Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dla "NOWYCH" - przedstaw się :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Paweł . Zaraziłem się boleniami około 10 lat temu , kiedy łowiąc stara germinia i kołowrotkiem Rexem mojego ojca poczułem potworne uderzenie w przynętę Prawdopodobnie zaciął sie wtedy hamulec i w ciągu sekundy metalowa skuwka łącząca dwie części wędki wygięła sie pod katem 90 stopni , kotwice przynęty wyprostowało - tak zacząłem przygodę z boleniami Moj rekord to 90cm długości. W tym roku zacząłem nagrywać filmy z niektórych wypraw i robić częściej zdjęcia

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam,

Ryby łowie od 25 lat. Obecnie najczęściej na muchę ale zdarza się i feeder.

Kilka razy trafiłem na haczyk.pl szukając różnych informacji. Teraz postanowiłem się też zalogować.

Pozdrawiam,

LJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, łowię od 10 lat, pierwsze kroki stawiałem ze spławikiem, uwiedziony drapieżnikami szybko przerzuciłem się na spinning

a teraz kuszony metodami połowu na martwą rybkę postanowiłem poczytać o tej metodzie i rozejrzeć się za sprzętem.

Pozdrawiam forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Łukasz lat 20, przygodę z wędkowaniem zacząłem mając podobno 3 latka, gdy siedziałem z rurką od odkurzacza z przywiązaną nitką i udawałem, że "ybki owie" ;) na poważnie to weekendowo lubię z tatą przejść się nad jeziorko typowo rekreacyjnie, więc próbuję wszystkiego po trochu, ale nie zagłębiałem się w szczegóły różnych technik. Osobiście najbardziej podoba mi się spinning ze względu na łażenie po najdziwniejszych i najbardziej niedostępnych miejscach jeziora i przede wszystkim w tej metodzie najpiękniejszy jest moment, gdzie niespodziewanie czujemy uderzenie w przynętę :twisted:

Pozdrawiam forumowiczów ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie nazywam się Łukasz mieszkam w województwie kujawsko-pomorskim w okolicach Torunia mam 14lat. Przygodę z wędkarstwem jeszcze tak na dobre nie zacząłem, łowie tylko nad bagnem u sąsiada ale planuję niebawem zdać na kartę wędkarską i zacząć łowić na poważnie :wink: Już od pierwszego razu spodobało mi się i zamierzam przygodę z wędką kontynuować :smile:

Pozdrawiam Łukasz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Daniel i wędkuję od ósmego roku życia - dziadek mnie zaraził :)

Głównie spinning - okoń, szczupak, ale nie stronię od spławika i lubię połapać płocie czy leszcze. Zanim stałem się posiadaczem łodzi bardzo lubiłem łowić na drgającą szczytówkę, ale z łodzi nie bardzo mi się udaje ta sztuka :)

Na co dzień jestem mieszkańcem Olsztyna od urodzenia, ale myślę że na przestrzeni 2 może 3 lat zmienię adres na Poznań, który od strony wędkarskiej jest dla mnie tajemnicą :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

Jestem z miasta Królów Polskich - Krakowa i najczęściej eksploruję naszą najpiękniejszą (choć już trochę przyblakłą) z rzek - Wisłę.

Jak łowię?

Najczęściej spinning i poszukiwanie władcy wodnych odmętów, suma. Jesień jednak to prawie całkowite poświęcenie się dorodnym okoniom i sandaczom.

Dodatkowo, tępię każde przejawy kłusownictwa. Niezależnie od grup społecznych, wieku czy płaszczyzny tępienia i "gonienia" przestępców.

Co jeszcze?

Lubię zadawać pytania i to takie z kategorii niewygodnych.

Pozdrawiam kolegów po kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gdańsk, łowię "od zawsze", głownie grunt. Spinning jak mam ochotę na spacer. Odwiedzane wody - jeziora i zbiorniki zaporowe w okolicach Gdańska, ostatnio również MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na imię Janek,pseudonim został ze szkoły.Mieszkam w Żorach pasja to wędkarstwo i Karkonosze.Polecam jezioro złotnickie i leśniańskie z zamkiem Czocha.Krajobrazowo ciągnie mnie też na Kaszuby,ale wciąż odstrasza przejazd samochodem,prawie 10 godzin,to jak na Chorwację.Wędkowanie spławikowe to wiosenne ukleje i liny,jesień to spinning.Karpiarze to mięsiarze.Takie moje zdanie, a miejsce karpia jest na stawie hodowlanym a nie na zbiornikach PZW.Mam jedno ważne spostrzeżenie z tego sezonu,łowiąc na Goczałkowicach widziałem martwego węgorza i niedaleko dogorywał następny.Wyłowiłem rozciąłem i znalazłem w przewodzie kulki rybne czy halibutowe koloru brązowego.One chyba tego nie trawią.Chłopcy z Papieroka w Żorach meldowali o padniętych węgorzach około 8 sztuk wiadomo mniejszy zbiornik,a karpiarzy do oporu.Jeszcze tak na marginesie to meldunki z Krzyżanowic,Olzy,Papieroka oraz Paruszowca są niepokojące bo wychodzi na to,że na tych zbiornikach sum, nie sumik karłowaty zdominował wodę,brak płoci,lina karasia,szczupaka jest mały sandacz.Obie ryby gniazdowe osiągneły dominacje.Utrzymywanie okresu ochronnego na suma i wymiaru na zbiornikach zamkniętych jest samobójstwem dla PZW.Czyszczenie brzegów z krzewów,drzew i trzcin powinno być zabronione, naturalne miejsca tarlisk są niszczone.Trzeba słać sygnały do władz związkowych,bo źle się dzieje w państwie "duńskim".Dobrze,że mamy też płeć piękną.Poznałem zapaloną spiningiskę z Warszawy na urlopie w ośrodku Złoty Sen nad jeziorem leśniańskim.Miała pasję i motto jak upolować bolenia.Pozdrowienia dla tych co wędkują z honorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam na imię Sławek, 31 lat pochodzę z Warszawy, od zawsze podobał mi się połów spławikowy najlepiej na stojącej wodzie, jeszcze za czasów dzieciaka. Od tego czasu miałem bardzo długą przerwę.

Ostatnio kumpel zaproponował wyskok nad wisełkę, a że miałem akurat chwilę i pach wszystko wróciło, chodź preferencje się nie tyle zmieniły ile rozrosły, już nie tylko spławik ale i grunt po za tym chciał bym spróbować metody bolońskiej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem Jarek,lat19 lat. Niekarany, nienotowany-ogólnie to spokojny ze mnie gość :smile: .

Łowie ryby duże i małe na wodach ziemi Chełmskiej od 6 lat .

Najbardziej lubię spining lecz nieobce mi są inne metody.

Wędkarstwem zaraziłem się od sąsiada i to od niego dostałem pierwszą wędkę. Od tamtej pory zdążyłem wciągnąć w to zajęcie mojego tatę i to z nim najczęściej robimy sobie wypady na ryby.

Mam nadzieję, że czegoś się na tym forum nauczę i może przy okazji sam przysłużę się czasem dobrą radą :mrgreen:

pozdrawiam wszystkich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.