Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Informacje ??? sie wie. Np dziś kontrolowali nad Oławką wiem od spiningisty który dziś tam wędkował złowił 6 szczupaków do 40 cm ( tak mówił bynajmiej). Jeśli chodzi o barki od lat wiadomo że w okresie tarła tam jest rześ!!! 2 czy 3 lata temu złapali tam typa który miał 120 kg samej tuszy ryb a łusek było 2mx2m przy nim. Tam biorą płocie i leszcze w odpowiednim momencie ludzie sie zmieniali i zabierali łupy. DSlaczego tam tyle ludzi siedzi???? W miniony weekend 2 koła miały zawody w tamtych okolicych w tym moje i co nawet nie można było wędki na tych zimowisku zarzucić bo tyle było wędkarzy (Straż też była osobiście sam widziałem). Tu raczej kłusole nie siedzą (na tym portalu). Dlamnie powinni wogóle wyłączyć te łowisko z łowienia jak jest w innych województwach. Ale nasz prezes okregu i ichtiolok uważają że ryby są dla ludzi. Baro jeszcze troche i wogóle nic sie nieda złowić w tej Odrze. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

poszukuję ludzi chętnych na wspólne wypady na spinning (Bajkał, Żwirownia w Czernicy, Jaz w Ratowicach lub inne ciekawe miejscówki). Sprawa wygląda tak, że wznowiłem swoją przygodę z łowieniem ok. 2 lata temu i chciałbym nauczyć się metod połowu, doboru przynęty i łowiska. Mam jakąś tam wiedze, ale nie jest ona na pewno wystarczająca. Pisałem nawet w tej sprawie do "Wędkarskiego Świata" i odpisali, że nie znają nikogo z dolnośląskiego. Jestem otwarty na propozycję i byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś chciał podzielić się swoją wiedzą. Mieszkam w ok. Wojnowa więc na te łowiska mam rzut beretem. Pozdrawiam i mam nadzieje do zobaczenia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miniony weekend 2 koła miały zawody w tamtych okolicych w tym moje i co nawet nie można było wędki na tych zimowisku zarzucić bo tyle było wędkarzy

Niedługo zabiorą się za drugą stronę Odry. Jak zostaną okrojone cyple na "Barkach", to dopiero będzie ścisk.

Jest jednak nadzieja w tym, że po modernizacji, rzeka będzie pięknie skanalizowana, brzegi wypieszczone i wyprostowane. Wtedy będą takie same warunki i szanse na złowienie ryb dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak nadzieja w tym, że po modernizacji, rzeka będzie pięknie skanalizowana, brzegi wypieszczone i wyprostowane. Wtedy będą takie same warunki i szanse na złowienie ryb dla wszystkich.

Może i miejsc do łowienia więcej, ale przez likwidację ostrog a tym samym klatek ryby stracą swoje tarliska.

A to już nie jest takie fajne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje ??? sie wie. Np dziś kontrolowali nad Oławką wiem od spiningisty który dziś tam wędkował złowił 6 szczupaków do 40 cm ( tak mówił bynajmiej). Jeśli chodzi o barki od lat wiadomo że w okresie tarła tam jest rześ!!! 2 czy 3 lata temu złapali tam typa który miał 120 kg samej tuszy ryb a łusek było 2mx2m przy nim. Tam biorą płocie i leszcze w odpowiednim momencie ludzie sie zmieniali i zabierali łupy. DSlaczego tam tyle ludzi siedzi???? W miniony weekend 2 koła miały zawody w tamtych okolicych w tym moje i co nawet nie można było wędki na tych zimowisku zarzucić bo tyle było wędkarzy (Straż też była osobiście sam widziałem). Tu raczej kłusole nie siedzą (na tym portalu). Dlamnie powinni wogóle wyłączyć te łowisko z łowienia jak jest w innych województwach. Ale nasz prezes okregu i ichtiolok uważają że ryby są dla ludzi. Baro jeszcze troche i wogóle nic sie nieda złowić w tej Odrze. POZDRAWIAM

