. Nic absolutnie nic poza dwoma jazgażami na białego.

Od 7 przeżuciłem się na spinning i tu już lepiej tzn szczupaczek ale bez wymiaru i ładny okoń taki ok 32-33cm. Spinning w ręku ok godziny więc OK!.

Następna wyprawa typowo spinningowa i chyba tak już będzie do zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłęm wczoraj na - Staw Zajączów standardowo zresztą:)

Od 5 nad ranem.

przyneta kukurydza.

Mało się działo ale w samo południe sygnalizator zaczął wariowac :D

No i zaciąłem pięknego karpika :) Po około 2 minutach zobaczyłem płetwe i wiedziałem że jest ładniutki. PO ok 6-7 minutach był już przy brzegu - niestety jakies 30 cm od podbieraka wychaczył się dziad - zwalam wszystko na kelege bo pewnie się go przestraszył przy wprowadzaniu do podbieraka :D

Strasznie załuje rybki bo miał ok 5-6 kg :/

Ale sam się uwolnił tylko t5rosze pzedwczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławosz(+)
Sławosz gratuluje karpia. Zdradź na jakim łowisku go złowiłeś.

Ja dzisiaj Narew, o świcie dwa federki, zanęcone i cisza. Nic absolutnie nic poza dwoma jazgażami na białego.

Od 7 przeżuciłem się na spinning i tu już lepiej tzn szczupaczek ale bez wymiaru i ładny okoń taki ok 32-33cm. Spinning w ręku ok godziny więc OK!.

Następna wyprawa typowo spinningowa i chyba tak już będzie do zimy.

keri, to stawowy okaz :smile:

staw prywatny, w miarę duży 60x30 m

Pozdrawiam

Sławosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zasłaniać dzieciom uszy jak będą oglądać, momentami mnie ponosiło

Jak to obejrzałem to mi się przypomniał skecz kabaretowy- parodia "Psów"-wyskakuje reżyser i woła:

"Stop k....a! Co jest k....a? Za mało tych k...a, k.....a :!::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się z wujkiem na staw prywatny (nie hodowlany) aczkolwiek kilka lat temu było wpuszczonych 200 karpi, troche lina, płoci, amura, karasia. Pojechaliśmy o 2:00 wiec o 3:00 już moczyłem. Efekty wręcz imponujące że aż mi się pysk śmiał :lol: łącznie miałem 6 poważnych brań, z czego wyciagnęłem 2 karpiki 2.31 kg i 1.67 kg. ponadto jedenego wyhaczyłem samemu podbierakiem i sobie popłynął...ale się uczę;), jeden urwał mi haczyk...a pozostałe dwa zostały źle zacięte wiec po odbiciu w trzcine wypluwały przynęte. Ponadto z karpi troche malizny sie jeszcze trafiło - 4 sztuki po 30 dag. Do tego rekord płoci padł dzisiaj (20 cm)-oprócz tego 3 inne mniejsze płotki i dwa okonki po 6 cm;) również pierwszy okoń życia;)

Szkoda ze nie posiadałem aparatu fotograficznego bo bym pstryknął kilka zdjatek;) a do domku wzięłem tylko karpika 1.67...tamten niech rośnie na okaz;) Rybki były łowione z marszu...nie zanęcane i chyba dlatego troszke głodne:) Metoda to spławiczek...grunt niewielki bo staw w najgłębszym miejscu ma 2 metry. Przynęta to 1 ziarno kukurydzki i 1 biały robaczek...co ciekawe...wujek nęcił i zero karpia a ja nie sypałem nic do wody i takie efekty...

Wreszcie mam się czym pochwalić na haczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zbiornik czernica, na odrze.

Ogólnie mało się działo - a polowałem z kolegą na białą rybe.

dopiero pózniej zaczęliśmy rzucać na żywca na spławik.

Wynikiem było jakies 6 okonków, i 2 szczupłe tylko że nie wymiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnio - niedzielną noc spędziłem na nocnych, towarzyskich zawodach w wędkarstwie gruntowym. Brania - kicha totalna, atmosfera i zabawa - na pięć z plusem.

Ryba , którą wygrano zawody to płoć 10 dkg. złowiona na DS, na makaron z białym.

Była to pierwsza impreza tego typu na naszym zbiorniczku i mam nadzieję, że nie ostatnia zwłaszcza, że apetyty na takie imprezy zostały rozbudzone.

Dzięki ESSOX za wizytę, być może wniosłeś dobrego ducha do moich poczynań, bo udało mi się wygrać (!?) tą imprezę. Pozdrowienia dla Radka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.