Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach?


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

ja w weekend poćwiczyłem boki:

pięćdziesiątak

dsc02137r.jpg

dsc02140q.jpg

a tu 64 cm które trochę mnie powoziło i rozgięło cześciowo hak gumki.

dsc02141.jpg

dsc02143.jpg

A na samym początku miałem też ciekawe zdarzenie: ciągnę gumę ekspresowo wzdłuż opaski. Gumka wchodzi w kamienie. Podszarpuję lekko żeby uwolnić ją, gumka wyskakuje z wody (dobrych kilka metrów ode mnie) i wpada mi tuż pod kolana. Wybieram luz linki, i podciągam gumę do szczytówki już w zasadzie szykując sie do kolejnego rzutu, a w tym momencie właśnie spod nóg wyskakuje bolek (między 50 a 60 cm) i łapie moją gumę:) Tak zbaraniałem że nie zaciąłem i niestety po chwili się uwolnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 471
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Uprzejmie donoszę, że ryby się potopiły :evil::evil::evil: Dzisiaj 6 godzin pływania po jeziorku (pierwszy rejs wygranym pontonem :mrgreen: ) i to tym jeziorku, na którym Jacek w tak ładnie rozpoczął sezon, i w efekcie: jeden okoń około 20 cm, jeden szczupaczek niewiele większy od okonia jeden podobny spięty i jedno branie. Bryndza totalna :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to tym jeziorku, na którym Jacek w tak ładnie rozpoczął sezon

Artech, jeżeli chodzi o jeziorko, gdzie byłem 1 maja, to potwierdzam że tam teraz bryndza - w ostatnim tygodniu byłem tam trzy razy, efektem jest jeden szczupaczek opisany parę postów wyżej. Sam jestem niemile zaskoczony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że ryby się potopiły :evil: :evil: :evil:

Współczuję :cry::cry::wink:

Za to ja we własnej osobie wraz z mym chłopem i dziecięciem mimo wyprawy totalnie "bezkijowej" mieliśmy dziś przyjemność odkrycia przepięknych karpi Koi, kolorowych karasi w miejscu gdzie usilnie pedałowaliśmy na wodnym rowerku. Baaa pod nosem praktycznie, a owe kolorowe karpiszony zobaczyłam po raz piewryj we Wrocku.... a okazało się, że tu u "mnie" też takie pływają :lol: :lol: :lol:

Druga sprawa nowo nabyte okularki "pola" zdały egzamin, było na czym i gdzie przetestować :mrgreen:

pewniak ładny bolo, gratuluję :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech, jeżeli chodzi o jeziorko, gdzie byłem 1 maja, to potwierdzam że tam teraz bryndza - w ostatnim tygodniu byłem tam trzy razy, efektem jest jeden szczupaczek opisany parę postów wyżej. Sam jestem niemile zaskoczony :(
Nie o to jezioro mi chodzi. Ja byłem dzisiaj na tym na którym byłeś tydzień temu. Nie wiem dlaczego coś mi się ubzdurało, że byłeś tam na otwarcie sezonu :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj też tylko spacerowo.

Chyba leszcze się trą, bo przy brzegach na Zegrzu leżą zdechłe takie po 70-80 cm. :shock:

A jeśli to nie wynik tarła, to nie wiem co się dzieje... Z 7 takich widzieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to jezioro mi chodzi. Ja byłem dzisiaj na tym na którym byłeś tydzień temu

No to faktycznie, tym dziwniejsze jest że tak kiepsko z braniami.

Ale jeżeli mamy już dwa jeziora, to możemy chyba zwalić na pogodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota Zalew Domaniów

14 leszczy

1 x 44 cm

3 x 40 cm

5 x 35 cm

3 x 32 cm

2 x 28 cm

Niedziela ale nie powiem gdzie :)

Okoń 34 cm

to moj najwiekszy jekiego złapałem :)

i kilka nie wymiarowych Linków ktore oczywiscie wróciły spowrotem do wody :)

Pytanie ile moze wazyc ten okoń bo jeszcze nie mam wagi a musze go w rejestr wpisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie choroba położyła do łóżka, ale zdążyłem jeszcze wczoraj z kuzynem wyskoczyć nad staw komercyjny do Janowic. Straszne dużo ludzi było, ale udało się nam gdzieś rozłożyć. Ja na DS, a kuzyn na spławiczek. Mi udało się złowić karpika (około 40cm), kuzynowi niestety nic.

