Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.Dziś byłem na pobliskim zalewie.Pogoda fatalna-co chwila deszcz-cel sandacz z opadu

którego jest tam ponoć sporo...Kolega łowił na woblera bez efektu póki nie założył dużego storma-imitacji okonia-efekt (ok.30cm.)

80da1417cfb6481em.jpg

A ja twardo tymi relaxami-bez puknięcia nawet i dopiero pod koniec założyłem pstrokatego wobka i złapałem okonka ok.20cm.To były jedyne ryby przez 5h :neutral:

Niedaleko myśliwi się ostro bawili i pierwszy raz widziałem jak dzik pływa a dokładnie 3-jak motorówka prawie :shock: a wracając spotkaliśmy myśliwych chyba ze 20,ich autobusik i przyczepka a w niej 3lisy i jeden dzik do góry nogami.Co ciekawe bo się pytaliśmy lisy zakopią a dzik do skupu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dawno nie spinningowałem wybrałem się na kilka godzin. Efekty liche dwa okonie i jeden szczupaczek. Do tego wiatr że łeb chciało urwać :evil: Ale zawsze to parę godzin na powietrzu. Wczoraj sandacze na zero. :roll:

Ładnie ubarwiony okoń w jesiennej scenerii :razz:

e6c5853b2186fb98m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło czytać, że u Was coś się dzisiaj działo :lol:

Dzisiaj pojechałem śladami drapieżników... i niestety okoń ok 15 cm, leszcze ok 20cm, i ... pierwszy w moim życiu sandacz :mrgreen: . Nieważne, że wziął na motora 2cm i miał... 16cm :cry: Ale cieszy jak okaz .. bo w końcu pierwszy :grin: .

Jutro na godzinke pobiczować Wisełkę 2 minuty drogi od domu. Jednak wnioskuje, że najwiecej ryb jest właśnie w tym miejscu. A i nawet niezła miejscówka na okonia sie znalazła :cool: Tylko, troche ciężko sie rzuca, ale co tam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając spotkaliśmy myśliwych chyba ze 20,ich autobusik i przyczepka a w niej 3lisy i jeden dzik do góry nogami.Co ciekawe bo się pytaliśmy lisy zakopią a dzik do skupu :evil:

bo lisy są szkodnikami więc do nich tłuką... a że pożytku z nich żadnego to zakpują (podobnie jak bezpańskie psy i koty, które kłusują w lasach) a co do reszty zwierzyny to wielu myśliwych odstawia do skupu, tylko od czasu do czasu coś strzelą na własny użytek...

sorka za oftopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cztery godziny, kanał Dwory. Z ponad 50 szt okoni tylko dwa ponad 30 cm. Właśnie skończyłem się oblizywać :twisted: Większe rzadziej ale na perłowego 3 cm. Było ponad 20 wędkarzy ale tylko jeden sandacz co widziałem na żywca udającego trupa. Były efekty na spławik, o dziwo leszcze i karasie, takie co trzy się mieszczą na patelni. Widać, że ludzie głodni jak ja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wyjazd na Wisłe w Wyszogrodzie-totalna klapa :cry: nielicząc wzdręgi(około 18cm) w starożeczu na spławik zero widocznej aktywności ryb-martwa woda :cry: .W drodze powrotnej Bzura w Kopinach jeden okoń(około 25cm) na spinn ale przynajmniej było widać rybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dawno tutaj nie zaglądałem. Wyjazd do Szwecji na testowanie nowych specjałów firmy Salmo.

Ehh wobler129 to co robisz podlega dla mnie pod kłusownictwo. Gdzie etyka? Łowienie niewymiarowych ryb... kaleczenie ich... Bierze malutki sandaczyk? Zmień przynęte na 7 - 10 cm gumę , przestaną sie czepiać , a ty będziesz miał szansę na większą sztuke.

Naprawde cieszy cie takie kaleczenie tych maluchów? I przestudiuj jeszcze raz regulamin w którym wspomniane jest coś , że jeśli biorą ryby niewymiarowe lub tarłowe - należy zmienić miejsce łownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zakończyłem sezonu :D

Rodzinka mnie wkurzyła to poszedłem wyżyć się na rzece ;P

Efekt 4 kontakty z rybami ;P

2 szczupaczynki wyciągnięte 35 i 40 cm ;p

Zauważyłem na drzewie gume ;D ściągnołem ją założyłem pierwszy rzut iiiiiiii

szczupaczek w granicach 50 cm :) ale potrząsł skubany pyskiem i uciekł

Jeszcze było odprowadzenie pod brzeg obrotówki i wkońcu uderzenie :D ale niecelne okonia (obrotówka długość z 6 cm ;p a okoń nie wiem czy 20 mial ;D --- ale świry z tych okoni ;D )

