Skocz do zawartości
tokarex pontony

WYNIKI GRAND PRIX 2023 HACZYK.PL


Marienty

Rekomendowane odpowiedzi

obraz.png

GP 2023 dobiegło końca.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników! Rywalizacja w tym roku była wyjątkowo zacięta. @tomek1 do samego końca śrubował wynik, zdobywając (o ile się nie mylę) pierwsze swoje podium w historii GP. Brawo!

@Elast93 Kolejny piękny wynik i kolejne pierwsze miejsce! Brawo Brawo Brawo!

@Booseib Drugie podium z rzędu! Super!

@jaceen i @RafalWR - walka do końca, do ostatniej ryby! To mi się podoba!

Gratulacje dla wszystkich!

Garść statystyk:

obraz.png

obraz.png

obraz.png

Nie pamiętam ale chyba (niech mnie ktoś poprawi) w 2019 zostały zmniejszone progi zgłoszeń (np. leszcz 40cm ->35cm) co skutkowało zwiększoną ilością zgłaszanych ryb no i przez to sumaryczną ilością punktów. Także wykres można uważać za miarodajny od 2019 roku.

Tak czy inaczej widać, że niezależnie od ilości zawodników poziom łowiących wzrasta z każdym rokiem ;-)

GP 2024 właśnie wystartowało. Mocnego przygięcia i do zobaczenia nad wodą!!!

Edytowane przez Marienty
  • Lubię to 1
  • Dzięki! 5
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

 Gratuluję Elastowi93 za pierwsze miejsce. Kolejny bardzo dobry wynik👍💪🔥


W tej edycji zgłaszałem ryby złowione tylko na spinning. Z góry mogłem założyć, że w takim przypadku jestem ograniczony do 7 gatunków (okoń, szczupak, sandacz, sum, boleń, kleń, jaź). Ogólnie nie stosuję jakiś dramatycznie sztywnych zasad, ale uczestnictwo w GP pomaga  podjąć decyzję, gdzie się wybrać i na co się nastawić. Bardzo mnie cieszy trafne wytypowanie przynęt, miejsca, sposobu prowadzenia i złowienie zaplanowanej ryby.
Spinningiści nie mają tu łatwo.

Lepsza w GP dla spinningisty jest pierwsza część. Dlaczego? Bo można miesiąc po miesiącu budować swoje punkty zgodnie z kalendarzem. Nie mam rozterki, czy iść na sandacze, czy szczupaki, bo na nie dopiero można pod koniec tury. Z jednej strony, to taka dyskryminacja spinningisty, ale z drugiej, to rozwiewa rozterki, na co się wybrać. Jest czas, by pierwsze miesiące poświęcić delikatnemu spinningowi i dłubać okonie, jazie, klenie, płocie itp. Trochę mało czasu, bo maj i czerwiec najczęściej nie wystarcza, by uzupełnić tabelę w gatunki jak boleń, szczupak, sandacz i sum. Dwa miesiące na piętnaście ryb. Cwanych ryb. Każda z nich wymaga odmiennych sposobów i nie rzadko innych stanowisk, innej pory łowienia, różniących się przynęt.
 Druga część sezonu niby prosta, bo można łowić prawie wszystkie gatunki.Jednak, czy przekłada się to na lepszy wynik? U mnie nie:)  
Czy jestem zadowolony? Jasne, że tak. Mimo wielu turbulencji udało się trochę złowić. Pierwsze założenie prawie zrealizowałem, drugie, to przekroczyć próg 10000 pkt. łowiąc, jak wspomniałem, tylko na spinning. Z uczestnictwem w GP jest trochę, jak w narciarskich skokach. Oddasz skok, niby dobry, ale do końca nie wiesz, czy ci odejmą, czy dodadzą punkty:) Wygląda, że nie zrobiłem wyraźnej różnicy w wynikach do sezonu 2019. Urobek niewiele powyżej 11000, to jest to, na co mogę sobie pozwolić. Z pocieszających wniosków dla siebie, wbrew ubywającym miejscówkom i wzrastającą presją, jest fakt, że punktacja u mnie w rozrachunku rocznym nie jest na gorszym poziomie.  

