Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 471
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Vasyl

Dzis wybralem sie na pewne jeziorko.

Bylem tam pierwszy raz, wiec poprosilem miejscowego aby pokazal ciekawe miejscowki.

Na miejscu pelno pontonow ze spinnami i zywcowkami. Zebate braly elegancko. Za pare dni wyruszam tam ze spinningiem.

Z wytesknionym nastawieniem na lina i karpia znalazlem fajna miejscoweczke.

Pierwsze branie i siedzi cos duzego. Niestety nieznajomosc lowiska i ryba poszla w zawady. Wielkie zdenerwowanie i zestawy do wody.

Po godzinie branie i bach siedzi!!

Po 5minutowym holu na brzegu laduje moja zdobycz:

nqbhuw.jpg

Siup na wage i wyszlo 1,54kg

Na zdjeciu moj miejscowy przewodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosna i spinning:

Niewielki okoń na dragona vipera:

p5130481.th.jpg

Dwa bardzo małe szczupaki (po około 30 cm), jeden na kopyto biało-czerwone, wypluł tuż przy brzegu, drugi zaś na powyższą błystkę dragona, tyż się spiął.

Tak czy inaczej - pozytywnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś cały dzień na rybach.Rano od 4.20 do 8.30 nad Oławą.Bez rewelacji.4 płotki troszke większe od dłoni i taki leszczyk

1aae5e08616c082dm.jpg

po południu wypad nad nowo poznana wode,chyba stara żwirownia.Generalnie mnóstwo krąpików i małych okonków.Wszystko na białego robaka.Dzień przeprzyjemny :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis na rybach tak jak przez ostatni miesiac. Testowanie nowych miejsc.

Tym razem zwirownia w okolicach gdanska. 2 Piekne brania na duzego karasia. Nie byl to szczupak sadzac po sladach na zywcu (suma i sandacza tez na 80% wykluczam ze wzgledu na dziwny sposob obchodzenia sie z ryba). Mogl to byc wegorz lub (jak podejrzewam) porządny okon. Niestety pierwsze branie spudlowalem (polowicznie bo przez pare sekund mialem względnie silny opór) drugie bylo raczej puknięciem, chwilowy odjazd i tyle. Branie bylo dla mnie mocnym zaskoczeniem. Jak dotąd na zywca lowilem jedynie szczupaki. Tym razem rowniez nastawiając się na szczupaka mialem branie ktore duzo bardziej przypominalo mi skubanie najedzonej płotki w pinke niz uderzenie drapieznika w 10cm karasia. Ryba byla w granicach 1-2kg, sadzac po tym jak zachowywala sie przy holu. Niemniej nie dowiem sie dopoki jeszcze raz tam nie pojade co to moglo byc :) A pojade niebawem bo mimo braku efektow pozostal apetyt.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (najprawdopodobniej) przez jeszcze zimną wodę większych okazów nie widać.

Zdjęć niestety brak.

Galuch widać, widać...

Jeden z karpii z majowego łikendu (9,3 kg).

Łowisko - Niwka koło Tarnowa.

karpmaj2009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sharq, a zdradzisz na co ten okaz sie skusil.Bo ja ostatnio po 3 zasiadkach,nie stety echo.a do wody poszlo gdzies z 10kg peletu i sporo kulek.Porownujac z zeszlym rokiem to na razie tragedja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graty dla tych co połowili, Ci co wrocili o kiju przynajmniej miło spędzili czas.

Dzisiaj znowu troche Odrzańskich płoci/tek :wink: tym razem największa 35cm. Z zdjęciami krucho.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu po zimnych i wietrznych dniach wybrałem się nad Wisłę efektem tego był kleń 34 cm i boluś pod wymiar.

7881a0e87d38ddbcm.jpg

Moja miejscówa:

a8b7465709b67fabm.jpg

Oczywiście nie wstawiam zdjęcia bolka bo jest to nie zgodne z regulaminem :wink: Kolega chomik chyba o tym nie wie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi, siemka sluchaj moglbys mi podac mniej wiecej gdzie znajduje sie to jeziorko ? i czy warto tam spiningowac? :cool:

Byla to zwirownia Borowiec niedaleko Chwaszczyna. Poki co nie moge mowic czy warto tam spinningowac bo jeszcze efektow nie mam zadnych (okolo 40min spinningu bez brania). W kazdym razie drapieznik tam mieszka - w jakich ilosciach nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem 5,5 godzin nad Odrą.

