Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach?


chomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 399
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzis kanal w jankowicach, pobudka 3:30 i wyjazd o 4. Po szybkim zajeciu miejscowek, 3 kolegow lowilo na grunt i splawik, ja rano spinningowalem w poszukiwaniu okonia. Niesety nie bylo go za wiele, moze z 5 sztuk :roll: Spakowalem spina i w ruch poszedl zestaw gruntowy i splawik. Piekne brania karasi, malych leszczow i karpika oraz ploci wypelnily caly dzien. Bran bylo na tyle duzo, ze pozwolilismy sobie zlapac kilka do siatki, na pamiatkowa sesje buziak i do wody :wink:

Foty:

I jest pierwszy karas na grunt :mrgreen:

8454bef45d5fbcc6m.jpg

w oczekiwaniu na brania

d77e4e789a44b9a4m.jpg

Zlap zrob zdjecie i wypusc :mrgreen:

e90f099c6f6a741cm.jpg

75965a068fa1bfbem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek wybrałem się do Milicza porzucać trochę spinningiem na Młynówce, miałem mała nadzieję na jakiegoś jazia, ale niestety nie połakomił się na przynętę, za to skubały okonki. Wyjąłem ponad 20 sztuk, z czego tylko 5 wymiarowych. Szkoda, że takie małe, ale i tak było fajnie. Następnym razem będą większe :wink: . Rybki oczywiście dalej pływają.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę zacząłem od tego... i omało nie zszedłem z wody, bo jedno takie malutkie, :smile: to zdecydowanie za mało. Ale co tam, zdrowie Haczyków!

5d3356b0c9ca59acm.jpg

Widawa, postanowiłem jeszcze raz zaczaić się na klenia i daję mu odpust aż do czerwca. Dzisiaj łowiłem w okolicach mostu kolejowego i w górę od niego. Zaczęło się obiecująco, dużo szybkich, krótkich, agresywnych brań, pewnie płocie. Ze względu na to, że zakładam duży kąsek to dopiero po którymś razie udaje się mi zapiąć piękną płoć.

40b9efa2e85f0bd6m.jpgd5630f1d52d6acf6m.jpg 5a13e1348c84e99am.jpg

Płocie zostawię na razie w spokoju, zejdę parę metrów dalej. Ładne stanowisko i tu powinno coś się dziać :smile: najpierw foto lewa strona__________ prawa strona________ i... no jeszcze nie tego oczekiwałem.

28403ce52b1b55dbm.jpg6115f3acbd6e446cm.jpg d3c12d6fcf3c4908m.jpg

Tak już miało się zakończyć, już ostatnie foto i powoli pakuję swoje manatki a tu...brrraaanie!

6fa54c190df8fbc9m.jpg e1a23c1849fd4aeam.jpg 6663bf5eee88aba3m.jpg 3fa7ddd67024a2c6m.jpg

Całe 42cm, następne (mam nadzieje :smile: ) fotorelacje w maju o szczupłych :smile: pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacen GRATKI

Ja narazie wracam do zdrowia i wyskoczyłem na mały rekonesans po okolicznych wodach.

8402a1f34874f6b7m.jpg

Oczywiście zabrałem WŁASNY NARYBEK :mrgreen: a co niech się szkoli

2d2f509f10191cbfm.jpg

Przyroda dopisała

07ca572efa029b90m.jpg

Młody zadowolony coś brało

9dcff09341a4e24cm.jpg

Ryby nie było ale widoczki przednie

57655a285d039d9am.jpg

78074f52ff7a012am.jpg

d15bbd66860c7e4fm.jpg

i coś na dobry koniec

48b5762b788fd91dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo źle się czuję, strasznie mnie boli głowa hmmm może migrena, czuję okropny ściska w klatce piersiowej......

Ja normalnie zawału dostanę, ja chcę na rybyyyy........ :lol:

Kurcze Panowie świetne relacje :mrgreen:

Ale co tam, zdrowie Haczyków!