obraz.png

2023
Elast93........16547
tomek1.........15527
Booseib........12419

2022

Elast93..........18258
RSM..............14826
Booseib........11140

 
2021

RSM............. 14102
Elast93.........11045
Marienty........9872

 
2020

RSM…………..12971
Marienty………..8460
EsoxHunter…….8406

 
2019

RSM………….12272
Jaceen………...11552
EsoxHunter…..10377

 
2018

Budek…………7327
EsoxHunter……6802
ESSOX………..6124

 
2017

KrzysiekG……..14066
EsoxHunter…….9164
Michalvcf………8376

 
2016

KrzysiekG……..7463
Robal…………..5123
EsoxHunter……4523

 
2015

Hlehle…………9455
Gofer…………5490
Pawciobra…….4478

 
2014 (według małych punktów)

Wernicjusz…….5
Pankowaty…….7
Maniek72……..1

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłaby szansa na takie podsumowanie pozostałych uczestników? Nie ukrywam, że rozważania na ten temat sprzed roku sprawiły, że na taką statystykę czekałem bardziej niż na końcową tabelę. Jeśli tylko mnie to ciekawi to może być na priv :)

Screenshot_2024-01-13-14-16-09-19_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim uczestnikom za świetną rywalizację! @Marienty wielkie dzięki za ciężką pracę przy prowadzeniu GP, @Elast93 gratuluję zwycięstwa a @Booseib równej, wysokiej formy. @jaceen taki wynik samym spiningiem robi wrażenie.

 

W dniu 11.01.2024 o 21:57, Marienty napisał:

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników! Rywalizacja w tym roku była wyjątkowo zacięta. @tomek1 do samego końca śrubował wynik, zdobywając (o ile się nie mylę) pierwsze swoje podium w historii GP. Brawo!

Tak, to był rok w którym dość mocno przyłożyłem się do Grand Prix, choć patrząc na moje zgłoszenia- myślę, że gdyby nie moja fiksacja na tle drapieżników, które słabo współpracowały, to można było jeszcze sporo punktów dorzucić. No ale miejsce na pudle w tak dobrym towarzystwie jest dla mnie dużą radością. 😎

Wkrótce rozdanie nagród.

  • Lubię to 2
  • Dzięki! 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz.png

Na specjalne życzenie @moczykij 😉

Początkowo zrobiłem statystykę tylko dla osób z pierwszych 3 miejsc ponieważ robię to ręcznie, kosztuje to dużo pracy i przez to też łatwo o pomyłki. Raczej już robił tego nie będę ale mam pomysł na inne statystyki. Punkty nie uwzględniają premii dla rekordów oraz premii od pierwszej ryby złowionej w danym gatunku.

Zwracam uwagę na @jaceen który złowił 100% ryb na spinna oraz @Booseib który zgłosił ich bardzo mało (dwa okonki). Wniosek jest taki, że można być w czołówce niezależnie od stosowanych metod połowu ale trzeba być często na rybach 😎. W mojej subiektywnej opinii o wiele trudniej jest „wykręcić dobry wynik” tylko i wyłącznie spinningując. Także brawo @jaceen !

Zapomniałem przy wynikach „zawołać” uczestników GP bo może nie wszyscy widzieli wyniki, także:

@Elast93 @tomek1 @Booseib @RafalWR @moczykij@marbil @ESSOX @jamnick85 @suchi @SebaZG @kamil.ruszala @Zbynek1111 @cysiu

 

  • Lubię to 4
  • Dzięki! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcom a w szczególności zwycięzcy @Elast93 . Z racji tego że się znamy wiem trochę więcej od innych i wiem że to zasłużone zwycięstwo. Wypracowane miejsca, sposoby to wszystko procentuje. 

Spinningowym mistrzem zostaje więc  @jaceen . Moje specjalne gratulacje. 

Moje plany. W przyszłym roku walczę o lepszy wynik.

Moje uwagi. Szkoda że liczą się też malutkie rybki.  :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rywalizację i gratuluję Zwycięzcy @Elast93. Powtórzę też za innymi i to nie kurtuazja - @jaceen piękny wynik wykręciłeś spinem i to z tego co obserwuję jedynie na naszej, szeroko pojętej Oderce. Szacun.

W odróżnieniu od poprzedniego roku tym razem nie będę robił statystyk, bo te przynajmniej dla mnie najciekawsze zrobił @Marienty - dziękuję za to i za sprawowanie pieczy nad całą zabawą.

Kolejny raz widzę u siebie progres:

2020 - poz. 12 małych punktów 3880

2021 - poz. 9 małych punktów 4252

2022 - poz. 8 małych punktów 6106

2023 – poz 6 małych punktów 8895

 

rok/I tura/II tura/razem

2020 - 5 - 17 - 22

2021 - 6 - 11 - 17

2022 - 6 - 10 - 16

2023 – 5 – 8 - 13

Rok temu nie widziałem przyczyny takiego stanu rzeczy, a w tym roku widzę. Odkrycie wiosennego łowienia na skórkę chleba i jesiennej przystawki. Pierwsze karpie z Odry, pierwsze i w dodatku medalowe karasie srebrzyste. To powody mojej największej radości wędkarskiej w tym roku i niewątpliwie powód lepszego niż poprzednio wyniku.

W przyszłym roku chciałbym jeszcze więcej czasu poświęcić metodom gruntowym, ale wiem, że łatwo nie będzie, bo zawsze toczę z tego powodu wewnętrzą walkę i w najlepszym razie osiągam jakiś kompomis. Chciałbym też więcej czasu poświęcić innym rzeczkom Dolnego Śląska. W poprzednim roku zacząłem nieśmiało raczkować po Bystrzycy. Kilka wypraw zaowocowało kilkoma rybkami różnych gatunków. Nie były duże, ale przecież te mniejsze też skądś się biorą. Chciałbym to sprawdzić, tym bardziej, że do Bystrzycy może nie mam bliżej niż do Odry, ale na pewno mogę się do niej dostać o wiele szybciej, bo tu nigdy nie ma korków. 

W dniu 14.01.2024 o 13:10, Marienty napisał:

Wniosek jest taki, że można być w czołówce niezależnie od stosowanych metod połowu ale trzeba być często na rybach 😎

Kolejny ciekawy wniosek. Nie wiem czy nad wodą bywam często, ale pamiętam, że będąc kawalerem potrafiłem być 3 razy częściej. Teraz klucz jest prosty - staram się urwać nad rzekę przynajmniej raz w tygodniu, do tego 2-3 tygodnie urlopów wędkarskich, czyli w sezonie bywam nad wodą około 60-70 razy. A jak to wygląda u Was?

  • Lubię to 2
  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moczykij napisał:

czyli w sezonie bywam nad wodą około 60-70 razy. A jak to wygląda u Was?

U mnie w okresie zimowym styczeń- marzec- co najmniej oba dni weekendu, marzec- maj, weekend + min jeden dzień w tygodniu, czerwiec- wrzesień najczęściej zasiadki całoweekendowe plus 1-3 dni w tygodniu. Październik- listopad weekend+ 1-2 dni w tygodniu. Grudzień weekend. 

Nigdy nie liczyłem, ale z pewnością grubo ponad 100 wizyt nad wodą w roku. Co mnie odróżnia od większości wędkarzy- nie odpuszczam nawet w najgorszej zimie.😆

Oprócz tego wczasy (raczej zagranica) i wyjazd nad Bałtyk z myślą o belonie i flądrze. Czasem wyjazd celowany typu Szwecja, czy jak w tym roku będzie Norwegia. 

