Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie :?: , z punktu widzenia wędkarza to informacja dobra, zła czy ciekawa ale obojętna...

wg mnie to fatalna informacja. Każdy wie, że stare rozmyte ostrogi są znacznie lepszymi miejscówkami dla ryb, przynajmniej w większości przypadków. Takie nowe, brukowane ostrogi dobre są tylko dla tych wędkarzy, co tak ich nóżki bolą, że muszą dojechać autem nad samą wodę, żeby czasem nie musieli pokonać więcej niż 2 metry z auta do wędki. Poza tym zauważcie, że oni nie tylko będą budować główki, ale też będą usuwać naturalne mielizny. A to w wielu przypadkach były fajne, naturalne łowiska. Szkoda tym większa, że na odrze, jako rzecze żeglugowej takich wypłyceń jest niezmiernie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A moim zdaniem to nie jest zła informacja. Ojciec mówił mi że jego najlepsze wędkarsko czasy przypadły na mniej więcej lata 70-te, gdy jeździł na nowo wybudowane główki na Wiśle. Podobno najlepiej łowił tuż po wybudowaniu nowych ostróg.

Poza tym odbudowie będą podlegać 74 główki na długości około 100km, więc wydaje się, że wpływ tych prac nie będzie duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to nie jest zła informacja. Ojciec mówił mi że jego najlepsze wędkarsko czasy przypadły na mniej więcej lata 70-te, gdy jeździł na nowo wybudowane główki na Wiśle. Podobno najlepiej łowił tuż po wybudowaniu nowych ostróg.

Poza tym odbudowie będą podlegać 74 główki na długości około 100km, więc wydaje się, że wpływ tych prac nie będzie duży.

Pankowaty mnie przekonał...Zresztą tak czy innaczej trzeba to sprawdzić - wybiorę się kilka razy i zobaczymy. Co do płycizn to, moim zdaniem, rzeka sobie szybko z nimi poradzi a poza tym czym więcej urozmaiconego dna z głębszymi miejscami tym chyba lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym czym więcej urozmaiconego dna z głębszymi miejscami tym chyba lepiej...

U tu święta racja.

Po za tym jedną z zalet przebudów jest to że wyjdzie dużo rozmaitego robactwa i ryba na pewno podejdzie, tylko czy duża ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam mam dosyć originalną prośbę,otòż niedługo zamierzam wynająć Jakiś pokòj we Wrocławiu i chciałbym mieć blisko do jakiegoś łowiska ,moglibyście podpowiedzieć jakieś ulicę na ktòrych szkać pokoju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zależy ci na mieszkaniu w centrum czy mogą być dalsze okolice. Ja poleciłbym Ci:

a) Biskupin i Opatowice - stamtąd będziesz miał blisko do niezłego odcinka odry, ewentualnie również do kanału powodziowego (obecnie w remoncie) i żeglugowego - zależy na której ulicy znajdziesz mieszkanie, czyli ulice Olszewskiego, Chełmońskiego i wszystkie boczne

B) zamieszkanie gdzieś nad Oławką na przyujściowym odcinku - Oława jest fajnym szczupakowym łowiskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam w piątek i sobotę planuję udać się na odrę z żoną i bratem, zawsze jezdziliśmy w rejony maślic koło wysypiska albo janówka i na zalew na prężyce ale nasze miejscóki przestały istnieć a na odre przy zalewie osobówką nie dojadę,zaproponujcie jakieś miejsce najlepiej żeby blisko wody autem dojechać bo żona w 6 miesiącu i nie chciał bym jej męczyć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.02.2014

Widawa niska, Bystrzyca niska, Ślęza niska i Odra w okolicach Biskupina...

ebbf605a2101780dmed.jpg

aae034ab6afc1b5fmed.jpg

Wędkarsko na zero. Zaobserwowałem chyba bolenia,

który kilkakrotnie zbierał drobnicę na płyciźnie i wracał w nurt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak obecnie wygląda sytuacja na Maślicach? Można się tam wybrać na rybki, czy nadal ciężki sprzęt ryje od rana do nocy? Ciekaw jestem czy coś się od ostatniej jesieni zmieniło, a nie chce mi się "w ciemno" jechać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam

Odpaliłem wczoraj swoją odległościówkę i wybrałem się na kanał opatowicki troszkę przynęciłem i weszło kilka małych płotek, mini bolek i mały klenio.

Dzisiaj natomiast siadłem na różance i złowiłem jazika ledwo pod wymiar druga rybka spięła się w połowie holu.

Nie jest źle byle by nie o kiju wracać.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

post-12130-14544973614058_thumb.jpg

post-12130-14544973614304_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Janówek poza niedzielami to też słaby wybór, bo tam akurat trwa rozładunek całego urobku na taśmociągi, więc ruch chyba największy z całego odcinka Odry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... rowerem :) Innego sposobu nie ma, można jeszcze próbować dostać się od strony Miłoszyna (przed Wilkszynem w prawo), ale po pierwsze na drodze (gruntowej) straszne dziury, a po drugie zostawić samochód za wałem i lasem .... w szczerej głuszy, to lekki hardcore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponowiłem łowisko bo tak myślałem że coś tam na guadalcanal siedzi :wink:

zmieniłem zanętę nadal płociowa czarna jak poprzednio tylko praktycznie bez zapachu + glinka standardowo.

zączałem od 13 i raz na jakiś czas rybka na brzegu najpierw lesio kanałowy 30centów pożniej płoteczka20 znów lesio taki sam około 17 -tej przestało wiać i wtedy piękne branko na dwa przynużenia i siedzi nie łatwo było bo się oplątała ale weszła w podbierak.

post-12130-14544973614541_thumb.jpg

post-12130-14544973614761_thumb.jpg

post-12130-14544973615167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.