Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach?


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj na 30 mi na staw ze spinem obok domu i jeden mały szczupaczk. Ale frajde miałem bo 2 w życiu, wziął 1.5m ode mnie ok 15 cm pod taflą wody. Dokładnie widziałem jak wystrzelił z zarośli. Rybka po paru sekundach wróciła do wody. A ja mam dobry humorek przez cały dzień. Jutro poranna wyprawa na wiślane bolenie i szczupaki. Mam nadzieję że szczęście dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 471
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj rzeka Obra na odcinku ujścia do zalewu.Dwa szczupłe-ok.50 i 55cm.Ten większy strasznie pożarty chyba trzeba się udać w tamtą okolicę na nockę w odpowiednim czasie oczywiście.Kilka niedużych okonków i wzdręga na obrotówkę.

467c70042ae44eebm.jpgd547465c5307fe97m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na nocke od 19.00 miało być do 12 dzisiaj, no ale moje koło wybrało sport i o 4 musiałem się zwijać :wink:

Celem był karp, nęciłem rybnym pelletem + pasta + traper big fishem fish mix + kulki anaconda truskawka

Łowiłem na kulaki. Zamiast odjazdow miałem delikatne podciągania ale "wędkarski mały głód pokonany :D "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36d3588e72fdb6e8m.jpg

Dzisiaj takie :) Były jeszcze 2 ale bez foto bo ciut mniejsze :/

Niestety nie miałem wagi więc nie wiem ile ważył - ale niezły był grubas :D tak na oko moze 5-6kg mimo że króciutki :)

Chyba ostro weszły w nęcone miejsce - 1-2 m od brzegu przeciwległego a 15 od mojego stanowiska. Nęciłem 3 dnie 1 przerwy i zasiadka.

Zaczely brac po 24. pozniej cisza ale pewnie dlatego ze byla mgla i nie wiedzialem gdzie rzucam w nocy - pewnie nie byly w lowisku.

A rano po przerzuceniu zestawu zameldował się ten karpik.

W tygodniu mam nadzieje że wejdą większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się przesunąć trochę plany i wyruszyć na chwilkę powędkować. Po dotarciu na Cegielinke, zauważyłem kosiarza! Po zajęciu miejsca (jakieś 2-3 pomosty od niego) wyruszyłem w celu poszukania jakiegoś pojemnika do rozrobienia zanęty, a w tym czasie ten BARDZO ZŁY I NIEMIŁY "CZŁOWIEK" przyczepił się do mojego kumpla że zajęliśmy JEGO pomost. Następnie gdy zarzuciłem gruntówkę i mimo że zniosło zestaw na prawą stronę to mnie zaczepił, co najciekawsze stał 2 pomosty odemnie na LEWO! i jeszcze twierdził że go podrzucam. Niewyrobiłem, rzuciłem kilka niecenzuralnych słów w jego stronę a oczywiście oburzony zaczął odpyskowywać, niewiele brakowało a poświęcił bym karpiówkę i złamał ją na jego głowie. Powiedzcie mi, czemu nad wodą panuje takie chamstwo? Ale gdy zauważył że wyjmuję telefon, by być bardziej dyskretnym zmienił "choinkę" na mniej rzucający się w oczy zestaw. Nadal ubolewam że telefon mi się rozładował.

Nie licząc tej sytuacji to uważam że było całkiem przyjemnie, od kiedy zmieniłem miejsce by być dalej od tego buraka trafiły się 3 już całkiem konkretne leszczyki i malutki okonek. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj trochę spacerowałem nad Wieprzą za szczupłymi, niestety ponownie bez efektów. Mialem jedną dziwną sytuację - takie przytrzymanie gumki przez chwilę jak na zaczepie, jednak trochę inaczej ;-). Na tyle inaczej, że to zapamiętalem. Potem, przy zmianie przynęty spostrzegłem na gumie ślady jak poniżej:

zeby.jpg

Czy dają mi one podstawy do wytypowania tej miejscówki na rozpoczęcie sezonu sandaczowego? ;-) Nigdy nie widzialem szczęki sandacza z bliska - na szczupaka mi to nie wygląda. No i to dziwne branie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nigdy nie złapałem szczupaka na gumę, wszystkie na wobki albo wirówki i nie mam odniesienia ;-) One są dość głębokie, w zasadzie są to dziury - głębokość każda z nich ma taką mniej więcej jak długość, w przekroju mają kształt "V". Z drugiej strony gumy nie ma żadnych obrażeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