Moim problemem w śrubowaniu wyników w GP jest fakt, że lubię łowić wszystkimi metodami (oprócz tyczki) i fiksacja na drapieżniki w lecie (często bezproduktywna). No i nie zawsze ryba jest najważniejsza, dla mnie łowienie spełnia też (zwłaszcza?) funkcje resetujące głowę. 

  • Lubię to 2
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moczykij napisał:

...czyli w sezonie bywam nad wodą około 60-70 razy. A jak to wygląda u Was?

Bardzo ciekawe pytanie. Fajnie jakby uczestnicy GP się wypowiedzieli.

U mnie w sprzyjających warunkach jestem na rybach raz w weekend i raz w tygodniu. Z uwagi na fakt posiadania dzieci uzgodniliśmy z żoną, że mogę wyjść w dzień raz na 2 tygodnie (trochę naginam tę regułę). Czyli realnie wychodzi jakieś 80 (odliczam święta, urlopy itd.) gównie wieczornych wyjść. Ponieważ od 2024 trzeba (niezależnie od tego czy się ryby zabiera czy nie) wypełniać rejestr, to na koniec tego sezonu będę wiedział dokładnie.

1 godzinę temu, moczykij napisał:

...ale pamiętam, że będąc kawalerem potrafiłem być 3 razy częściej.

Ach! Co to były za czasy! Potrafiłem być codziennie na rybach przez caaaały tydzień do póki (wtedy jeszcze) narzeczona nie zwróciła mi delikatnie uwagi, że ciut przeginam 😉

"To se ne vrati..." 🥲🥲🥲

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Patrząc na moje potyczki nad wodą w 2023r - licząc 52 tygodnie w roku i statystycznie 1 raz(sobota)w tyg na rybach, czasem 2 razy (sobota i niedziela, ale to rzadzieĵ) ( w tym od ok połowy listopada 2023 już nie wędkowałem) to wychodzi u mnie około 70/70+ pobytów nad wodą. Do dobrego wyniku w naszej zabawie wg mnie przyczynił się czas wędkowania - z reguły 6-9h. Tym samym udało mi się trafiać na żerowanie ryb. Prawie wszystkie ryby łowiłem na grunt/methodę. Na spinningu byłem kilka razy jedynie. Porą poszukać w 2024r drapieżników na spinning. Powodzenia koledzy w 2024r.

  • Lubię to 2
  • Dzięki! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja może wreszcie się wypowiem, Dzięki wszystkim za dobre słowa.

Ode mnie bardzo duże wyrazy uznania dla Tomka i Jacka, świetni z was wędkarze. 👌

Co do mojej częstotliwości bycia nad wodą to od kilku lat jest to na pewno grubo powyżej 100 wypadów rocznie, może i nawet bliżej 150+. Czasem są to krótkie 1-2 godzinne wyskoki, ale jednak częściej takie kilkugodzinne w stylu 5-6.

W tym roku będę mniej wędkował jak to już zapowiadałem, nie byłem w tym roku jeszcze nad wodą i wiele wskazuje na to że zacznę sezon dopiero w połowie lutego/marcu. 

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moczykij napisał:

Teraz klucz jest prosty - staram się urwać nad rzekę przynajmniej raz w tygodniu, do tego 2-3 tygodnie urlopów wędkarskich, czyli w sezonie bywam nad wodą około 60-70 razy. A jak to wygląda u Was?

U mnie wygląda to tak .........nie łowię wcale w niedziele, w soboty tez raczej nie ale pewnie ze 2-3 razy jak w tygodniu sie nie uda to łowię.

Odpadają takie dni gdzie pada deszcz :) 

Jak jest mocny wiatr to też na 99 % nie łowię :) 

Nie łowię na zasiadkach dłuższych niż 10 godzin.

Myślę że te 80 - 100 razy w roku wyjdę z wędką nad wodę . 

Ostatni rok z racji tego że zaczarował mnie delikatny pickerek podzielił bym na 50% spinning i 50% grunt

Wcześniejsze lata układało się to 95% spin i 5% pozostałe metody. 

Co do uczestnictwa w GP to oczywiście cieszy mnie jak wpada ryba która punktuje ale nie jest to celem nadrzędnym . 

Rywalizację uważam za fajny pomysł i gratuluję wszystkim uczestnikom a zwłaszcza tym którzy obstawiają podium :) 

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w naszym Grad Prix 2023 i gratuluję laureatom.

Uwaga! Nagrody wybieramy rozpoczynając od zwycięzcy, który ma prawo pierwszy zdecydować co zabiera z puli nagród rzeczowych. Wyboru dokonujemy przez wpisanie w tym wątku : np. "Wybieram kołowrotek....". W puli jest 10 nagród, oczywiście ja nie zabieram żadnej- więc nagrodę otrzyma również 11 zawodnik klasyfikacji generalnej.

Zaczyna @Elast93, potem @Booseib, potem @jaceen itd. Według klasyfikacji generalnej. Żeby uniknąć przeciągania rozdania nagród, bardzo proszę o śledzenie tematu i sprawny wybór. ;) Proszę również o przesyłanie aktualnych adresów i numeru telefonu na PW.

Za trzy pierwsze miejsca w „Grand Prix haczyk.pl 2023” nagrodami są okolicznościowe statuetki.

GP2023.jpg

 

Nagrody w Grand Prix 2023 ufundowane przez haczyk.pl

1. Wędka spinnigowa Daiwa Crossfire UL Spin 2.10m 2-7g

daiwa.jpg

2. Kołowrotek Savage Gear SG2 2500H FD

Savage.jpg

3. Kołowrotek spinningowy Okuma Altera Spinning ATE-45 FD

okuma.jpg

4. Sygnalizator brań DAM Protronic

dam.jpg

5. Narzędzie wielofunkcyjne

narzędzie wielofunkcyjne.JPG

6. Plecionka Cortland Master Braid 150 yds Yellow 8lb | .005 in | .127 mm

Masterbraid.jpg

7. Plecionka Rapala Rapinova-X Coastal Camo 150m #0.6 | 6.3kg 13.9lb

Rapala.jpg

8. Plecionka Rapala Rapinova-X Coastal Camo 150m #1.2 | 10.0kg 22.2lb

Rapala.jpg

9. Zestaw dwóch świecących sygnalizatorów feeder

świetlik.jpg

10. Spławik świecący 1,5 grama

spławik.jpg

 

  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiera @moczykij Zostały nagrody:
 

Cytat

3. Kołowrotek spinningowy Okuma Altera Spinning ATE-45 FD

okuma.jpg

4. Sygnalizator brań DAM Protronic

dam.jpg

5. Narzędzie wielofunkcyjne

narzędzie wielofunkcyjne.JPG

7. Plecionka Rapala Rapinova-X Coastal Camo 150m #0.6 | 6.3kg 13.9lb

Rapala.jpg

8. Plecionka Rapala Rapinova-X Coastal Camo 150m #1.2 | 10.0kg 22.2lb

Rapala.jpg

9. Zestaw dwóch świecących sygnalizatorów feeder

świetlik.jpg

10. Spławik świecący 1,5 grama

spławik.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały nagrody jak niżej. Wybiera @Marienty potem @jamnick85

Cytat

 

5. Narzędzie wielofunkcyjne

narzędzie wielofunkcyjne.JPG

7. Plecionka Rapala Rapinova-X Coastal Camo 150m #0.6 | 6.3kg 13.9lb

Rapala.jpg

8. Plecionka Rapala Rapinova-X Coastal Camo 150m #1.2 | 10.0kg 22.2lb

Rapala.jpg

 

10. Spławik świecący 1,5 grama

spławik.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.