Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - Wrzesień 2013


Musol

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Nastał wrzesień, wiec "jesienny" lecz jednak jeszcze letni spinning zaliczony.

Drapieznik jakiś wpadł na konto:

2 szczupaki w okolicach wymiaru

3 piękne pasiaste garbuski

Oczywiście obowiązkowe fotki zębaczy i do wody - nawet pierwszy filmik z wypuszczania nakrecilem, niestety wiosło wkradło się na pierwszy plan, a szczupłe przesunęły się w tył :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Takie klenie, to już robią wrażenie, Milosz gratuluję życiówki.

Po dłuższej przerwie zacząłem machać wędą.

Trzy wyjścia i dwa niewymiarowe sandacze.

Był wczoraj jeden konkret, ale po sekundach daje luz na wędce.

Pogoda, ciśnienie a może już czas na przegrupowania.

Mimo, że drobnicy i innego żarcia nie brakuje, po tych wyprawach zauważyłem,

że nie ma uganiania się przez drapieżniki w większych stadach.

Widoczne są pojedyncze ataki w żywce i w tych miejscach miałem brania.

Klenie pochowały się i nie widać po nich śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samotny sandaczyk z przed kilkunastu dni (52cm)

3oir.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ja tez mysle, ze czas ponownie wybrac sie nad wode po dluzszej przerwie. Miedzyczasie zaliczalem jakies pojedyncze wypady za spinningowym kleniem jednak dla mnie to tylko zabawa :D Z niecierpliwoscia czekam na jesienne sandacze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka z soboty na niedziele na ukochanej Odrze. Niestety ostatnimi czasy nie było ona dla mnie zbyt łaskawa....

Tym razem było w miarę fajnie, tylko pogoda nie dopisała, bo około 2 w nocy tak się rozpadało, że musieliśmy schować się z ojcem do auta i tak siedzieć do piątej....

Około 1 w nocy zameldował się leszcz ;)

q9f0.jpg

Po kilku godzinach spania w aucie powrót do wędek i zabawa z małymi leszczykami. W sumie niecałe 8 kilo.

Rano złowiłem jedynego w życiu karasia z Odry, około 22cm, mały, ale cieszył.

W drodze na ryby troszkę z ojcem narzekaliśmy sobie na temat kleni, że w tamtym roku dużo i fajne sztuki, a w tym raptem kilka sztuk i bez okazów...

Siedząc przy wędce około 7-8 rano doszedłem do wniosku że nic się nie dzieje i pora wracać do domu. Stwierdziłem że jeszcze raz rzucę kukurydzę, później czerwonego, a na koniec białego robaka i do domu.

Po chwili na kukurydzę branie i jest kleń ;)

0nzd.jpg

Najlepsze jest jednak to, że przy braniu o mało nie wciągnął mi wędki do wody, a przy brzegu walczył jak prawdziwy okaz, a mierzył ledwo 38cm....

A przy okazji.....ten leszcze to kolejny w tym toku rekord osobisty ;) 58cm ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarstwo jest tak fascynujące jak bardzo nieprzewidywalne. Wczoraj wędkując na stałej miejscówce na Warcie złowiłem w 2 godziny 8 boleni w tym 6 po ok 55 cm i dwa mniejsze. O tyle jest to dziwne, że przez ostatnie 3 lata jak wędkuję złowiłem w tym miejscu tylko 2 bolenie, używając tych samych przynęt i metod co wczoraj. Dodam, ze pogoda była okrutna, wiało i padało, długo zastanawiałem się czy nie zrezygnować z wyprawy i nie żałuję bo rzeka zaskoczyła mnie jak nigdy wcześniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda była okrutna, wiało i padało, długo zastanawiałem się czy nie zrezygnować z wyprawy i nie żałuję bo rzeka zaskoczyła mnie jak nigdy wcześniej.

Bo na ryby nie ma złej pogody. Jest tylko dobra i bardzo dobra. :mrgreen: Gratuluję udanych łowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na ryby nie ma złej pogody. Jest tylko dobra i bardzo dobra. :mrgreen:

Dokładnie :) Odkąd kupiłem przeciwdeszczowe poncho uważam tak samo, a ostatnio nawet cieszy mnie "zła" pogoda na rybach ponieważ odnotowuje wtedy znacznie więcej brań a i wędkarzy mniej nad wodą :D

Przykładowo dzisiaj w deszczowo-wietrzną pogodę na wędce zameldował się nieduży klenik oraz kilka rozbójników w przedziale 25-30 cm :)

ee03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem wypad wieczorny nad Wartę, stan wody bardzo niski w porównaniu do stanu kiedy ostatni raz byłem nad rzeką miesiąc temu, nastawiłem się na leszcza, złowiłem ok. 20szt w godz. 17-19, wszystkie max 30cm, brały na białe i czerwone robale.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wczorajsza wyprawa na rybki to ok.50szt.płotek i leszczyków.Dokładnie nie wiem bo rybki zaraz wróciły do wody.

xtqw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Łowiłem odległościówką z zestawem 4gr. i haczykiem nr.16 na pinkę.

Łowiłem w takim oto miejscu.

lmw7.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Nie nie łowię.Uprawiam tylko wędkarstwo spławikowe.Łowię metodą odległościową a moją ulubioną rybą jest PŁOĆ właśnie.Złowione ryby zwykle wypuszczam.Czasem wezmę kilka szt.na śniadanie.Ryby na patelnię łowię na łowisku specjalnym.Kiedyś kiedy łowiłem jeszcze z pontonu to oprócz spławikówki rzucałem jeszcze żywcówkę i czasem miałem jakiś przyłów w postaci szczupaka albo sandacza.Raz nawet w biały dzień złowiłem na żywcówkę węgorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt dzisiejszej nocki z Krzysiem (-PYTHOON-) to sandacz Krzysia (86 cm po dokładnym zmierzeniu) i mój 54cm.

Tomek1 nakręcił film z walki z sandaczyskiem Krzysia i wnet pojawi się (film) na forum[/quo

Na co wzięły ?

U mnie na Klona Relaxa a u Krzysia na King Shadow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój 54cm.

Czyli jednak przyszło przełamanie :mrgreen::wink:

Tomek1 nakręcił film z walki z sandaczyskiem Krzysia i wnet pojawi się (film) na forum

Nakręcił choć nie całą, bo Krzysztof zabronił świecić na wodę lampą telefonu podczas holu. :wink::lol: Tak czy inaczej parę ujęć jest łącznie z prezentacją ryby do kamery. Jak będzie trochę czasu to zmontuję materiał. Myślę tylko co zrobić z przejawami emocji łowcy podczas holu :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę tylko co zrobić z przejawami emocji łowcy podczas holu

będzie piiiiiiiip,piiiiiiiiiiiiip,piiiiiiiiiiiiip...............

poza tym będzie "piiiiiiip" i wszystko jasne :grin:

a jutro z rańca jadę przełamywać fatum sandaczowe na Przeczyce :mrgreen:

Tomku , tak na marginesie : serdeczne dzięki że mimo późnego powrotu z pracy znalazłeś trochę czasu i przyjechałeś na łowisko . Bardzo miło było Ciebie poznać . Mam nadzieję ze takie spotkania będą częściej tym bardziej że przyniosłeś obu łowcom szczęście :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.