Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Piątek, albo sobota. Mamy jeszcze trochę czasu na decyzję. Proponuję tym razem parking przy warsztacie przy m.Chrobrego. Pasuje? 

Trawy wygolone. 

A ja teraz zaczynam. Zaczynam od Headbangera.

Może jakiś lepszy okoń pyknie. Prędzej szczupak. Trzymajcie kciuki🙂

IMG_20230718_173144668.thumb.jpg.9a1b08e3802677ac5d33f74511f66749.jpg

IMG_20230718_173018347.thumb.jpg.232e11a70bde739eef65442e1faea4d8.jpg

A to prezent od syna:) Pas biodrowy.

IMG_20230718_172935515_HDR.thumb.jpg.a1f41d6544cf4588488c3e057bf68a06.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaceen napisał:

Piątek, albo sobota. Mamy jeszcze trochę czasu na decyzję. Proponuję tym razem parking przy warsztacie przy m.Chrobrego. Pasuje? 

U mnie tylko piątek i jeszcze bez gwarancji. W sobotę jadę zmienić klimat, do kolejnej niedzieli będę nad morzem. Blank i łożyska muszą trochę ochłonąć 😉 Jakby co mocnego przygięcia 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbyt wcześnie się wybrałem. Powoli kończy się woda a słońce nie odpuszcza. Miałem transport, tak wyszło:) Inaczej bym się nie pchał. Trzeba zrobić przerwę w cieniu i zaatakować końcówkę dnia. Miałem dwa ataki w Dorado. 

IMG_20230718_190325935.thumb.jpg.e0bd288353f2ccca36e9d308c44ebf37.jpg

Za chwilę walczę dalej👊🇵🇱🎣

IMG_20230718_190054633_PORTRAIT.thumb.jpg.ce45e09a46ae10a83154120182390beb.jpg

PS

A propos Dorado. Dzisiaj taka kolacja;)

IMG_20230714_163322431.thumb.jpg.21699a638549b6c95cf59f956bf8b9b0.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprawa się skończyła z wynikiem: trzy brania sumowe i jeden 136 cm na brzegu, czwarte branie kleniwe i 46 cm na macie. Nietoperz po sumie zdemolowany. Jednorazówka. Kleń na Adustę.

P1460288_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.db83fa46a010d1a85c1b7b52c5aad87a.jpg

P1460311_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.a312a9966324ec939883e2c48fa2df60.jpg

👊🎣🇵🇱

  • Lubię to 4
  • Dzięki! 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daaaro napisał:

Kawał bydlaka 🫡

To złudzenie. Takie zdjęcie:) Uczę się od najlepszych. W sumie sum wyrwany ręką z wody, ale ze względu na kondycję, trochę się zmęczyłem, by zrobić szybko i w miarę do ogarnięcia zdjęcie. Lechu słyszał:)))

Co do spotkania, to trzeba podjąć męską decyzję. Może tym razem będzie to w piątek? Mi też by ten dzień bardziej odpowiadał. W sobotę musiałbym gnać z miejsca na miejsce, by ogarnąć wszystko i na koniec nie miałbym sił. Tak więc proponuję spotkać się w okolicach M.Chrobrego na wysokości warsztatu samochodowego. Tam też pływają sumy, klenie, bolenie, sandacze itp. Dawno tam nie byłem, to będzie okazja zobaczyć, co się dzieje. Jak możecie, potwierdźcie obecność. Są też wędkarze mniej śmiali, a gdy jest fajna frekwencja, to może nabiorą odwagi? Zawsze można się coś ciekawego dowiedzieć np. zaglądnąć do pudełka z przynętami. Nawet, gdyby nie było czasu na wędkowanie, to chociaż przyjechać przybić piątkę nie zaszkodzi? Czyż nie?  Godzina dowolna, ja postaram się być około 20:00. Chciałbym zobaczyć za dnia wodę na tym odcinku. A w te upały wcześniej przyjeżdżać to męczarnia. Słabo to widzę. Miałem nauczkę we wtorek.

Piątek, godz. +/- 20:00; na wysokości warsztatu samochodowego przy ul. Smętnej. 51.11181398108948, 17.11000727026385

 

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jaceen napisał:

Wyprawa się skończyła z wynikiem: trzy brania sumowe i jeden 136 cm na brzegu, czwarte branie kleniwe i 46 cm na macie. Nietoperz po sumie zdemolowany. Jednorazówka. Kleń na Adustę.

👊🎣🇵🇱

Mistrz... 👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej piątek u mnie odpada , właśnie wróciłem z Gdańska jutro z rana znowu popylam na dwa dni 🥴 ps. Jacek jakie kotwice zakładasz do agusty , ostatnio zmieniłem na Mikado Jaws ( sprzedający zapewniał że mocarne ) niestety jeden grot się odgiął 🤬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Jacek.Dyszaleś jak lokomotywa😁😁😁ale jeszcze trochę podjesz i poćwiczysz i będzie moc na większe.Oby tylko popadało i jak woda pójdzie w górę to będa kabany.Ogolnie w tym sezonie jest słabo trudno przebić się przez 100cm ale jednego grubaska udało mi się dorwać.

20230620_225157.jpg

  • Lubię to 2
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wasyl1968 napisał:

szwagier wczoraj był i oblizał się smakiem 😜

W sklepie JVC mają tego opór. Nic tylko zamawiać. Tylko żeby portfel to udźwignął;) Zastanawia mnie tam oferta wędki:

Wędka spinningowa JMC FULL MOON 244CM, 0-120G WSJMC244/120XH

Żeby ją można było pomacać. Zastanawia mnie ten dolny wskaźnik cw, że startuje od zera. Wyczytałem w testach, że główka 10g i przynęta zaczyna gadać do wędki. Szukam w dalszym ciągu czegoś, co mnie zadowoli. Grymaśny się zrobiłem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj między godz. 20-24 ma być największe prawdopodobieństwo opadów i burz. Niech to! I tak przyjadę. Może jakieś okienka będą między opadami. Blisko auta trzeba będzie się trzymać. Kotwice już naostrzyłem, jakby co;)👊

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo , nad wodą meldujemy się w cztery osoby o 20 w miejscu jak to Jaceent mówi " miejsce w którym nie ma ryb " 😜 wszyscy rzucamy różnego rodzajami Adusty, u mnie bez brania , kolega ma dwa brania i wyciąga małego klenia , szwagra syn ma prawie bolenia ale ten prostuje kotwiczkę tym razem z małego nietoperza SG i schodzi , po 23 podchodzi do mnie kolega ze złożoną wędką , pytam się co jest ? a ten mówi że go sum sponiewierał i zabrał Adustę froce mix , okazało się że miał starą plecionkę i ta się rwała, idę dalej , też zmieniam przynętę na froce mix może jednak 🤔 drugi rzut i siedzi 😁 nie duży 85 cm ale cieszy , puszczam zdjęcie do kolegi , za chwilę dzwoni i mówi że więcej ze mną nie jadą na ryby bo oni nic ja zawsze jednego wyciągam 😜 ( podbierak znowu się spisał ) zmieniam miejsce jakieś 50 m , trzeci rzut na środek kanału i BUM - żarty się skończyły, sum wyciąga z 50 m plecionki nie do zatrzymania, po 10 min  w końcu udaje mi się go zastopować, szybki tel do kolegi że nie dam rady go wyciągnąć , mówi że leci , tyle co skończyłem gadać ruszył znowu szedł wzdłuż brzegu i w pewnym momencie luz 🤬🤬🤬 teraz pytanie co złego zrobiłem ? nowa pletka o wytrzymałości 40 kg. po każdym wędkowaniu ucinam parę metrów i wiąże od nowa , gdybym nie wymienił kotwic to po prostu by je wygiął i by spadł a tak drugi sum pływa z Adustą , podejrzewam że plecionka wlazła między kamienie ( płytka wodą ) i się przetarła , tyle moich wypocin , baterie naładowane do przyszłego weekendu , JMC znowu zarobi bo kolega zamawia parę szt. a propos jak by ktoś złapał suma z Adustą to będę wdzięczny za oddanie woblera ( czteropak dobrego piwa będzie za fatygę 😜 ) pozdrawiam Wasyl 

IMG_20230722_233831.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wasyl1968 napisał:

teraz pytanie co złego zrobiłem ?