Dziś rekreacyjnie od 20:30 do 23:30 jedna wędeczka na rosówke jakieś pociągnięcia i nic więcej . Kuzyn wcześniej nałapał ładnych płoci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew Domaniów bylismy we 3 od 5 00 - 13 00

Pogoda nie dopisała czeste opady deszczu i co najgorsze silny wiatr.

razem złapalismy

12 Leszczy i 2 okonie

jeden leszcz był jakis dziwny nie miał łusek wie ktos moze dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RksNOWY, Klasyczny przykład subkultury leszczów- Leszcz Dresiarz.

waldek42, U mnie to jeszcze mogłem zrozumieć, bo kulaki 22 i 25 mm, ale wujaszek haczyk 14, przypon 10 i 2 pinki. Dzieki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wrocilem z dwudniowego wypadu nad kaszubskie jeziora Kramsko małe i Kramsko duze.

Na dzien dobry zastalem rozstawione na obu wodach sieci rybackie co od razu ugasilo moj zapal. Ze wzgledu na balast w postaci kobiet zdecydowalismy z bratem przez pierwszą dobę nęcić i isc na ryby (zeby nie bylo zbytniego marudzenia ze strony niewiast) w sobote wieczorem i niedzele z samego rana.

Sobota wieczor przyniosla pogode ktora mocno krzyzowala nasze plany. Na brzegu znalazly sie dwie plotki, kilka nieduzych leszczykow. Bylo rowniez branie na zywca, niestety interesant byl na tyle drobny ze byl w stanie jedynie ciagac zywca w te i spowrotem.

W niedziele o 4:00 bylismy juz nad woda. Pogoda byla idealna do splawikowania, wiec liczylismy ze wczesniej zanecone miejscowki sie zwroca. Po poltorej godziny bez efektu zwinalem sprzet i wrocilem do spania. Zaowocowalo to mila atmosfera w związku :) Brat zostal bo.. jemu bralo. Czemu? Nie wiemy. Stanowiska oddalone o ok 10m, ta sama odleglosc od brzegu, podobna glebokosc (2m), ta sama zanęta. Jemu bralo mi nie. Efektem byly leszczyki z ktorych najwieksze siegaly 400g. Na malych rybackich akwenach lepsze to niz nic :)

d1aaadec04d7a20fm.jpg

Chwile bladości twarzy przezylem jednak w piatek wieczor, gdy wyruszylem nad wode ze spinningiem. Zabralem ze soba wedke, podbierak i torbe w ktorej mialem wszystko co wedkarz nad woda potrzebuje - miarki, szczypce, scyzoryki, przynęty, i mase innego badziewia - 200zl jak nic. Po ok godzinie rzucania przekazalem bratu (ktory nie spininguje) wedke zeby sobie porzucal - niech zobaczy jak spinningiscie ciezko ;). Po czwartym rzucie mowi ze ma cos chyba na haku, ale nie jest pewien. Po chwili oczom ukazal sie wytarty juz sandacz w granicach wymiaru. Jako ze byl to pierwszy metnooki brata zrobilismy mu zdjecie i zaczelismy wypinac. Pierwsza mysl - szczypce do wypinania.. "O F*** nie mam torby!". Ruszylem biegiem w strone z ktorej szlismy i moim oczom ukazal sie wedkarz z moja torba na ramieniu. Cale szczescie udalo mi sie go przekonac ze torba jest moja, dalem kopytkoa relaxa jako okup i szczesliwie wrocilem do brata i dziewczyn. Sandacz ktory byc moze nie mial nawet wymiaru i zostal zlowiony w okresie ochronnym okazal sie dla mnie wybawcą. Dzieki niemu wlasnie nie pozbylem sie torby bo przez mysl by mi nie przeszlo zeby szukac miarki i sprzetu do wypinania, nie pomyslalbym o torbie a facet zarobilby sobie ot tak 200-300zl i napisal na forum haczyka w "Znalezione nad woda" o swoim niecodziennym szczesciu ;)

Inna informacja to taka ze sandacze w moich stronach juz wytarte i 1 czerwca mozna z czystym sumieniem ruszac w pogon. Zdjecia wybawcy nie umieszczam ze wzg na regulamin forum.

Połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.