Wybierz kategorię tematyczną

Pogoda pozwala na krótkie wypady wędkarskie, to żal nie skorzystać.Po wcześniejszym małym sukcesie, wczoraj była porażka. Ale co tam, spotkałem nad wodą kolegę po fachu i zostałem właścicielem kapitalnego woblerka. Dzisiaj zaś sprawdzałem następny odcinek wrocławskiej Ślęzy.

 

Trzeba się przyzwyczajać do widoku skanalizowanych rzek, bo to, co się teraz dzieje, ech! Zacząłem szukać pozytywów z takich rozwiązań melioracyjnych.Na początek przy drodze spacerowej możemy spotkać rzeźby plenerowe wykonane przez Tadeusza Tellera w 1975r.

 

 

 

 

Autora prac można skojarzyć również, chyba z największym wrocławskim orłem bez korony, który stoi przed sztabem Śląskiego Okręgu Wojskowego.

 http://dolny-slask.org.pl/766741,foto.html?idEntity=509144

Można wziąć pod uwagę przyjazd w to miejsce BMX-em. Jak nam rybki nie będą brały, jest gdzie rozładować energię uprawiając park lub street.

 

 

Podczas wędkowania najwięcej uwagi będzie absorbować wzgórze, czyli Cmentarz Żołnierzy Polskich. Wzgórze zaprojektowali wspomniany wcześniej T. Teller i Łucja Skomorowska. W centralnym miejscu widoczne są dwie kolumny, co mają symbolizować skrzydła husarskie. W ich dolnej części znajdują się płaskorzeźby.

 

 

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Cmentarz_%C5%BBo%C5%82nierzy_Polskich_we_Wroc%C5%82awiu

Do wzgórza przylega obiekt City Golf Wrocław, który powstał w roku 2002.Można poćwiczy tam inne partie mięśniowe a ćwiczenia na dokładność i celność zapewne w wędkarstwie się przydadzą.

 

 

Najważniejsza rzecz, dla której tam byłem, to ryby. Dla nich musiałem udawać, że nie widzę ciekawskich spojrzeń. Dla mnie, to pewnego rodzaju test, czy sobie poradzę z sytuacją,gdy jest sporo obserwatorów. Jednak i ja kątem oka patrzyłem, co się wokół dzieje. I tak wśród spacerowiczów, rowerzystów, biegaczy i wielu innych dyscyplin, które dało się zaobserwować byłem ja, wędkarz. Wszyscy byli zajęci swoją pasją, zamiłowaniem do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dla mnie wynagrodzeniem, był złowiony pstrąg. Pierwszy w mojej karierze wędkarskiej. Złowiony na własnego woblera, który zaczyna być nr 1 na początku tego sezonu. Przyniósł mi już kilka brań i dalej jest atakowany przez ślężańskie ryby.

 

Jaceen

 

Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby dodać komentarz

https://www.iparts.pl/dragon

Blog Zwędkowani TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich