Wybierz kategorię tematyczną

Zimą zapadła decyzja że tegoroczne wakacje spędzę właśnie nad tym jeziorem. Długo się zastanawiałem czy nastawiać się na łowienie karpi, amurów w tym jeziorze ponieważ każda osoba, którą pytałem o populacje tych ryb, mówiła mi, że nie mam praktycznie szans na złowienie miśka lub amura. Decyzja zapadła, na urlop zabieram karpiówki.28.07.2011 melduję się nad wodą i od razu szukam miejsca w którym będę nęcić. Jezioro jest praktycznie równe bez jakichkolwiek górek czy wypłyceń,dno miękkie mulisto-torfowe. Poza stromym spadem z 1,5m na ok. 4m nie ma żadnej innej miejscówki w pobliżu a więc postanawiam nęcić właśnie w tym miejscu ok.70m od brzegu. Następnego dnia około godz. 18-tej zaczynam łowienie, zestawy lądują w wodzie + ok 10kg kuku, 2kg kulek, 2kg peletu. Pierwsza noc mija bardzo spokojnie[nawet nie pikło] W ciągu dnia łowienie było praktycznie niemożliwe ze względu na dużą ilość pływających rowerów wodnych, kajaków, żaglówek, które praktycznie zawsze parkowały w żyłki, więc łowiłem tylko nocami.Następnego wieczoru odezwał się sygnalizator ale po chwili zamilkł. Po upływie ok minuty ponowne krótkie piiiii zacinam i okazuje się że coś jest na haku.

Lechu:Ucieszyłem się że ryby weszły w łowisko, ale nie na ten gatunek czekałem. Przez kolejne noce łowiłem różne gatunki ryb.

Sandacze:Węgorze:Leszcze,leszcze i tyko leszcze...Postanowiłem zmienić taktykę nęcenia, zero ziaren tyko kulki i nęcenie punktowe z workiem Pva. Leszce przestały się wieszać na hakach i było trochę spokoju, tylko że ten spokój trwał trochę za długo!!!

Aż nagle w siódmą noc łowienia słyszę Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii........ jeeeedzie

Była godz. 00:00 wszyscy w domu już śpią a ja omal nóg nie połamałem biegnąc na pomost.

Zacinam,i czuję opór! Jest,jest ten wymarzony Po holu ok. 10min. ryba jest już przy pomoście i na szczęście w samą porę zjawia się moja żona, która podbiera pierwszy raz w życiu rybę. Nie wiem kto był bardziej przerażony, ryba czy moja żona Ryba ląduje w podbieraku i następuje wielka radość. Jest,jest,jest......

Misiek ok. 14-15kg

Wstyd się przyznać ale muszę to napisać bo śmiechu było co nie miara. Karp z powodu awarii mojej wagi był ważony na wadze łazienkowej. A wyglądało to następująco: kiedy wszedłem na wagę,zegar wskazał 98kg, kiedy po raz kolejny zrobiłem to z karpiem w worku, waga wskazała 113kg czyli ryba waży +,- 15kg. Na prawdę nie dowierzałem że udało mi się złowić miśka w jeziorze o pow.ok 350ha,gdzie populacja jest praktycznie zerowa, ale to tyko nasze samo zaparcie, wiara, wytrwałość i duże doświadczenie pozwala nam na odniesienie sukcesu.

Misiek w dobrej kondycji rano wrócił do domu.Przez 14dni łowienia był to jedyny karp złowiony w tym łowisku,do końca pobytu brały tylko leszcze.Pozdrawiam wszystkich zarażonych tą chorobą i życzę wytrwałości nad wodą bo czasem warto poczekać nawet siedem dni na to jedyne Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii............ :-)

Pozdrawiam
Przemek. (słowik)

Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby dodać komentarz

https://www.iparts.pl/dragon

Blog Zwędkowani TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich