Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach ? Wrzesień 2012


DAWID

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cały weekend od piątku popołudnia do teraz na Wiśle przy ujściu skawy - totalna klapa, 3 świnki na 6 wędkarzy, kilka odjazdów na wątrobę których nie dało się zaciąć :???: jeden sandałek 25cm na ukleje i tyle, wędkarzy masa a efektów zero, za to boleń walił jak głupi cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj razem z kumplem spacerowaliśmy po rz. Ropie w poszukiwaniu kleni. Po kilka sztuk na głowę z czego największy miał +\- 35 cm. Najbardziej jednak podobał mi się mój nieoczekiwany przyłów! Mianowicie niespełna 30to centymetrowy boleń!!! Wiem, co to za rewelacja- mały bolenik?! Otóż na tej rzece nikt wcześniej nie spotkał się z tą rybą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały weekend od piątku popołudnia do teraz na Wiśle przy ujściu skawy
jakos Cie nie widziałem a byłem na samym ujsciu w pt na noc.Chociaz leszczy połapałem :mrgreen:

Pet87 ja byłem chyba na przedostatnim stanowisku przed barką, 3 samochody stały przy moim stanowisku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noc z soboty na niedziele . kilka leszczy , mały karpik i 4 wegorza z czego jeden do domu (68cm) , macie jakiś sposób na uratowanie haczyka po zacieciu . strasznie głeboko zaczepione wszystkie , za pomysły typu " rwij na siłę " z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noc z soboty na niedziele . kilka leszczy , mały karpik i 4 wegorza z czego jeden do domu (68cm) , macie jakiś sposób na uratowanie haczyka po zacieciu . strasznie głeboko zaczepione wszystkie , za pomysły typu " rwij na siłę " z góry dziękuje

wypychacz, długie szczypce chirurgiczne, umiejętne zacinanie na czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tondrom, DAWID, macie rację. Klenie pozują w Przełomie Pienińskim w drodze do Czerwonego Klasztoru. Osiem dni tam łaziłem po górkach. Niedzica, Czorsztyn i od Wąwozu Szopczańskiego przez Trzy Korony, Sokolicę, Palenicę, Wysoką do Wąwozu Homole. To z grubsza udało się mi przejść.

Od "Harnasia" w stronę Krościenka widziałem wędkujących, to chyba tam się kończy narodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinka z lekkim okładem nad wodą zaowocowała w około 20 okoni (największy 27cm) + 2 szczupaki (51cm i drugi niemierzony, w podobnym rozmiarze) i dwa spięte podczas "świecy" już pod nogami, też koło 50cm. Jeden z tych, które się zerwały wziął, gdy ściągałem blaszkę, w którą zaczepiła mi się kupa zielska, więc ostatnie, czego się spodziewałem, to uderzenie szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, niedzielny poranek nad rzeka Aa, okon 26cm, sandacz 47 duza niespodzianka jak dla mnie, po poludniu wypad na pobliskie kanaly jeden okon ok 20cm i podobnej wielkosci szupacze dziecie. wszystkie rybki wrocily do wody w wysmienitej kondycji.

pozdrawiam z NL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zbiorczo opiszę połowy z co najmniej kilku tygodni. W tym roku dużo czasu poświęcałem nauce łowienia na feedera w rzece (z marnymi efektami). Odstawiłem swój ukochany spining a przez to praktycznie nie łowiłem ryb większych niż 25 cm. Ostatnio jednak poszedłem po rozum do głowy i stwierdziłem, że wracam do spiningu i chyba była to dobra decyzja bo znów zacząłem łowić ryby.

Najpierw był ok. 30 cm klenik (sprzed świtu)

91d96aa9c89e699am.jpg

Na którejś z kolejnych wypraw trafiłem szczupaczka 53 cm:

1aad2ff9d856bcbdm.jpg

W ostatnią niedzielę znów siedziałem z feederem bez brań, wkurzyłem się i na sam zmierzch zamieniłem gruntówki na spining. W pół godziny miałem 2 brania i trafiłem takiego oto ok. 40 cm sandałka.

cd245eb4fb50e09fm.jpg

No a dziś przy okazji załatwiania spraw firmowych znów trafiłem nad Odrę. I w ostatnim rzucie miałem piękne branie, następnie super fajny hol, po którym na brzegu wylądował bolek 73 cm. Gdy go podciągnąłem widziałem już że jest zapięty "na słowo honoru". I rzeczywiście, odpiął się tuż po zagarnięciu podbierakiem (ledwo się zmieścił).

92b88bfed65f2001m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trini,

Oj wydaje mi się, że nie wiemy jak bardzo węgorz potrafi łyknąć przynętę z hakiem. Czasami trzeba odciąć przypon by uwolnić go z kija.

tak wiem jak łyka węgorz piszę też o innych rybach bo kolega łowił nie tylko sznurówki - pytał jak można się ratować. Jak nie widać haka - to nic nie pomoże, wszyscy o tym wiemy :roll:

A są i szczypce 30 cm - drogie ale są, jeśli uda się dostrzec hak to ok, pomanewrować i może się udać.

sorry ale i tym razem nie uda Ci się udowodnić że jestem wielbłądem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień zaliczam do niezwykle udanych, wizyta w nowym miejscu zaowocowała prezentem "frajera". Jechałem z nastawieniem na bolki i tak tez się udało. Po 2-3 minutach łowienia mam pierwszy kontakt z bolkiem, ale uderzył i się nie zapiął. Cóż, życie. Godzinkę póżniej kolejne branie i koleżka ląduje na brzegu

20120904144440.jpg

mija kolejna godzinka, widać gdzieniegdzie aktywność ryb no i łuuuuuuuuuuuuuup! Siedzi :mrgreen:

hol trwał może 5-7 minut. Szybka akcja i wąsate 110 cm ląduje na brzegu. Szybka sesyjka i sru do wody

20120904155414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.