Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak bylo dzisiaj na rybach?? Pazdziernik 2011.


dziara

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzisiaj bardzo przyjemna niedziela spędzona z kolegą nad wodą. Udało mi się złowić przyzwoitego szczupaka 69cm:

b3cdc73dc90258bamed.jpg

Ryba wzięła na Fatty'ego 10cm i po dwóch fotkach wróciła do wody. Później złowiłem jeszcze dwa małe i miałem kilka niezaciętych brań. Jesień w pełni, ryby biorą!! Połamania!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje wszystkim w szczególności dla P,

Ja dziś 5 miejsce na zawodach organizowanych przez KLUB SUM OSTROWIEC na Wiśle w Annopolu.

Złapałem około 20 okoni i jednego szczupaka 48.

Okonie od 19 do 24 cm, dużo takich palczaków, które nie dopuszczały dużych...

Padło 6 kompletów, a jeden z kolegów zaciął suma, niestety po 10 minutach walki na żyłce 0,16 wszedł mu w zawady i się z nim pożegnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P, mvp1984, gratulacje.

dziara, byłem od 15.30 do 17.30 w porcie, nikogo wędkującego nie było, więc można się domyśleć że nic nie brało. Potem poszedłem na Wartę i łowiłem aż się zrobiło totalnie ciemno, również na zero. Zarówno na spin (woblery, obrotówki, różne gumy) jak i na karasia.

Stawiam 4pak temu, kto mi wytłumaczy o co chodzi tym rybom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robal, mnie sie wydaje ze przez te ciagle skoki poziomu Warty rzeka sie strasznie wyplycila i zamulila. Ryba nie ma przy niskim poziomie wody gdzie sie zaczymac i wszystko schodzi w dol rzeki. Tam juz jest nieco lepiej. Wiecej glebszych miejsc z twardszym dnem. Tam jest latwiej o ladnego szczupaka czy sandaczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiadomo o co chodzi ale chyba bardziej o to że ryba się przegrupowuje na zimowiska w rzekach a z nią drapieżniki.Ja cały tydzień jeżdzę od rana do południa i dopiero od wczoraj zaczęło się coś dziać.Jeszcze ten tydzień pojeżdzę a pózniej powrót z delegacji do rodziny i koniec wakacji :wink: ale myślę że uda się jeszcze wyskoczyć na Odrę z pływadła w moim Lubuskiem a tam wszystko się może zdarzyć :cool: Gratulacje dla tych co połapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wypady nad wode nie przynosiły satysfakcjonujących efektów. Delikatne pstrykniecia i niemiarowe metnookie podrostki to nie był szczyt marzeń o spiningowej jesieni. Pewnie i dziś z nad wody zszedłbym na tarczy gdyby nie jedno branie,branie przypominające szczodrość Wisły z lipcowo-sierpniowych nocy... :mrgreen:

Co prawda sprzęt nie był przygotowany na branie suma,ale pleciona o wytrzymałości 13kg i hak typu Big Game dawały nadzieje na szczesliwy hol. Po ok 15 minut wąsaty zaczął kapitulować co dało czas na to by rozgladnać sie za miejscem do podebrania ryby,a ze dogodnego miejsca nie było przyszło mi empirycznie sprawdzić zimność wody w rzece.Jednak koniec końców....

b253e545f2070996med.jpg

Szybki pomiar i w rubryce wędkarskich PB moge zrobić korektę- 176cm!!! :grin::grin:

1297258c108709bbmed.jpg

"do zobaczyska ziom..."

024da632938d9134med.jpg

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie spowodowanej przeziębieniem dziś wypadzik na sandacza, wyszłem z formy bo koło 19 mocno przyłożył a ja za słabo mu po nosie dałem i po kilku metrach podczas chwytania za podbierak rybka zeszła.

Popłynął sobie dalej ale mnie nastawił bojowo na jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niecała godzina przed zmierzchem na Warcie w książkowym miejscu-skarpa, przykosa, zaczepy i dół za główką.Z opadu na perłową gumę na 12 g. główce szczupak na oko 2-3kg spiął się po kilkudziesięciu sekundach walki i pięknej świecy a w wobka prowadzonego w przybrzeżnej rynnie pod skarpą uderzył ładny rzeczny garbus :smile: Sorrki za jakość zdjęcia- telefon.

e5e475e22a9124f3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.