Rzeczywiście była kontrola w weekend ale co z tego jak na tyle łowiących było 2 kłusoli (jeden z nich z tablicami z Oławy nie miał nawet wędek zarzuconych). Problemem nie są ci bez pozwoleń ale właśnie uprawnieni do wędkowania. Rozwiązaniem problemu byłoby wyłączenie tego akwenu z wędkowania (na czas tarła / czasowo) albo lepiej zakaz zabierania ryb. Same kontrole nic nie dadzą. Ludzie jeżdżą tam gdzie biorą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć.

Na weekend wielu z Was może będzie się wybierać na ryby na zimowiska, starorzecza, zatoki itp.

Dzisiaj po nocnych przymrozkach, na dużych powierzchniach pojawił się cienki lód.

Dobrze mieć w zanadrzu jakiś awaryjny plan i przygotować się na takie warunki.

704196c37cd5a3cemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, wykrakałeś... chociaż prognozy pokazywały dodatnią temperaturę, to rzeczywistość nijak do prognoz nie chciała się dostosować. Efektem była zamarznięta tafla Zimowiska Barek 2. Miejscówka awaryjna okazała się nie do końca przemyślana (i z tego niech płynie nauka dla innych): pływające barki powodują kruszenie nocnego lodu, a ten, ruszony, chociaż statystycznie to niemal niemożliwe, zawsze zatrzyma się przy naszym stanowisku. Pamiętajcie więc, że kanały, mimo że częściowo odmarznięte w momencie pojawienia się nad wodą, po przepłynięciu pchacza będą wyglądały jak lodowa szachownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, wykrakałeś... chociaż prognozy pokazywały dodatnią temperaturę, to rzeczywistość nijak do prognoz nie chciała się dostosować. Efektem była zamarznięta tafla Zimowiska Barek 2. Miejscówka awaryjna okazała się nie do końca przemyślana (i z tego niech płynie nauka dla innych): pływające barki powodują kruszenie nocnego lodu, a ten, ruszony, chociaż statystycznie to niemal niemożliwe, zawsze zatrzyma się przy naszym stanowisku. Pamiętajcie więc, że kanały, mimo że częściowo odmarznięte w momencie pojawienia się nad wodą, po przepłynięciu pchacza będą wyglądały jak lodowa szachownica.

Też się bałem, że pojadę na Barki I i będzie lód. Na szczęście zastałem całkiem długi odcinek bez lodu. Niestety przez 4h nie miałem ani jednego brania na żywca. No ale grunciarzom rybka dopisała, to była prawdziwa płociowa rzeź (takie 30-40cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

feederalny, witam ziomka :wink:, po takiej przebudowie,po jakimś czasie na pewno będzie to z korzyścią,bo będzie to woda bardziej atrakcyjna i dla ryb i dla wędkarzy.

Gorzej z czasem trwania robót i i najbliższym okresem po przebudowie.

Bo trzeba zdawać sobie sprawę że ryba ucieknie i trzeba trochę czasu żeby wszystko doszło do normy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mira 1956, czyli co, "wałbrzyskie" odcinki Odry w przebudowie...Jeśli ryba raczej poszuka sobie spokojniejszych akwenów ( zakładając, że jest tak jak napisałeś i dotyczyć to będzie raczej "większej rozmiarówki") -to powiedz gdzie teraz na Odrę? Trochę w dół rzeki czy w górę może przed Wrocław? Tam nie znam żadnych miejscówek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pytanie to nie do mnie tylko do miejscowych,ja bardzo rzadko jeżdżę nad Odrę.Jeszcze jak była stara paka na forum to robiliśmy sobie zloty.Od 2 lat nie byłem.Ale mam zamiar w tym roku odwiedzić rejony Lubiąża.
To chyba rejon robót ? Ja lubię natomiast piękne miejscówki za Głogowem ale to już 120-130 km....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.