W związku z tym, ze tak mi dziś nienajgorzej poszło jak na 80 minut łapania to wybiorę sie jeszcze koło środy :D :D :D i może jeszcze za tydzień na starorzecze na żywca ;)

Pozdrawiam Krzyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z Hiszpanii oczywiście obchód łowisk , wynik to wczoraj szczupaczek 46 cm i 8 okoni takich w granicach 20 .Za to dzisiaj zdecydowanie lepiej według mnie 17 okoni wszystkie powyżej 20 cm i nie zliczona chmara mniejszych , zabawa była wyśmienita niedzielny poranek uważam za udany . W końcu ruszyła ryba na Baryczy :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze malutki sandaczyk? Zmień przynęte na 7 - 10 cm gumę , przestaną sie czepiać ,

Na małą przynętę może brać większa i mniejsza ryba a na większą wcale i zamiast efektów można przyjść z szansą jak w TOTO.

I przestudiuj jeszcze raz regulamin w którym wspomniane jest coś , że jeśli biorą ryby niewymiarowe lub tarłowe - należy zmienić miejsce łownia!

To chyba regulamin ze Szwecji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

ryba nie łowiłeś zbytnio sandałów :???: Ja właśnie łowię je takimi przynętami. Dziś 7-9cm gumami :roll: Czyli jedyne wyjście to machać 15cm gumami albo tam nie jeździć :evil: ?! Źle to rozumujecie ludzie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cały czas znajdują się jacyś wędkarze-obrońcy przyrody.Ja na ich miejscu w ogóle nie chodziłbym na ryby bo to "nieetyczne".Bo to zdjęcia,bo to coś innego znów... :???:nie zaśmiecajcie tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

ryba łowię tam, bo wiem, że są tam także porządne sandacze i szczupaki. A z tą gumą 15cm to żartowałem. Na pewno takich nie będę używał. Koniec tematu bo coraz bardziej się denerwuję :evil: Jak nie wklejam foto, to się czepiacie czegoś innego. Celowo już nie wklejam foto, to teraz czepiacie się samego tekstu. Chyba w tym temacie w ogóle nie będę pisał o niewymiarowych rybach i będę ściemniał, że zawsze mam wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8:00 do 14:00 , zwiedzone prawie 4 stawy , efektem padl jeden okonek 25cm. Kilka razy podobne tylko odprowadzaly wobka pod moje nogi :smile: .

Jak nie wklejam foto, to się czepiacie czegoś innego. Celowo już nie wklejam foto, to teraz czepiacie się samego tekstu.
Wnioski ? :mrgreen: , ''wrzuc na luz czlowiek'' hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zmienić miejsce łowienia niż męczyć ryby niewymiarowe!

Czyli mamy zrobić miejsca ryb: tutaj postawic tabliczke: sandacze 30cm ZAKAZ ŁOWIENIA!

5m dalej tabliczke: szczupak 40cm ZAKAZ ŁOWIENIA!!

kilkanaście metrów dalej: okoń 15cm ZAKAZ ŁOWIENIA!!

Ludzie :!: Dajcie na luz! Albo sprzedajcie wedke... bo to nieetyczne.

Tam gdzie sa małe ryby sa tez duze!

ryba, Wiec jeżeli złowisz okonka poniżej 20cm to zmieniasz łowisko?

Jeżeli to rzeka to pół biedy ale jezioro? Najlepeij jak bierze drobnica to zmienic jezioro! ... :???::???:

Ahh ta pomysłowość niektórych jest "nieetyczna" :???:

U mnie dzisiaj kilka uderzen na paproszka (TAK! ryba-2cm paproszek z nastawieniem na małe rybki :cool: ) Ale niestety żadnego zaciętego... coś z moją koncentracją i refleksem jest nie tak :roll:

Pod koniec listopada, albo na poczatku grudnia zamknięcie mojego sezonu, więc wszystko przedemną :wink: Tylko musz eznależć jakieś dobre miejsce na szczupłego i mętnookiego... ale garbuskiem tez niepogardze :mrgreen:

Celowo już nie wklejam foto, to teraz czepiacie się samego tekstu

Niektórzy juz nie mają się czego czepiać to za chwilę zaczną sie dowalać ( sorki za stwierdzenie :wink: )za to, że wogole jestes na tym forum.

Nie przejmuj sie innymi. Rób to co do tej pory robiłes i będzie dobrze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.