A przypony panowie stosują? Jak długie? Fachowcy mówią, że metr może być mało. Przy tak płytkim łowisku linka może szorować na odcinku kilku metrów. Ostatnio kupiłem Regenerator SG 0,90mm/41kg. Mogę go wiązać "ręcami":) bez tulejek i kombinerek do zaciskania. Wcześniej łowiłem na gotowe przypony z fluorocarbonu. Problem był w ofercie. Brakowało w sklepie tych dłuższych powyżej 50cm. Teraz odmierzam kawał jaki chcę i po temacie. Te metalowe, tytanowe i inne żelastwo mocno zaburzało pracę lżejszych przynęt. Zatapiało je swoim ciężarem albo robiła się spirala po większym obciążeniu (zaczep, ryba).

IMG_20230720_1833030232.thumb.jpg.875389d82b72e18f9887aa971f224825.jpg

IMG_20230720_102535322.thumb.jpg.104a3ee326cac66dfc3410cc60edad6d.jpg

Jeszcze jedna rada, nie moja:) można za przypon używać plecionkę wielokrotnie grubszą i mocniejszą niż lina główna. Taką o wytrzymałości powyżej 100kg, jakby nie patrzeć trudniej przeciąć taką o kamienie niż te cieńsze do 50kg. Kilka metrów linki powyżej 100kg i na sezon wystarczy. Po sezonie na sznur do suszarni zawiesić. Podwójny pożytek😁

  • Dzięki! 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się powymądrzam...Kanał ma to udogodnienie,że można na nim iść za rybą aż do jego ujścia.Woda jest płytka i z każdym metrem wyciągnietej plecionki jej kąt się zmniejsza i wiadomo jak to się kończy.Druga sprawa to sprzęt plecionka 40kg daje duże możliwości ale duzego suma trzeba holować siłowo i o ile sam kołowrotek nie jest az tak dużym problemem bo szpule można hamować ręką, to sam kij ma duże znaczenie.Jeśli jest za miękki to hol będzię męczarnią bo będziemy podciagać rybę po kilkanascie centymetrów a sam kij przy 40kg pletce strzeli.Moja rada jesli zestaw nie pozwala nam zatrzymać ryby to trzeba za nia biec,najlepiej wejsć na wał i ją wyprzedzić.Kąt będzie wtedy duży i  plecionka się o nic nie przetrze a ryba nawet bardzo duża nie będzie robiła długich odjazdów.Ostatnia sprawa to przypon.Sam stosuję około 70cm plecionki do 100kg z mocną agrafką i wiaże ją do linki głównej węzłem zderzakowym.

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią " człowiek uczy się całe życie " dzięki Panowie za rady , do tej pory używałem tytanowych przyponów ( fakt krótkie) kija używam Robinson big mama 2,70 ćw do 70 gr sztywny kijek , co do biegania to mam mały problem z biodrami ( do wymiany ) ale się nie poddaje, czyli w sobotę znowu wizyta w krokodylu 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 22:24, lechur1 napisał:

Gratuluję Jacek.Dyszaleś jak lokomotywa😁😁😁ale jeszcze trochę podjesz i poćwiczysz i będzie moc na większe.Oby tylko popadało i jak woda pójdzie w górę to będa kabany.

No ja już się szykuję na te większe 😜 Jest taki w film w necie, którego końcówka strasznie mi się podoba. Polecam oglądać dopiero od 37 minuty. Koniecznie z włączonym dźwiękiem 🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.