Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj od 11:00 do 12:00 byłem nad stawem znajomego w celu sprawdzenia czy są u niego szczupaki jednego żywca coś skaleczyło, okonek odprowadził blaszke i tyle. Przeniosłem się nad Bełdówke (prawy dopływ Neru) i od tamy spiętrzającej Bełdówke do ujścia nic nie pokusiło się na żywca. No to ostatnia szansa Ner powyżej tamy, woda spiętrzona mocno, bo na stawidłach budują elektrownie, z jednej strony to kolejna przeszkoda dla ryb wędrujących z Warty, ale z drugiej i tak bez znaczenia bo niżej rzeka też już skutecznie przegrodzona > 2 elektrownie, jedyny pożytek to, że non stop piętrzona woda daje szansę na tarło i życie większym rybom, kto był nad Nerem wie, że to wykopany pod linijkę kanał z wodą do kolan lub pasa w miejscach gdzie nie jest piętrzona. Było już po 14:00 więc założyłem w moim przekonaniu przynajmniej selektywną obrotówkę Effezet nr 5 srebrna i zacząłem czesać wodę po około 10 min coś się zapięło. Okazało się że był to szczupaczek około 30cm, który szybciutko wrócił do wody :), był chyba ugryziony przez większego. Jest to mój pierwszy szczupak z Neru, rzeki która przed powodzią w 1996 była ściekiem ze śmierdzącym szlamem na dnie, który popłynął w czasie powodzi z prądem do Warty. A może ktoś jeszcze z forum łowi na Nerze ? ja na razie próbowałem tylko w Bałdrzychowie, ale w Wartkowicach też piętrzą wodę i są ładne ryby, podobno bardzo atrakcyjne jest ujście Neru do Warty i Ner w górę od ujścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie z ostrożnością wypuszczone do wody, nawet gdy ich stan wskazuje na niewielkie szanse przeżycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

zed tamten był coś koło wymiaru.

...nawet gdy ich stan wskazuje na niewielkie szanse przeżycia

Jak dla mnie to bzdurny przepis :roll: Jak wiem że padnie - np. ma pocharatane skrzela to mam go wrzucić z powrotem - zginie. Po co ma się tak długi czas męczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis 7 rano bylem juz nad woda w celu zlowienia okonia. Pierwszy rzut i sandal ;) 15cm w mojej miejscowosci to jest normalnie zadkosc i jak sie uda zlowic to wlasnie tylko takie pipy.

W czoraj natomiast wycholowalem flonderke wielkosci pokrywki od slojika to juz wogule fenomen.

Nie wiem czym to spowodowane moze tym ze od kilku dniu jest bardzo duzy przyplyw i bardzo silny prad wody i nagonilo te anomalia z skas?

Zlowilem dzis 8 okoni w tym 3 powyzej 30cm ale tak zimno bylo ze nie moglem juz robaka na haczyk nabic ;) i zwinolem sie do domu.

W czoraj jeszcze zostal zlowiony karas srebny o wadze ok powyzej 1 kg gdzie nigdy nie widzialem w tej rzece karasi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła się mientka gra :twisted::lol::lol: Niedługo nad wodą zostaną tylko największe świry :mrgreen:

O mamuś Tomek to ty bestyja jesteś, żebym też tak mogła to bym teraz nie pisała posta :roll:

Tak dziś na fajrant wyglądały kije :shock: (...) A sandacze się chyba potopiły :???:

Haa zima bliziutko... Tak zeszłego roku wyglądała moja czapka :roll:

A sandacze wyjechały na Bahamy :lol:

Tomek jestem pod wrażeniem, prawdziwy wędkarz, doopsko zmarzło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Niedługo nad wodą zostaną tylko największe świry

A dzień też się zalicza do kategorii "świrów" :?::mrgreen: Bo jak tak to proszę już dyplom jakiś szykować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jestem pod wrażeniem, prawdziwy wędkarz, doopsko zmarzło?

Na razie to jeszcze jest lajcik :mrgreen::lol: Trzeba się ubrać i luzik. Ojciec jeszcze karpiki ćwiczył na Ds-a :mrgreen:

Dwa lata temu pojechałem nad wodę w grudniu a tu wszystko zamarznięte tylko kwadrat wody dwa na dwa metry obok rury którą pompują wodę. :cry: Jak przyjechałem to trzeba zarzucić :mrgreen: Korek z żywcem do tej przerębli, ale pomyślałem, że w razie brania nie wyciągnę ryby na brzeg. Idąc po rurze rozbijam lód między brzegiem a wolną przestrzenią (jakieś 3 metry). Schodzę na brzeg a korka nie ma :shock: Szczupak niemiarowy wrócił do wody, ale takie akcje pamięta się długo :lol:

Także cieszmy się bo na razie warunki do łowienia są lux :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bylo u mnie wczoraj nad Barrow.Czyli ...pochmurnie bylo :smile:.Pozdro-Radek.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/754554303fd8c00e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/add06e83bd0b8bab.html

Do odcinka "miedzy debami" mam sentyment bo jakos tam "swojsko" :!::smile:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24b0e91bc0f951a7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Tomek jesteś równie "rąbnięty" (w dobrym tego słowa znaczeniu) pod tym względem jak ja :mrgreen: Tylko jakoś nie mam ostatnio możliwości :evil: Może faktycznie jak mrozik wybieli ziemię, zobaczymy :roll:

takie akcje pamięta się długo :lol:

Święta prawda :!: To jest coś niesamowitego, niepowtarzalnego, co daje niesamowitą satysfakcję, nawet bez konkretnego okazu - ekstremalność to je to :mrgreen:

Może kiedyś nadejdzie czas na późno jesienne zloty haczykowe dla twardzieli i twardzielek, kto wie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Dostałem wieści, że sandacz ładnie skubie, ale przy dużym wietrze z plecionki robi się "balon" i ciężko co kolwiek wyczuc :cry: Na weekend musi się poprawić :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje...?? :neutral: :neutral: nikt nie łowi sandacza..
Drobnica w dzień spławia się przy brzegu ,natomiast z powodu zimnych nocek schodzi głębiej prosto w pysk sandaczowi :mrgreen: ,prawdopodobnie ,mówie tu o Odrze jakieś wyniki mogą być w nocy i teraz zastanawiam się nad nocką sandaczową,ale to jak napisał pewien user na forum tylko teoria :mrgreen: sandaczowego teoretyka :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz zastanawiam się nad nocką sandaczową
no ja ruszam z soboty na niedziele..nie ma to tamto.. :mrgreen: w termosik pojdzie juz nie kawka ale grzaniec..nie ma wyjscia trzeba próbowac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj postanowiłem się wybrać nad rzekę ale tylko w jedno miejsce gdzie rzeka szeroko się rozlewa zaraz za 'bobrowym' zwaliskiem bo poziom się mocno podniósł i woda stała się mętna

4674c6b0db84e736m.jpg85efbd02a02cf3e9m.jpg4fec3b8168eb6507m.jpg

Dwa szczupłe-50 i 53cm.

No i moja kumpela :mrgreen:

ec7aff3e88aebbc6m.jpg

Ogólnie wypad niedługi ale bardzo udany po dwóch nudnych,deszczowych dniach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.