Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


chomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 399
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

jezioro Rusałka od 15 do 18.30, 2 okonie, 3 ukleje dochodzące do 20cm zanęta to traper gold competition płoć leszcz krąp, dodatek zanętowy płoć trapera, biszkopt, płatki owsiane w całości, mąka ziemniaczana, bułka tarta, pinki. Obok koleś z haczykiem nr 18 co chwilę coś miał, ja miałem nr 12. Pogadałem sobie z wędkarzami, wypad na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj inauguracja sezonu karpiowego na żwirowni "Staw Górny" w miejscowości Wilczkowice, niestety bez rybek. Kilka brań niezaciętych, jedno zacięte, ale po krótkiej chwili ryba się spięła. Na jednej wędce miałem groch założony na włosie a na drugiej białe robaki.

Łowiłem po raz pierwszy na tym łowisku, ale dowiedziałem się od miejscowych, że najlepsza przynęta na karpie w tym zbiorniku to kukurydza i groch.

Przy okazji przetestowałem sprzęt kupiony przez zimę (kołowrotek, karpiówka, rod pod). Wszystko jest w porządku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rzeka poprad, najpierw spinning 35 cm pstrąg tęczowy. Później poszedłem na muchę i złowiłem 4 pstrągi potokowe około 25 cm każdy, pomijam kilka uklejek i kleniki

Streamer ? Na jakiej wysokości rzeki jeśli to nie tajemnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsza wyprawa nad kaczawę przyniosła niezły plon: kilkanaście pstrążków, niestety niewielkich. Żaden nie przekroczył 30 cm, najwieksze miały 26-27 cm. Ale ilość brań, ryb, czyściutka woda oraz wspaniała zieleń połączona z górską scenerią i piękną pogodą były niesamowite.

kilka fotek:

[ Komentarz dodany przez: artech: 19-04-09, 22:04 ]

Żadna z fotek nie spełnia regulaminu wstawiania zdjęć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend spędziłem w krainie łososiowatych.

Mianowicie z kumplami udaliśmy się do Starego Sącza.

4015202465fc5167m.jpg

Poprad

b7f6c1628aacc844m.jpged11b138dae094bam.jpga85384a9a1b9b34dm.jpgbba69a1667eb19ecm.jpg50ddbfaf2ff952b9m.jpg

Poprad, mimo swego niezaprzeczalnego uroku nieco nas rozczarował. Muchami zainteresowane były tylko drobne kleniki.

Dunajec

Zmiana metody, było trochę lepiej, choć "cegły w nurcie nie znalazłem" :wink:

383bdb7934aa75e6m.jpg

Kumpel holuje.

979ba469499300f9m.jpg

Magia poranka

Brały takie olbrzymy :wink:

cd459a1fa86e8055m.jpg

Nieplanowana kompiel na "do widzenia"

916b4fd3ab215fefm.jpg

I jak tu nie zakochać się w pstrągach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamer ? Na jakiej wysokości rzeki jeśli to nie tajemnica ?

Mokra mucha z żółtym brzuszkiem prowadząca, skoczek ciemna mucha z białym brzuchem, najwiecej uderzeń na skoczka. MIejscowość Muszyna Wędkowałem 5 km od przejścia granicznego leluchów (niedaleko przystanku autobusowego "podgórna" i zszedłem tak aż na wysokość stacji PKP. Kojarzysz mniej wiecej okolicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamer ? Na jakiej wysokości rzeki jeśli to nie tajemnica ?

Mokra mucha z żółtym brzuszkiem prowadząca, skoczek ciemna mucha z białym brzuchem, najwiecej uderzeń na skoczka. MIejscowość Muszyna Wędkowałem 5 km od przejścia granicznego leluchów (niedaleko przystanku autobusowego "podgórna" i zszedłem tak aż na wysokość stacji PKP. Kojarzysz mniej wiecej okolicę ?