Na zdrowie! jaceen dogadamy się nad wodą :mrgreen: gratuluję udanej wyprawy :grin:

Ja narazie wracam do zdrowia i wyskoczyłem na mały rekonesans po okolicznych wodach

No życzę dużo zdrówka, tym bardziej, że pogoda sprzyja wędkowaniu :wink:

Przyroda dopisała

Ryby nie było ale widoczki przednie

Nie no widoki super, kurcze nigdy mi się nie udało ładnych fotek zrobić ptaszyskom :???:

Panowie, ekstra :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj krótki wypad na Regalice. Zanęta uniwersalna dragona pozwolila utrzymac drobnice w łowisku na 3 godziny :) Razem z moją lepszą połówką złowiliśmy kilkadziesiąt drobiazgów, płoci okonków jazgarzy krapi leszczyków i 2 kleniki po 15 cm :). Wypad jak najbardziej udany, bo dziewczyna zaczyna odkrywac uroki siedzenia nad wodą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, mamy tę samą pasję - klenie

Dzisiaj byłem nad wisełką w Nowej Hucie , moja miejscówka , moje tajne smakołyki na klenia - zero brań

Na koniec sie trafiło jedno uderzenie i jedna ryba, kleń

Ryba była bardzo gruba , może zdrowo najedzona a może wypchana ikrą ? Czy to już czas na tarło kleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaczęło się obiecująco, dużo szybkich, krótkich, agresywnych brań, pewnie płocie. Ze względu na to, że zakładam duży kąsek to dopiero po którymś razie udaje się mi zapiąć piękną płoć."

Jaceen, jak duża była Twoja płoć? Na zdjęciach wygląda pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wszystkim wyników ,ja dziś 6godzin na wodzie pływanie i gapienie się w echosonda ,po przepłynięciu 5-7km wybrałem 2 nowe miejscówki ,stara jest już zamulona i płaska jak stół :cry: ale dla nie których to pewnie dziwne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, mamy tę samą pasję - klenie

Na koniec sie trafiło jedno uderzenie i jedna ryba, kleń

Ryba była bardzo gruba , może zdrowo najedzona a może wypchana ikrą ? Czy to już czas na tarło kleni

Na Widawie w połowie maja klenie powinny być już w najlepsze w amorach. Na Odrze raczej jest to trochę później, tak gdzieś na przełomie maj/czerwiec. Ja już odpuszczam i wrócę do nich w czerwcu jak będą czereśnie. Jest to moja jedna z ulubionych przynęt na te wspaniałe i waleczne ryby.

"

Jaceen, jak duża była Twoja płoć? Na zdjęciach wygląda pięknie.

Powiem prawdę, nie wiem. Myślę, że około 30cm, dla mnie to naprawdę spora sztuka. Na początku kwietnia złowiłem 33cm, fotka jest na którejś z pierwszych stron kwietniowych połowów. Dalej pływają.

Dzisiaj od 5:30 do 11:30 lekki spinning na Wkrze. Wyprawa jak najbardziej udana. Dopisała pogoda, piękne krajobrazy i .... ryby. Wynik: 2 jazie (38 i 42 cm).

Piękne jazie. Też bym tak chciał :smile: , ale jak tu pominąć klenia i wydłubać takie piękne jazie.

Teraz to spokojnie można na nie polować, trzeba tylko wiedzieć gdzie. Ja wiem :smile: , tylko o 40-tkach to mogę na razie pomarzyć, gratki Morek :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,po przepłynięciu 5-7km wybrałem 2 nowe miejscówki ,stara jest już zamulona i płaska jak stół :cry: ale dla nie których to pewnie dziwne

Yyy jak na rzece to prawdopodobne, aczkolwiek jestem ciekawa skąd takie zmiany się biorą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno lin.

:lol: ja bym obstawił że to halibut :mrgreen: .

Bardzo mnie bawią takie posty: miałem branie, nie zaciąłem ale to byl... :cool:

Skąd można wiedzieć co to bylo jak sie nie zacięło i nie poczuło chociaż jak ryba walczy(po tym już można co nieco powiedzieć)

gratuluję pięknych połowów!

Ja też już chcę nad wodę :arrow: Środa trening na "rogach" ... w końcu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.