Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach?


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 471
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj marniutko...

Dalej testujemy Okonia ;)

IMGP4199.jpg

Obrazek2-3.jpg

Obrazek3-3.jpg

plus jakieś małe płotki i mniejsze jazie...

3 zerwane karpie - głupki pod pomost mi uciekały...

Nie kumały, ze i tak by do wody wróciły jak reszta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wyjazd na ryby zupełnie nie planowany.

Obudziły mnie śpiewające ptaki , patrzę na zegarek – prawie czwarta rano , powierciłem się w łóżku wstaje i tak nie zasnę w łazience wesoło pływają żywce i szybka decyzja jadę „co tak sam tu będę siedział”

Lekarz zabronił nosić ale co tam kto utrzyma zapalonego wędkarza w domu

Nad wodą piękny wschód słońca mgła gdzieś w oddali woda jak lustro .

1c36404be88038e7m.jpg

Po kilkunastu minutach mgła zaczęła atakować

a2fa49cabba660cam.jpg

Ściana mleka zbliżała się coraz bliżej.

d6f3c0c48355c53bm.jpg

9949a4f10fecd3a2m.jpg

Atak mgły był na tyle skutecznie że widoczność spadła do kilkunastu metrów.

deacb193a5078729m.jpg

Wyprawa zakończyła się jednym małym szczupaczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podczas wyjazdu majowego na jezioro Firley wraz z rodzinką nastawiłem się głownie na łapanie na grunt ale ponieważ nigdy nie byłem na Firlej zabrałem ze sobą spining ponieważ był to już 1 maja . Miałem tylko sobie przejść dokola jeziorka i zrobić rekonensans i przy okazji porzucać troszkęwiększym paprochem. Efekt jak poniżej.

Mam do waz pytanie bo dziś sprawidzłem w interenecie i ryba jest na medal brązowy. Jak wygląda procedura zgłóśzenia ? Mam nagrane na kamerke mam wagę zdjęcia i świadka zresztą tych było wielu ?

Waga 8,49 kg

Wymiar 109 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz własnie siedze i czytam w necie i chyba żle zrobiłem że wziełem tą rybę ale emocje były tak duże że mnie przerosły teraz już wiem że takiej rozmiarów rybe się wypuszcza ale człowiek uczy się całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobotni wypad 6 karpikow: 31, 33, 33, 36, 36, 36cm i wzdręga 25cm, wszystko na splawik.

niedziela, efekt podobny ale wieksze : 36, 38, 42, 42, 50, 50cm wszystko na maczowke.

hol na granicy wytrzymalosci zylki 0,12 hoc emocjonujacy trwa 30-60sek. moze ze dwie minuty przy najwiekszych :wink:

kilka fotek: b73865abdad0912em.jpg 14d41dd4fb9d02bem.jpg f21cf16e2880e58em.jpg d06e9ce2dbc4dd12m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podczas wyjazdu majowego na jezioro Firley

A wiesz co się dzieje na jeziorze Firlej? Bo domyślam się, że to to jezioro na pojezierzu Łęczyńsko Włodawskim?

Kilka lat temu przez kilka lat pod rząd, wiosenne roztopy z brzegów wymywały trumny ze starego cmentarza, szkielety pływały po wodzie, razem z porozwalanymi trumnami a jeszcze wszystkiego nie wymyło, podobno mają to co zostało z tego cmentarza likwidować niedługo...

W każdym razie... Smacznego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxx78, sory ale zdjęcia tragiczne,miesiarskie żałosne.

Mam nadzieje ze tomik się opamięta i dopisze punkt do regulaminu na temat takich zdjęć i takiego postępowania.

U mnie masz warma,a zdjęcia lecą do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz . Każdy uczy się jak to mawiaja całe życie . Nigdy nie udało mi się złapać rybki wiekszej i poprostu emocje były tak duże że stało sie jak stało teraz bym ją sfotografował bezpośrednio nad woda i wypuścił a w tamtej chwili cieszyłem się okazem i takie a nie inne zdjęcia zrobiłem choć mam tez zdjecia na trawie. Na pewno nie wypycham rybami lodówki . Chodze żadko na ryby i czasami coś że sobą zabieram wiekszość wypuszczam. Bardzo proszę o wykasowanie tych zdjęć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxx78, piękna sztuka, tylko pozazdrościć :wink:

Weekend majowy spędziłem nad Bałtykiem w Darłówku. Niestety, może to pogoda a może pracująca przy wejściu do portu pogłębiarka skutecznie uniemożliwiała efektywne wędkowanie. Miłym akcentem oprócz kilku śledzi i fląder był węgorz 71 cm :grin:

75aba9479f0cadc5med.jpg

Ale w takim plenerze można nawet zapomnieć o tym że ryba nie bierze :wink:

f8df3bd15b6aa1c4med.jpg

8ca71b2957561a33med.jpg

ec3765ed566b8617med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie opamietajcie sie ..... ja sie uwazam za karpiarza i przestrzegam w 99% NO KILL

Ale czy ktoś mówi że nie wolno mu zabrać ryby ? No nie !!! Wziął - jego sprawa - można dać reprymende -przyjął ją i ok.

Nastapnym razem na pewno zastanowi się 2 razy zanim da w łeb.

Ale nie nawidze takiego linczowania za cos co jest zgodne z reg. PZW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, może to pogoda a może pracująca przy wejściu do portu pogłębiarka skutecznie uniemożliwiała efektywne wędkowanie. Miłym akcentem oprócz kilku śledzi i fląder był węgorz 71 cm :grin:

Tak pogłębiarka nie pomaga :???: Gratuluję udanego połowu i zazdroszczę możliwości połknięcia słonego powietrza. :wink:

Mam nadzieje ze tomik się opamięta i dopisze punkt do regulaminu na temat takich zdjęć i takiego postępowania

Mamy regulamin wstawiania zdjęć i te zdjęcia od biedy się w nim mieszczą.

6. Preferujemy zdjęcia ryb zrobione w miejscu połowu, czyli w naturalnych warunkach i na łonie przyrody. Dlatego wklejaj tylko zdjęcia ryb wykonane nad wodą lub na tle przyrody.

Zgodnie z wolą autora, zdjęcia usuwam. Jestem lekko zdegustowany nagonką mimo, że sam nie zabrałbym takiej ryby :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga 8,49 kg

Wymiar 109 cm

Jeśli to ten Firle"y" to ładnie, ładnie, gratuluję ;)

Ale czy ktoś mówi że nie wolno mu zabrać ryby ? No nie !!! Wziął - jego sprawa - można dać reprymende -przyjął ją i ok.

Dokładnie, mi się zdarza tam powędkować i nie krzyczę :mrgreen:

trini przesadzasz, cmentarz stoi :wink: Gorzej z tym ile ludzi tam się kąpie :lol:

Gratuluję wszystkim rybek, ja dziś w zamian ładne widoki sobie mogłem pooglądać, tak to jest albo wrażenia estetyczne albo ryby :lol: Szkoda że nie mam lepszego aparatu to bym wam zaprezentował uroki meandrującej rzeki ;)

wczoraj: 17712dd4ec46d210m.jpg

zajączek :lol:3d5f579be42f5fd8m.jpg

Jakiś szczupak gadzina mi kleniojazie przeganiał, ale sam to też brać nie chciał ;) Oby jutro było lepiej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastapnym razem na pewno zastanowi się 2 razy zanim da w łeb.

Następnym razem zastanowi się 10 razy zanim zrobi zdjęcie i da........ na forum haczyk pl :grin: a co z nim zrobił to wyłącznie jego sprawa a nie tych co mu zazdroszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.