Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na kanale żeglugowym i niestety ryby nie brały tak jakbym chciał. Złapałem tylko 5 płotek, największa 29cm. Wzięła na samym początku, rozbudziła nadzieje i zostawiła z niedosytem...

Przedwczoraj woda na żeglugowym była tak wysoka, że nie dało się za bardzo rozstawić ze sprzętem - pozalewane miejsca gdzie zazwyczaj siadałem. Miałem mało czasu, więc nie kombinowałem. Dziś spadła na tyle, że dało się usiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
płotka 29 cm ? kolego grzech narzekać... :twisted:

Narzekam tylko dlatego, że zacząłem z wysokie C, a potem już tylko maluchy wpadały ;)

Wczoraj byłem na żeglugowym - dojechałem, zobaczyłem, że zamarznięty, wkurzyłem się i pojechałem na braki 2. Siadłem, rozłożyłem się, zarzuciłem i zorientowałem się, że kilka metrów od brzegu zaczyna się tworzyć cienka warstwa lodu. Nie było jej widać na początku, bo nie było wiatru i cała tafla była gładka. Przeniosłem się na drugi brzeg, tam lodu nie było, ale brań się nie doczekałem. Przeniosłem się kolejny raz - tym razem na 1. barki, efekt ten sam. Sąsiad ze stanowiska obok też na zero (ale on nastawiał się na byczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy. Odwiedziłem wczoraj odcinek Odry na odcinku ZOO. Trochę łyso się zrobiło. Cały ten kawałek praktycznie jest dostępny z brzegu. Jeżeli pozostałe drzewa nie pójdą pod topór, to jak się zazieleni, będzie trochę cienia i ogólnie nie będzie źle.

Oczywiście wędkę miałem ze sobą. Kilka nieśmiałych brań i jedna spóźniona reakcja na jedno porządne kopnięcie na ds-a.

9ca3be31dd529e4amed.jpg

725a0f2a151b93f7med.jpg

42e0581fcc24ac10med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakaś plaga z tym wycinaniem drzew , nad kanałem różanka było raptem 7 słownie siedem które rosły nad samą wodą i były to bankowe miejsca szczupakowe( gałęzie schodziły do wody) i można było się schować przed deszczem i słońcem a teraz PUSTYNIA z tego co widać to jeszcze nie koniec wycinki. z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad płynącą w moich okolicach rzeką Białą trwa rzeź drzew, krzewów, w korycie jeżdżą koparki- wszystko pod szyldem napraw po powodzi. :evil:

Za płotem mojego rodzinnego domu w zeszłym tygodniu wycięto setki drzew. Niedaleko postawiono centrum handlowe i mimo że drzewa nikomu nie wadziły ścięto wszystko. Ojciec interweniował w Wydziale Środowiska Urzędu miejskiego- bez skutku. Po ścięciu ostatnich drzew- które sam sadził tuż za płotem- zadzwonił do Pani kierowniczki wydziału z podziękowaniem za skuteczną "ochronę środowiska"....

A ta p...zda miała czelność powiedzieć, żeby się nie martwił, bo w tym miejscu powstanie piękny park :!::evil: Jak tu powstrzymać nerwy? Ścięto 20 letnie sosny, brzozy i modrzewie żeby zrobić park :!: Mój ojciec nie jest mięczakiem a prawie płakał jak mi to opowiadał.... Chory kraj, chorzy ludzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka polityka niestety, wszędzie w Europie wraca się do trendów, by odtwarzać naturalny wygląd i koryto rzek, a u nas wszędzie robi się tory dla bobslejów. Efektem są jeszcze gorsze i gwałtowniejsze powodzie, ale cóż, lobby melioranckie robi sobie pole do dalszych "regulacji przeciwpowodziowych". Co gorsza wszystko za przyzwoleniem społecznym, ciemnogród i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nie wytrzymałem , dzwonie do kolegi i mówię że o 16 stej zbiórka pod żabką i idziemy nad kanał(różanka) , oddzwaniał dwa razy bo myślał że go wkręcam , dwie godziny nad wodą ze spiningami bez żadnego efektu trzeba było tylko uważać żeby nie zjechać na dupie po śniegu do wody. p.s. te wycięte :evil: drzewa robią przytłaczające wrażenie. z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja Byłem na kanale różanka w sobotę pospławikowałem trochę o d 14 do 18tej bez efektu bez brania, jedynie przy ścieku świeże łuski i tam coś bierze jak zawsze wiosną ale to miejsce jakoś mnie odpycha nie siądę tam, a co do wyciętych drzew to jest naprawdę przygnębiający widok i nie tylko w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (mimo dość wybrednej pogody) pierwszy raz w tym sezonie wybrałem się z żywcem - zasiadka przy kładce koło ZOO. Efekty marne bo pokusił się 1 szczupły 59cm. A że mam w tradycji zasmakować pierwszą złapaną rybę w sezonie to żona miała trochę roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (mimo dość wybrednej pogody) pierwszy raz w tym sezonie wybrałem się z żywcem - zasiadka przy kładce koło ZOO. Efekty marne bo pokusił się 1 szczupły 59cm. A że mam w tradycji zasmakować pierwszą złapaną rybę w sezonie to żona miała trochę roboty :)

Dziecku księgowego takie cienkie kity a nie tu. Choć może ktoś to łyknął jak pelikan, bo poziom już nie ten co kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasyl jaka woda na kanale i poziom? Nic tam nie oczkuje? Na I barkach ostatnio całe stada ukleji oczkowały !
martwa woda , brzegi zryte, jeden gościu siedział z federkiem na smródce ale też bez żadnego brania , stan wody normalny tylko że mętna , zatoka jeszcze zamarznięta . z pozdrowieniem Wasyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem z przerażeniem, że jest to już siódmy wpis w książeczce w tym roku, pod tytułem "423P" a ja jeszcze bez ryby... Dzisiaj Odra 2h, na Kromera i też bez brania. Kwestia pogody? hmmm

Na dodatek po 2 stronie Odry, przy moście kolejowym trwa remont. Robi się taki hałas i takie drgania (wyciągają te metalowe "sztalugi"), że nie można się dziwić, że nic nie brało.

525a8c1926a8b902m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,byłem przekonany że po wczorajszej w miarę ciepłej pogodzie będzie dzisiaj dużo postów co do odry a tu tylko kolega marienty moczył kija wczoraj,nie ukrywam że jestem nie pocieszony tym co kolega pisze że nawet w sobotę przy kolejowym robotnicy pracowali,ciężko będzie łowić w tym roku na tych odcinkach zwłaszcza że większość z nas łowi zazwyczaj w weekend i wiadomo człowiek chce odpocząć a tu jazda na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Kępie mieszczańskiej sprawdzić czy może tam coś się dzieje. Niestety cisza bez brania łowiliśmy feederem.

A dzisiaj wyszedłem trochę ze spławikiem na jeden z kanałów koło mostu osobowickiego i przez około godzinę były brania płotek później cisza wyciągnąłem cztery sztuki jedna nawet spora cieszyła oko.W końcu doczekałem się pierwszych rybek w tym roku.

Z tego co zauważyłem to bardzo dobrze brał okoń u panów ze spiningiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się spodziewałem, że z racji ładnej pogody będzie lepiej, ale niestety było słabo. W sobotę byłem na kanale żeglugowym, 1,5h bez brania na 2 osoby. Przenieśliśmy się na zatoczkę harcerską, brania drobnicy (nic powyżej 15cm). Poza tym pełno ludzi z pieskami na spacerku, towarzystwo przyjaciół psów husky, to nie miejsce dla mnie...

O niedzieli napisał już maniu394.

Ale pozytyw jest taki, że widziałem dziś jakieś latające muszki, pająka chodzącego po wyschniętych liściach, przyroda się budzi. Panowie, za tydzień MUSI być lepiej, nie ma wyjścia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na barkach I to przez 2h ani brania, zawitałem na 1h na kanał różanki i to samo 0 pyknięć i 0 wędkarzy, nawet rybka się przestała spławiać... jedynie tłumy grunciarzy i pierwsi spinerzy na barkach :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem dzisiaj po pracy na Barki I zobaczyć co słychać, "na sucho" czyli bez wędek. Było kilku wędkarzy ale co do efektów to bez rewelacji. Ktoś tam złowił leszczyka, ktoś jednego byczka... rybki się ruszają ale bardzo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.