Raczej mniej niż więcej, w Muszynie bywałem tylko w celach wypoczynkowych. Próbowałeś szczęscia może kiedyś trochę wyżej, w Żegiestowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze popołudnie na Odrze nie przyniosło żadnych efektów w postaci ryb za to obfitowało wieloma "doświadczeniami" z nowym sprzętem i kilkoma stratami jak np rozsypane krętliki w trzcinach, splątana żyłka na odległościówce i ogólne zadowolenie z zaczepów :twisted:

Pogoda rewelacyjna i okoń jest gotowy do tarła albo już zaczyna sex :D Przyłowem był 10 cm samczyk pełen mlecza.

Nie zawiodły tylko jazgarze :mrgreen:

Gdzie konkretnie kocur lowiles? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Dziewokliczu za mostkiem, ciasno ale w e 2 jakoś pomieściliśmy się ;)

Tak btw to muszę strzelić kilka fot tego co wisi na drucie nad mostkiem bo dawno tyle ołowiu, spławików, blach i gum poplątanych w jednym miejscu nie widziałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur, na Regalicy tez dretwo. Zimno jak na dworcu kieleckim, z ryb to tylko krap bral.

Kiedys ten sznur byl 10x bogatszy, z 2lata temu musieli go wymieniac :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur, aż tak źle nie było, skoro byłeś wczoraj popołudniu na dziewokliczu i stałeś za mostkiem, to koleś niedaleko Ciebie łowiący na bata pare ładnych płoci wyciągnoł i troche leszczyków/krąpi. Mój przyłów to niestety tylko płoteczka i 2 okonki, no ale to był rekreacyjny wypad z dziewczyna :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodziło o efekty itp tylko o wszystko dookoła. To był wypad nad wodę gdzie wszystko szło źle bo pogubiłem w trzcinie krętliki, poplątałem żyłkę przez swoje gapiostwo, zerwałem plecionkę, nie zapiąłem koszyczka i poleciał do Odry z zanętą ale za to jak on leciał :mrgreen:

Generalnie działo się tam wszystko poza świętym spokojem jaki powinien być nad wodą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam ja miałem okazje połowic na Tyśmienicy w Białobrzgach czyli praktycznie tam gdzie wpada do Wieprza, piątek i sobota wyniki rewelka na bolonkę przez te 2 dni około 120 może 130 płotek, oto fotki pojedyńczych sztuk bo wszystkie od razu wracały do wody

dsc00003y.jpg

dsc00002bbn.jpg

prawie wszystkie były podobnych rozmiarów , w niedzielę niestety popsuła się pogoda i efekty były o wiele gorsze bo przez 2 godziny tylko 9 płotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały weekend nad niedużym jeziorkiem w okolicach międzychodu. pogoda różna, a co do rybek to średnio kilka płotek i kilka okonków... mało tego żona połowiła węcej niż ja :oops::wink: fotek nie ma bo karta pamięci została w domku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj wolne, więc większą część dnia spędziłem na rybach. Najpierw na Odrze w Widuchowej. Pogoda była przepiękna, choć niekoniecznie sprzyjała połowom - pełne słońce i woda jak lustro. Efektem kilku godzin rzucania lekkim spinningiem była dwa okonki, 20 cm bolenik i jaź 30 cm. Ale największe emocje przyszły, jak już się właściwie zwijałem. Jeden z ostatnich rzutów wzdłuż wysuniętej w nurt opaski, na końcu zestawu obrotówka nr 1, i nagle potężne uderzenie. Czegoś tak dużego jeszcze nie miałem na wędce, po prostu zgłupiałem. W miejscu uderzenia, 10 m ode mnie, zobaczyłem tylko potężny wir. "Walka" trwała tylko kilka sekund, po kolejnym mocnym szarpnięciu żyłka 0,18 mm strzeliła na węźle jak nitka. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak mi się ręce trzęsły, kiedy ponownie wiązałem krętlik. Kurczę, to byłaby moja życiówka... :evil:

Po południu pojechałem jeszcze na Płonię w Szczecinie, tam około 10 okonków i kolejny jazik 27 cm.

portret jazia z Odry:

50e4dd1060d274edm.jpg

okoń z Płoni w pełnej krasie

73efed0d2ecbf89dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.