Jak się wykuruję to w sobotę na karpie. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znów rzeka Obra i spinn :razz: Efekty to kilka ładnych okoni w okolicach 25cm wyjętych z jednego miejsca na obrotówkę koloru miedzianego,bolek znów około wymiarowy i dwa kleszcze :evil:

fb337c6b24995ad9m.jpg3ee79a33e4fbff68m.jpge56271552d1b9ebbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś raniutko nad Widawą,na przepływankę.Efektem czego była jedna płoteczka wielkości dłoni.Poza tym kompletna cisza i spokój.W drodze powrotnej zajrzałem na żwirownie.Przez godzinkę,moze półtorej nałapałem mnóstwo krąpi-ków.Chyba w tym łowisku poza tymi "piraniami" nic nie ma,a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w samo południe wyskoczyłem na trzy godzinki. Nie miałem kijka w rękach dwa tygodnie. Chciałem sprawdzić jeszcze Widawę, ale kanał Odry blżej i tam się wybrałem. Dwie godziny szukałem szczupaka i...i nic. W końcu zdecydowałem się sprawdzić jak się mają klenie. I tu znowu nie dotrzymałem swojego postanowienia, bo na Odrze miałem im odpuścić do czerwca, niestety nie wytrzymałem. Woda na kanale niska i wolno ciągnęła to mogłem założyć małą śrucinę tak aby przytopić chlebek by nie pływał. Cztery brania w tym jedno zakończone sukcesem, kleń 43cm.

cbb469189a1db84am.jpg db1246041a0c0bc0m.jpg f9351fee8a4e4f43m.jpg d08620fbfea5b257m.jpg 67ee97a27832210bm.jpg 396e623d49de8c50m.jpg 45fd2961c03c873cm.jpg 421d6a5bc1e6e18fm.jpg da994bca4cc0be2bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki jaceen! pięknyt kleń! I to wszystko na chlebek! a ja wydaję majątek na zanęty, dobrze że przynajmniej czerwonego mam z własnego kompostu.

oIO, mam nadzieję że 6 czerwca na Okoniu będzie tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj też tylko spacerowo.

Chyba leszcze się trą, bo przy brzegach na Zegrzu leżą zdechłe takie po 70-80 cm. :shock:

A jeśli to nie wynik tarła, to nie wiem co się dzieje... Z 7 takich widzieliśmy.

To nie wynik tarła to ludziska te duże łódki silnikowe po odpalali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 7:00 do 9:00 polowanie na bolka i po godzinie czasu uwiesił się ok 45cm bolek. Później kilkanaście minut bez brania i jest siedzi piękny bolek 65+ w bardzo rwącym przelewie było go ciężko utrzymać i ku mojemu zdumieniu bolek zrobił świecę jak szczupak :mrgreen: i wypiął się :neutral: Ale cóż bywa i tak, no mysle sobie moje pierwsze kroki stawiane w boleniowaniu i juz tak miło mogłem rozpocząć przygodę z ta piekną rybką. Ale się nie poddaje, po drugiej stronie przelewu zauważyłem jak przy samej tamie bije bolek, kilkanaście rzutów bez efektu i w końcu łup.. jest bolek uderzył jakieś 5 metrów ode mnie więc hol długo nie trwał, i ląduje na brzegu 62cm boleniowego szczęścia :mrgreen: szybko fotki,buzi i do wody ląduje moja życiówka :grin:

mniejszy bolek, jeszcze na dodatek się jakaś mucha wcisnęła na zdjęcie :shock: :

6ffc0cea1a98f5f7m.jpg

do wody:

9f2e0f95f3ad8800m.jpg

Moja dotychczasowa życiówka:

64acb2421d304052m.jpg

i także NO KILL!:

547f4284f6e8cc0cm.jpg

Wieczorem mam nadzieję powtórka z rozrywki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.