Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


chomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 399
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

i ja rozpoczalem dzis sezon, co prawda bez powaznego podejscia, ale ku mojemu zaskoczeniu 0 bran ani na chleb ani na dzdzownice kalifornijska zapieta z 5g przelotowym i miekka szczczytowka light feedera :(

na co teraz polawiacie? o tej porze na taki zestawik w moim mniemaniu powinno sie cos dziac

dodam, ze bylem na powyrobiskowych czechowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, piękne ryby! Gratuluję!

Wisła u nas podniesiona bardzo a o łowieniu w nurcie można pomarzyć. A za tydzień zawody, a na trening się nie zanosi :lol: . Za to wczoraj na Kopalnioku złowione i wypuszczone grubo ponad 10kg ryb. W tym ponad 10 pięknych płoci (takie płocie i śledzie (ukleje) tylko na kopalnioku :cool: ). Dzisiaj dla odpoczynku wybraliśmy się na karpie. na brzegu wylądowała jedna "czterdziestka". Kilka bran niezaciętych (człowiek po zimie ospały :lol: ). tym czasem święta i rybki muszą poczekać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem znad karpiowej zasiadki. Niestety karpie nie brały natomiast kleń i jaź owszem. Łowiliśmy na włos i hak 2 i na taki zestaw złapałem kilka płotek od 15-25cm. Jak trochę odeśpię wstawię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś popołudniu wypad z DS-em nad staw do kolegi (nie hodowlany).W efekcie na pinki trzy karpie (33cm-38cm), dwa leszcze (34cm i 38cm), karaś (36cm) oraz lin (29cm). Wszystkie rybki oczywiście dalej pływają w stawie. Jutro chyba powtórka, a od przyszłego tygodnia na karpie. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 3 różnych miejscach...

Najpierw zbiorniczek Topiołki do 15 zamknięte z powodu wpuszczenia karpia 200kg

narobiłem kilometrów samochodem brata.... :roll:

Następnie udałem się nad takie stawik ( głębokość o dziwo jest 7m ) w pobliżu rzeki kamiennej po powodziach było sporo ryb niestety mocno wyłowione a do tego mnogość pokarmu naturalnego... Skończyło się bezrybnie. Na koniec bardzo fajna miejscówka na rzece kamiennej, tu już były brania ale niestety nic nie zaciołem prawdopodobnie z powodu tak ogromnych ryb.

od 14 do 20 zrobiłem 30 km, nic nie złapałem ale za to zaspokoiłem głoda...;P

I wiem, że nie pojadę na ryby wcześniej niż 1 maja, wtedy będę mógł pospinningowac = ]

PS. kocham przepisy okręgu kieleckiego ;F, zawsze myślałem ze mnie to nie będzie dotyczyć, gdyż jestem w tbg. a tu klops ;d

Pozdrawiam i gratuluje dorodnych rybek Krzyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wypad na ryby i leszcz 33 cm - 0,5 kg na kukurydzę. Łowisko koła PZW Poddębice - Byczyna (4 stawy). Łowisko to pierwszy z 3 górnych stawów 34b86339a7557c75m.jpg

Ryba a8283ba7350d617dm.jpg

Znajomy który schodził z łowiska jak ja przyjechałem miał 5 leszczy (największy około 1 kg), lina i karasia ~25 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 13 do 16 na Warcie w poszukiwaniu klenia lub jazia, poziom wody powoli opada, ryby gdzieś się pochowały jedynie okoń wyskoczył do mojego wobka z podwodnych traw. 2 razy widziałem atak drapieżnika, ciągnąc przynętę wzłuż brzegu widać było uciekające ławice uklejek to znaczy że rzeka ma się dobrze. A i zobaczyłem jak ptak nasrał tuż obok mnie, ale do wody, miał szczęście skubany :o. Żadnego wędkarza nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamionki, No niewiem ale wydajem i sie ze to jazik :wink:

Gratuluje połowu

Też właśnie miałem o tym... Jaź jaziowaty. Kleń na zdjęciu poniżej,kamionki - zauważ, że zupełnie ma inną płetwę odbytową, bardziej podobną do lina niżeli płoci.

klen_01m.jpg

Ale połowu (rzecz jasna) bardzo zazdroszczę.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamionki,

Oj przepraszam panowie ale masz racje to płoć lub co wątpię (mieszanka jaźa z płocią) popatrzcie sie na oczka i zdjęcie powyżej

Ps. Kaczawa 1.godz ze spinem (wynik 0 :0 ) ale widać przynajmniej Kleniki małe bo małe ale są :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o zdjęciu ryby, którą kamionki przedstawia czyli kleń 29

Ja zwracam uwagę na płetwę ogonową, oko i ilość łusek przy linii bocznej. Dodałem to wszystko i wychodzi mi jaź :smile:

Ręki nie dam odciąć, ale będę się przy tej opcji upierał :smile:

Mam nadzieję, że o tej rybce rozmawiamy :smile:

Płoć 35cm, ładna sztuka, gratuluję!

Na zdjęciu Aro86 widać ładnie te różnice.

Po dłuższej przerwie można mieć wątpliwości co wyjęliśmy z wody.

Pzdr i

f85455ed2109b6cam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż dość wietrznie, to nad wodą było bardzo przyjemnie. Rozłożyłem szybko dwa feedery, rozrobiłem zanętę i zestawy poleciały w wodę. Nie zdążyłem się rozsiąść wygodnie a już szczytówka lekko podryguje. Pewne zacięcie i po chwili wyciągam na brzeg karasia 24 cm. Drugi feeder z kukurydzą na haku ani drgnie więc zakładam znowu 3 białe robaki i zarzucam możliwie najbliżej pierwszego miejsca. Jak na nowicjusza przy takim wietrze, chyba dobrze mi poszło bo nie zdążyłem nawet porządnie naciągnąć żyłki a szczytówka już ostro w prawo macha. Zaciąłem obszernie i czuję na żyłce przyjemny ciężar a hamulec zaczyna uroczo pierdzieć :mrgreen: . Spokojnie pompuję luzując w międzyczasie o parę klików hamulczyk. Po niedługim czasie widzę jak spory karpik wykłada się na powierzchni. Upominam się aby zluzować jeszcze bardziej pokrętło draga (pierwszy raz sam sobie podbieram taką rybę) i za trzecim podejściem udaje mi się wylądować zdobycz. Ku ogromnej radości widzę, że poprawiłem swój skromny rekord.

Karp wraca do wody a ja zarzucam ponownie białego robaczka. Po paru(nastu?) minutach decyduję się przerzucić zestaw z kukurydzą. Podrywam koszyczek z dna a tu kolejny surprise- na haku siedział karaś 26cm :D .

Potem niestety tylko trochę drobnych leszczy nałapałem, ale i tak 3 godzinki uważam za dobrze wędkarsko wykorzystane :D

08c69898a90a4588m.jpg

570cb626799065cbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mamuśka" ma rezewacje na metrowe szczupaki a nie na większe płotki

To może u Ciebie :mrgreen: Mamuśka dla szczupaka to tak trochę infantylnie :mrgreen::lol: Predator, potwór- to rozumiem, ale mamuśka :?::lol::wink:

Dla mnie mamuśka to tylko i wyłącznie wyrośnięta, gruba płoć przez duże P :twisted::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.