Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie godzinki w okolicy mostu Tumskiego. Przyneta pinka, czerwony drobny, kukurydza, ani skubniecia. Ale za to ładna pogoda nie ma co mieszkaniu całego dnia marnować :D.

W dodatku duży uciąg, nie miałem dobrego rodzaju ołowiu, żeby z nim zawalczyć.

http://www.garnek.pl/krisc0/25460261/wroc1

http://www.garnek.pl/krisc0/25460255/wroc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Koło 13-ej "jedynka" podała w wiadomościach, że barka zatonęła przy jazie opatowickim. Dla wybierających się tam w tym czasie mogą być utrudnienia w dostępie do wody.

Znalazłem do tematu:

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1809903,wroclaw-przy-jazie-opatowickim-tonela-barka-zdjecia,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziś pierwszy raz w tym sezonie wybrałem się z kolesiem nad wodę łowiliśmy na żeglugowym dwa feederki i dwie na spławik od 7 do 12 wynik jedna płotka i kilka skubnięć,czyli generalnie bieda,wydaje mi się że woda jeszcze za zimna.Dla wybierających się jutro na żeglugowy tzn na betonową informuję że będą tam zawody,nie wiem jak z monopolową ale z doświadczenia wiem że najczęściej zajmują cała tą długość tzn betonowa i monopolowa.A jak u was z wynikami bo pogoda dziś dopisała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (mimo dość wybrednej pogody) pierwszy raz w tym sezonie wybrałem się z żywcem - zasiadka przy kładce koło ZOO. Efekty marne bo pokusił się 1 szczupły 59cm. A że mam w tradycji zasmakować pierwszą złapaną rybę w sezonie to żona miała trochę roboty :)

Z tego co piszesz to kłusol jesteś, bo jak wszyscy wiemy to szczupłego możesz podarować żonie od 1 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnie moje wyjścia za białą rybą nie były zbyt optymistyczne mało brań malutkie rybki więc zrobiłem sobie mała przerwe w łowieniu. Aż wczoraj postanowiłem sprawdzić co się dzieje na kanale przy osobowickiej. Oczywiście miejsce przy ścieku przeładowane chyba z 4 osoby jedna na drugiej :smile: (akurat to miejsce mnie nie interesuje) moja miejscówka zajęta więc poszedłem na schodki. kilka kul zanety do wody i po godzinie weszły same Leszcze wyciągnąłem ich chyba coś około dziesięciu trzy ponad 30 i jeden 35cm bez rewelacji ale i tak jestem zadowolony bo trochę się pobawiłem zwłaszcza przy leszczu którego wyholowałem za tylną płetwę :grin:.Teraz szykuję sie na jakieś wyjście z feederem na rzekę ale muszę posprawdzać jak uciąg we wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wziąłem swojego DS-a :smile: i poszedłem na kępę mieszczańską od 7 do 13

dwa leszcze po 30centów i dwa małe krąpiki, 4 brania 4 rybki tylko że brania bardzo rzadkie rozłożone na cały czas w którym łowiłem.Trochę się wynudziłem ale przynajmniej pogadałem sobie z kolegą. Jako tako moge być zadowolony z wyjscia ale chyba tylko z tego że nie wróciłem o kiju lub tak jak kolega z malutkim leszczykiem na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja byłem dzisiaj na żeglugowym z kolesiem od 6.30 do 10 bo dłużej nie było sensu siedzieć,nie wiem czy remontują śluzę na opatowicach albo jakieś inne prace ale woda raz płynie w prawo raz w lewo dosyć mocno i pełno jakiś gałęzi i innych dupereli przy tym pływa,generalnie lipa poza płotką i dwoma okonkami.od miejscowego słyszałem że byczek się tam ruszył.Niech ta woda z gór szybciej spływa i niech zamykają te jazy bo nie ma miejscówek do łowienia,wszędzie ciągnie tak że aż miło,byłem dzisiaj w tresnie poszukać ciekawszych miejsc ale póki woda się nie uspokoi to można sobie ten rejon darować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, bylem tez na zeglugowym, tylk o ponizej mostow jagielonskich, i cos tam połowilem, ale glownie drobnica, małe byczki, i nawet linek sie trafil, caly czas cos sie działo jutro rano tez sie wybieram, po widzie widac, ze zyje:)

wojtyna51 , jak masz gg to sie odezwij 194 63 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, dopiero zaczynam swoją przygodę na Odrze. Gdzie najlepiej czaić się na spinning na sandacza ew. coś innego, w pobliżu Dw Świebodzkiego ? Słyszałem coś o miejscu naprzeciwko 'Tego dużego krzesła' przy wyspie słodowej. Tylko, że jest tam dość spory nurt(mam nadzieje, że ktoś tam łowił i podpowie co i jak) Chciałbym wiedzieć w miarę możliwości wszystko, od przynęt po kolory gum do ciężaru główek muskając przy tym sposób łowienia :P Byłem tam raz na próbę rzucając na gumę z główką 17g i strasznie mi schodziła z nurtem, nie mogłem wyczuć opadu... Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam wczoraj :) Zrobiłem małe rozeznanie i okazało się, że najlepiej łowić na woblerki przy brzegu, ale póki co jest za duży nurt i za wysoki poziom wody, nie zraziłem się na szczęście tym i porzucałem trochę woblerkiem i efekt bardzo mnie zaskoczył; sandaczyk 46 cm :) Naturalnie wrócił do wody się trzeć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś łowił ostatnio w okolicach milenijnego ?

Ja. Czwartek i piątek po godzince ze spinem za okoniami, siadło kilka sztuk. Większej aktywności bolenia nie było widać, co mnie trochę zdziwiło. Dużo osób chodziło za sandaczem... na brzegu widziałem tylko jednego.

Dziś byłem z feederami, brały leszcze max 35cm, krąpie i płotki, nic specjalnego.

W czwartek widziałem koparkę jakieś 300-500m od mostu, obawiam się, że pracę będą się teraz posuwać od Kozanowa w górę rzeki i niedługo zamkną ten odcinek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odra faktycznie wysoka. Ostatnie nocki (11-13.06.) byłem i jest więcej niż w poprzednich dniach, ale po rybce złowiłem:).

Oława również wysoka i płynęła bryja. Unosiło się pełno zielska i śmieci.

http://www.kogeneracja.com.pl/index.php/kogeneracja/Kogeneracja/Wroclaw-z-KOGENERACJI-S.A/Kamera-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert7791 łowię woblerami.

Do gum zakładałbym główki 5-10g w zależności jaka guma i miejsce.

Jak poziom rzek się ustabilizuje, to będzie ciężej, tak od 17g w górę.

Takie to moje łowienie :)

Generalnie teraz łowię bliżej powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.