Nic nie złowiłem na: spinning, picker ani metodę na karpia. Sesnas, MVDE i Stil nie pomógł.

Kuzyn miał branie na feedera, niezacięte.

Ale zato jaką miałem przygodę:

Zmiana miejscówki, rozkładam pickera. Robię generalny porządek w pokrowcu.

Nagle pędzi jakiś facet z mina jakbym mu matkę zabił, wystraszyłem się strasznie, o kuzynie młodszym nie wspominając, idzie na koniec główki, ściąga buty siedzi i patrzy się na nas.

Ja idę w krzaki i dzwonię na policję, mają zaraz być. Wracam a gościu do wody wchodzi, i w warkoczu sobie pływa :shock: . Przepłynął kilka metrów, i wpłynął na środek między-główki (to klatka, tak?) i stoi.

Dzownię na policję drugi raz i mówie, że facet już pływa.

Za 1min radiowóz już jest.

Policjanci go namówili do powrotu, zabrali do szpitala na drugiej strony ulicy, jest chory psichicznie - powiedzieli, spisali moje dane i pogratulowali opanowania, braku obojetności oraz mówili, że uratowałem mu życie.

Ale i tak potem już nic nie brało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

Wczoraj od 19:30 do 2 w nocy lipa. Kuzyn wcześniej siedział to połapał troche leszczy , płoci i wzdręg . Brat 2 odjazdy - 2 pudła . Kuzyn -jeden sum po 40 . Ja nic . To już 2 wuprawa na węgorza a jego ni widu ni słuchu :???:

P.S 1 Ok. wpół do 1 niedaleko nas walnął ogromny sum . Jakby człowiek do wody wskoczył .

P.S. 2 Łowisko Podgórki Tynieckie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem 1 raz tak konkretnie połowić szczupłego wybrałem się z kolegą nad Wartę, jednak najpierw porzucaliśmy w starym rzecznym porcie. O 7:30 byliśmy na miejscu. Dostałem szczupaczka 35cm na mann's predator. Kolega miał konkretne branie bolenia na perłowego małego mann'sa jednak zrobił młyn i poszedł w długą. Miał spokojnie 50cm. Dodam że co chwilę w róznych miejscach były ataki bolenia, a to się przewalił na powierzchnii, a to pogonił drobnicę, jednak nie chciał wziąść. Ok. 11.30 przeszliśmy nad rzekę i po chwili kolega dostał szczupaczka 41cm a ja 2 okonie z rzędu po 20cm na seledynowego mann'sa z czerwonym grzbietem. Na koniec 1 rzut własnoręcznie zrobionym wobkiem kumpla i szczupaczek 32cm. Dotychczas przeważnie wracaliśmy bez brań z naszych wspólnych łowów, więc wypad udany pomimo ulewy. Niewiedziałem że szczupacza młodzież tak szaleje w czasie deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink: Dzisiaj zawody naszego kola,nad wodą okolo godziny szostej,niebo zachmurzone i lekki deszczyk nie przeszkadzal w lowieniu,niestety w jeziorku duze rybki chyba spaly bo szalala drobnica w przedziale 5 do 15 cm :sad:po marnych braniach zmiana sprzetu na zywcowke i oto na krapia ok.7cm pokusil sie pasiaczek 34cm i 480gr.Powiem szcerze,ze to moj rekord jezeli chodzi o okonia :grin:

post-1379-1454497212323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......ja zaliczyłem kolejną wyprawe do tomka 1988 tym razem z nastawieniem na bolenia wisła w jego rejonach nie jest zbyt obfita w boleniowe miejscowki ale udalo sie cos wydlubac na lomzynskiego bezsterowca - 65+ na przelewie niestety sie spiął za lekki sprzet :evil: drugi wyholowany wymiarowiec i trzeci nie wymiar ale taki lamokomy ze polknal prawie calego duzego bezsterowca woblerka;p ogolnie spotko dzieki za spotkanko do nastepnego razu elo.......... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.