Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
No dobra, zebraliśmy całe 5 sztuk - w 3 godziny, w 3 osoby :evil:

Bez wcześniejszego nęcenia może być problem :mrgreen:

Ciekawe czy w grzybobraniach można stosować też C&R :mrgreen:

A tak na poważnie już to w ciągu godziny we dwóch zebraliśmy 2 wiadra i 2 duże kosze prawdziwków i podgrzyba na poligonie wędrzyńskim. Jak na prawdziwych mięsiarzy oups grzybiarzy zdobycz zabrana i wysuszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by wprowadzic, na myśl zasady C&R dotyczącą rybek, zasadę F&L dotyczącą grzybów (Find&Leave czyli Znajdź i Zostaw) :wink::wink::wink::razz::razz::razz:

Co wy na to ?? :razz:

Bynajmniej było by to coś nowego i śmiesznego ... czapeczki, koszulki F&L, rankingi pomiaru średnicy kapelusza :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek daliśmy radę bo nie było straży grzybiarskiej a tam podobo można tylko do 1 wiadra :mrgreen:

A może by wprowadzic, na myśl zasady C&R dotyczącą rybek, zasadę F&L dotyczącą grzybów (Find&Leave czyli Znajdź i Zostaw)...

I do tego jeszcze RAZB - Regulamin Amatorskiego Zbierania Grzybów :roll:

Bynajmniej było by to coś nowego i śmiesznego ... czapeczki, koszulki F&L, rankingi pomiaru średnicy kapelusza :lol::lol::lol:

Oczywiście wprowadzić należy okręgi i potężnie rozbudowany zarząd w stolicy, zawody sportowe w dziedzinach kozika, scyzoryka, kaloszy, zbierania na czas i mistrzostwa w zasiadkach na prawdziwka :mrgreen:

A tak już na poważnie to nadal koszę prawdziwki i suszę :cool: Już jakieś 10 wiader poszło do suszenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj tylko jeden kosz, zebrany na spółkę z Łukaszem, cienko póki co, grzybów mało jeszcze...

Ale może w przyszłym tygodniu będzie więcej :D Grunt, że dzisiaj były pierwsze pyszne zapiekanki z grzybkami i żółtym serem :D

Jutro grzybowa :mrgreen:

Ale widzę, że w innych rejonach kraju grzybków sporo :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W sobotę miałem grzybobranie z pracy. Atrakcje te co zwykle :mrgreen:

Na 3 i pół osoby 4 kosze grzybów. Prawdziwków ponad 70 sztuk ale tylko z dziesięć dobrych reszta w kosz takie robaczywe. Zimne noce więc grzybki nie bardzo biorą :mrgreen: Jak się zrobi ciepło to będzie Eldorado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj wróciłem z dwu dniowego grzybobrania po 4godz dniówka, nazbierałem około 50l grzybów same podgrzybki i jeden prawdziwy, piękniutkie same małe takie jak raz do słoiczka,było ich mnóstwo ale mój kręgosłup nie wytrzymał tylu skłonów i przez to miałem o 1/3 mniej grzybków od kolegów, mieliśmy poważny problem jak się z tym zabrać do domu.

A byliśmy w rejonie pojezierza Sławskiego za Głogowem a dokładnie w Tarnowie Jeziornym,

kolega ma tam działkę rekreacyjną i przez to mogliśmy gościć przez dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najwięcej opieniek miodowych. Słyszałem, że są pyszne w zalewie octowej. Teraz trzeba w necie znaleźć przepis na zamarynowanie ich...

Upewnij się dobrze czy to na pewno opieńki. :wink:

Wczoraj też zaliczyłem pierwszy w tym roku :oops: krótki wypad na grzyby. Bez rewelacji, ale coś tam się nazbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grzyby można zbierać skrzynkami - dosłownie. Podgrzybków masa. I klasa w skupie 1zł/1kg :???:

Ostatnio gdy łowiłem rybki, Tata wrócił ze skrzynką podgrzybków i zbierał tylko małe - duże zostawiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.