Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Chomik odnośnie ryb które fotografujesz . Czy myślisz ,że ryba którą tak" ładnie opanierujesz" podczas fotografowania w piasku, ziemi i liściach będzie komfortowo czuła się gdy ją wpuścisz do wody? Chyba nie .......może nawet odechce się jej dalej żyć .

Nic więcej nie napiszę bo parę niecenzuralnych słów by poleciało gdy widzę jak niektórzy traktują ryby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszły piątek wybrałem się nad starorzecze odry niedaleko budek, niestety woda za wysoka i z połowow nici. A że chęć na łowienie była duża przejechałem nad glinianke w sowinach, efekt to kilkanaście leszczykow i płoci, 1 linek wszystko w granicach 15-25cm, złowione na bata.

Pod koniec łowienia na żywcowke założyłem płoć ok 15cm, na ktorą skusił sie szczupły 45cm, w niecałą minutę od brania zdążył połknąć całą płotke, zacięty był w przełyk.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filippos, Biebrza zawiodła wielu w tym sezonie.

Złe wyniki rozpoczęły sie po przy truciu rzeki w górnym jej biegu. :sad:

W jakim regonie wędkowałeś.

Zaczęliśmy w Dolistowie, w niedzielę próbowaliśmy trochę wyżej w Dębowie i niżej w Goniądzu.

I czemu ja głupi nie spytałem się przed wyjazdem Keriego jak na Biebrzy? :oops:

Do głowy by mi nie przyszło ze na Biebrzy mogli coś podtruć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam straszną pogodę, pomijam cały zły sezon

to chyba tez mój najgorszy sezon

Ech - chyba odstawiam kije do wiosny.

Ja sie obawiam że bede musiał odstawic nei mam kiedy teraz chodzic-szkoła. Ale jeszcze kilka razy w tym roku na pewno sie wybiore :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głowy by mi nie przyszło ze na Biebrzy mogli coś podtruć
Całe podtrucie to zjawisko na jakie wpływ ludzie mieli niewielki.

Pod koniec lipca po dużych opadach woda wyszła na łąki i jak zaczęła spadać zbierała ze sobą ogromne ilości siana które zalegając w wodzie rozpoczęło proces gnilny. cały ten syf trafił do wody i automatycznie zaczęły się pojawiać spore ilości śniętych ryb.

Ja w Dolistowie byłem w poprzedni wtorek i złowiłem 0 :neutral:

przepraszam za O.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy się dziś bardziej w sensie spędzenia czasu nad wodą, w ciszy i spokoju... z resztą późno było więc, wypad typowo na luzie, tym bardziej, że pogoda przepiękna :grin:

Hmmm jak było? Koszmar :evil: 2 leszcze mieszczące się w dłoni. Po mej prawej stronie pewien facet walczył ze spinningiem, efekt ładny okoń. Następnie przybył kolejny wędkarz (umiejscowiony po mej lewicy), który to co chwilę wyciągał piękne karasie, płocie i leszcze, na bacik, na haczyku ciasto własnej roboty. A ja stałam przy kiju jak ta sierota, modląc się w duchu by ta cholerna bombka walnęła o blank :???:

W drodze powrotnej, mój chłopina śmiał stwierdzić, że obaj Panowie mieli w oczach litość gdy na mnie patrzyli :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Wczorajszy 2 godzinny wypad z guma...

chcialem Wam opisac co sie wydarzylo.

Pomyslalem sobie ze pojde nad rzeczke sprobowac polowic na gume. Nie wychodzi mi to najlepiej i jeszcze nie zlowilem na nia zadnej ryby...do tej pory!

Na mojej rzece ryby biora bardzo dobrze na kolor czarny (woblera) wiec czemu by nie mialy brac na czarna gume? Szybko markerem pomalowalem 8cm Kopyto.

Za 3 rzutem faktycznie mialem branie. Ryba walczy jak zadna inna do tej pory, nie pokazuje sie na powierzchni i wali glowa - moze sandacz? Nie, okazalo sie ze jest to fajny, jak na moje wymagania, swietny szczupak. Mysle ze mial ok. 70cm. Przed proba podebrania go podbierakiem skacze; jak w filmie. Czegos takiego jeszcze nie widzialem na wlasne oczy. Podebralem go, wyciagnalem haczyk i chcialem mu zrobic fotke. W momencie odwrocenia sie po aparat wyskoczyl z podbieraka do wody...Ale bylem wsciekly!

Nadal probuje i w tym samym miejscu pol godziny pozniej bierze ponownie szczupak. Tym razem, moze byl to ten sam, wychodzi szybko na powierzchnie i walczy ze mna skaczac. Nagle mam luz na lince. Spadl mi podczas podksokow :cry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Tomek_N gratuluję udanej wyprawy. I jak pisałem człowiek uczy się na błędach - następnym razem będziesz pamiętał o zebraniu luzu :)

PS

U mnie chyba nocka z soboty na niedzielę jak zdrówko i pogoda pozwoli :cry: Pojadę nad jezioro i popróbuję złowić karpia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej rzece ryby biora bardzo dobrze na kolor czarny

Ciekawa sprawa z ta czernia,napisz cos wiecej o lowisku.Tak sie dopytuje bo czarny kolor przynet sprawdzal mi sie tylko Wiosna!Potem ryby przechodzily na "normalne" kolory :!::smile:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku to w niemczech można robić z rybą zdjecie ? z tego co mi kiedyś mówiona w niemczech nie ma wędkarstwa sportowego wiec wali sie ryby pałą w łeb i do wora . Nie wiem na ile to prawda ale tak słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 8.00 do 12.00 kolejny wypad nad Wisłę z DS. Wyniki: 2 leszcze 40 i 30 cm, 4 krąpie 20-30 cm, sumik 20 cm i maleńki karś, drugi około 30 cm spiął się przy podbieraniu. Pierwszy raz zastosowałem dip czosnkowy i wydaje mie się, że zdecydowanie poprawiło to brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś złapałem 1 w moim życiu amura. Byc moze to mikrusek( 56 cm) ale i tak cieszy :lol: Ryba naprawde niesamowita. I te opowiesci o jej niebywałej waleczności rzeczywiście nie były przesadzone. Bo brzegu jakotako ale później cudo, odjazdy raz w lewo raz w prawo, a tuż przed podebraniem wyskok z wody. Nimo niż nie była wielka walczyła jak szalona :grin: Świetne doświadczenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się szykuje na "maraton", czyli do 8 godzin przy kiju w sobotę. Ostatni raz lowiłem pod koniec sierpnia, więc miałem jak dla mnie długą przerwę (szkoła) Tylko zastanawiam się jeszcze gdzie? Albo Warta, albo łowisko (żeby było trochę tych brań :mrgreen: ), albo jeziorko w pobliżu. W każdym razie makaron jest, jutro jadę po zanętę (najprawdopodobniej karpiowa), kuku itp. itd. itp.. :mrgreen: . Jeszcze poszerzę mój arsenał przynęt spinningowych o jakieś kopytka (Relaxa), błystki (Meppsy). Nastawiam się na karpie (feeder) i szczupaki (spinning)

Pozdrawiam,

Robal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.