Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach?


chomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 399
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzis swiateczny wypadzik na kanal dwory w Jankowicach. Pogoda dopisala, chodz wiatr lekko przeszkadzal w lowieniu na splawiczek. Wyniki: masa ploci, kilka jazgaczy, duzo okonia, wszystko na pinke metoda grunt i splawik ;) wszystkie rybki wypuszczone, nie wszystkie fotografowane :wink:

9372be0471ed6a04m.jpg

abb69d9b221024f9m.jpg

49c96d0ce4e689b1m.jpg

2a302fd2947b9a20m.jpg

1c2e0dc126681f3dm.jpg

c766ed1c3125d18bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudowne popołudnie nad Skawinką, słoneczko delikatnie zachodzące nad łąkami, para łąbędzi pilnujących gniazda, bóbr ścinający wierzbę wprost do wody i 4 śliczne jazie!

najmniejsyz miał 26 cm nawiększy 35 cm.

Ogólnie mówiąc cudny siąteczny dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powtórka z piątku. To samo miejsce, ale efekty trochę słabsze. Dwa leszcze (33cm i 37cm) oraz dwa liny (27cm i 34cm). W tym tygodniu jadę opłacić żwirownię i w następny weekend inauguracja sezonu karpiowego. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka relacja z dwóch dni, z braku czasu niestety nie na bieżąco :wink:

Piątek, pogoda przepiękna. W drodze na taki sobie mały zbiornik Korytów, zahaczyliśmy o rz. Ścinawkę w okolicy Kłodzka (Gołogłowy) zaraz przy moście.

cdd9cab0cd76b431m.jpg

Woda wyklarowana, super warunki, miejscówki jednak trochę zarośnięte, teren jeszcze podmokły i dość grząski. Wędkarzy spinningistów spotkaliśmy naprawdę wielu. Za to takich jak ten poniżej, był tylko jeden :mrgreen:

74da3f0fd8245d25m.jpg

Niestety ze względu na kiepską współpracę ze strony pstrągów, stosunkowo szybko przenieśliśmy się na Korytów, gdzie w ruch poszedł zestaw gruntowy. Również tam odnieśliśmy klęskę. Niemniej jednak dzień uważam za udany, a piękna pogoda i taki widok rekompensują naprawdę wszystko :wink:

188b8951a1d1df9dm.jpg

Kolejny dzień - Sobota, udało się uciec z domu mimo jeszcze wielu przygotowań do Świąt :twisted: Cel rzeka Ścinawka w zupełnie innym miejscu - okolice Gorzuchowa. Odcinek przepiękny, widoki zachwycające, więc samo przemierzanie trasy wzdłuż rzeki po krzaczorach sprawiało ogromną przyjemność. Rzeka wraz z widocznym wpadającym do niej (w dole zdjęcia) Potokiem Czerwionka.

47b6480b41cca62am.jpg

Tu z kolei świetne miejscóweczki, gdzie pstrągi perfidnie odprowadzały przynętę pod same nogi, następnie robiły zwrot o 180 stopni i znikały gdzieś w głębi wody. Wrażenia niesamowite, adrenalina w pewnych momentach osiągała stan alarmowy :lol:

b7af7c236a89c2b6m.jpg

901e0d023b720e20m.jpg

Widok z górki na powalone drzewo i mini wysepkę na środku rzeki

f0e8bba7f2d52194m.jpg

Kolejna piękna miejscówka z masą zatoczek i podwodnych kryjówek. Próbowałam dostać się do miejsca na wysokości drzewa ze złamaną gałęzią zatopioną w wodzie, niestety teren jeszcze "zbagniony" i o mało się nie wykąpałam. Na szczęściu mój zjazd zakończył się lądowaniem w pokrzywach i kilkunastu bąblach. Co mnie jednak na przyszłość nie odstrasza :wink:

1eaa21e43bf23f78m.jpg

I na koniec "ja" co by nie było.... :mrgreen:

c18cf2ad8fab0edfm.jpg

Miałam szansę odhaczać pięknie ubarwionego pstrąga, niestety nawet fotki maluchowi nie robiłam. Wrócił szybko do wody by mógł powiadomić starszych kuzynów, babki i dziadków o niebawem zbliżającej się sesji zdjęciowej, praktycznie już za chwilę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda gratuluję pierwszego pstrąga i przeżyć nad piękną Ścinawką, wyczaj fajne miejsce na spotkanie bo może tam się spotkamy z haczykami :?::lol:

Miejscówka bajka :mrgreen: Dużo zatopionych drzew i konarów, małych wysepek, zatoczek, zero zaczepów, brzeg mało krzaczasty w porównaniu z miejscem naszego zeszłorocznego spotkania pod Ścinawicą, normalnie eldorado :twisted:

Tylko teraz miejsce na grilla muszę obczaić :mrgreen:

Ale to już w innym temacie. Zaraz brykam, ino dojem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprzód wybrałem się z przyjacielem rodziców na rekonesans za karasiem i linem nad niedaleki staw - po godzinie moczenia robaków - bardzo zimno, zmieniliśmy łowisko na pobliskie glinianki. Po zanęceniu linem-karasiem trapera zaczęły się brania leszczyków, płoci i wzdręg u znajomego, ja po zmniejszeniu rozmiarów haczyka i spławika również nie mogłem narzekać... Rezultatem cztery sztuki - wzdręga i trzy płocie oraz szczupak, prawie - po zacięciu płoteczki (zdjęcie poniżej - poharatana), poczułem silnawy (jak na lekki zestaw) opór, ściągam żyłkę, a tutaj cyk! - szczupaczek siedzi na zaciętej płotce, jednak na około dwa metry przed brzegiem wypuścił rybę z paszczy, ale nie odpłynął, obserwował chwile - a po zrobieniu przeze mnie kroka, dał nogę. - Dla takich przypadków warto wybierać się na ryby, nawet jeśli nie nastawiamy się na jakieś wielkie połowy wyszukanymi metodami.

We wtorek uderzamy tam powtórnie, ale już na kilka dłuższych godzin z poważniej uszykowanym ekwipunkiem.

11915253.th.jpg

10619928.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rekreacyjny wypadzik na odnoge wisły, efekty to pierwszy w tym roku wiślany okonik jak dobrze pamiętam i dwa szczupaczki maluszki jednego udało sie wypiąć bez wyciągania na brzeg drugi lekko połknął ale w świetnej kondycji wrócił do wody

woda powoli się juz stabilizuje widać juz troszeczke grzbiety niektórych głowek więc miejmy nadzieje ze jeszcze góra tydzień i będzie można spodziewać sie jako takich efektów......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 9 miesiącach przerwy od wędkowania pojechałem nad jeziorko i wypad taki se :> 2 krąpiki i parę płoteczek. Wszystko trafiło do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wyprawa ze spinem, pogoda również dopisała :wink:

Dziś już obuwie prawie odpowiednie, więc twardo trza było wleźć do wody, a co.... :mrgreen:

c3ce97797526e3a4m.jpg

Kilka pięknych ujęć:

20e0fd56ad548835m.jpg

a4e55825c8d6a80em.jpg

I jeszcze jedno robione "z wody", trochę mi się do gumiaków wody nalało, ale warto było, choć nurt troszkę rwący w niektórych miejscach :???: Radzę więc nie brać ze mnie przykładu :wink:

93bbbb14207d36c4m.jpg

bc2077bbf398148em.jpg

No kolejną miejscówkę, niestety trzeba było wybrać się "asfaltem", a tu poniżej Polski Jozin z Bazin :lol::lol::lol:

be981b8316867121m.jpg

Na koniec trafił się taki oto 35cm koleżka, niestety klenio nie mój :sad: Za to wyciągłam go z wody, odhaczyłam i wypuściłam. Poza tym za darmochę w podbieraku trafiła się również czerwona blaszka Robinsona nr 0 :shock: A wziął na "Romanowego" woblerka stylizowanego na pstrąga. Sorki za te łapska, ale ryba baaardzo żywa była :wink:

9a3f74afd45bc758m.jpg

042f9489c8ca8deam.jpg

Jutro powtórka.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michcio, Znowu Skawinka ? :smile: Ja sie właśnie dowiedziałem że niema z kim jechać na rybki a sam na spina nie wyskocze bo spin w naprawie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota tydzien temu

Krotki wypadzik na Drwece :twisted: pierwszy w tym roku i pierwsza rybka

Tutaj pierwsza rybka

5c35040e3f2330c6m.jpg

Zacialem ja ja natomiast hol i wyciagniecie na brzeg byl autorstwa mojej towarzyszki :wink:

Tutaj zdjecie rzeczki

c2132929d3902957m.jpg

Wypad rekreacyjny aby pokazac na czym polega magia patrzenia w splawik :wink::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sobotę pierwsze brania w ulubionym miejscu. Widać, że na razie kręcą się tylko pojedyncze ryby z różnych gatunków. Kilka leszczyków, niezły karaś i płoć. Te dwie ostatnie ryby bardzo grube, za chwilę pójdą na tarło a to oznacza, że jeszcze przez pewien czas będzie licho z braniami. Na razie chyba nic się nie trze bo złowiłem też masę sumików, więc widać, że nie mają jeszcze co wyżerać.

d0f9fa52eacdd66cm.jpg

d61c74543ebd4aeem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, naprawdę piękne miejscówki

Ano piękne, fotki jednak całego uroku nie oddają :twisted:

Ale jak już wcześniej pisałam, zupełnie "inna" rzeka niż w Ścinawicy. Dno bez mułu i jakiś tam chabździów, za to super kamieniste o różnym ukształtowaniu. Raj dla kleniołowców i muszkarzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

pierwsza wyprawa wędkarska w tym roku, szkocja, loch awe :grin:

sorki za glupi uśmiech ale to mój życiowy rekord i pierwszy połów za pomocą spinningu. dziewczyny pomagały ale nie udało im się zrobić fotki szczupaczka z mordką do przodu więc jest zdjęcie tylko z brzuszkiem. przez cały dzień myślałem że w tych jeziorach nie ma życia, kamieniste dno, zero oznak jakiejkolwiek ryby. jedno jedyne branie na czarną obrotówkę w białymi oczkami. dodaję również trochę zdjęć okolicy, kto nie był polecam, pięknie tam

9c788cca9d764b41m.jpg

4043d5640a36a4c9m.jpg

aa5d2c1752762e53m.jpg

ee5153813ca59c68m.jpg

4358e35f16678124m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.