Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj nie nęciłem, nie miałem czasu. TOMEK1- jedną wędke miałem na makaron a drugą na białego robaka i ten leszczyk wziął własnie na makaron. dziś znece łowisko i jutro rano sie wybiore. Zobaczymy może będą jakieś postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 399
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

No w końcu dzisiaj w 3 dniu wieczornych wypadów trafiłem coś większego a mianowicie klenia 41cm, złowiłem go na samym przelewie na meppsa 00, trudno było właśnie tam rzucić, rzucałem chyba 15 min i bez efektu ale jak już trafiłem w to miejsce co chciałem branie było od razu po jednym przekręceniu korbką,taki klenik juz umie ładnie powalczyć juz myślałem że go strace bo uciekał w przybrzeżne krzaki ale ostatecznie udało sie :wink: Do klenika dorzuciłem jeszcze 4 okonie i niewymiarowego klenika. Szkoda że nie miałem aparatu :roll: oczywiście wszystkie rybki w świetnej kondycji powróciły do wody. C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem potrenować przed zawodami od 15.30 do 19 na tym samym jeziorze co ostatnio, zanęta płoć traper special + biszkopt+ anyż+ bułka tarta+ mąka ziemniaczana +pinki, na haku białe moczone w dipie waniliowym. Miałem branie typowo uklejowe-spławik idzie na bok zacinam i w podbieraku ląduje leszcz 34cm złowiony na zestaw matchowy.

6f99a837d635966dm.jpg

Prócz tego piękny leszczyk z 15cm :wink: 4 ukleje pod 20cm, jazgi i okoń, tak wygląda to towarzystwo przed wypuszczeniem.

037bf1c6e89b7a48m.jpg

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w drodze nad Widawę trzeba było uważać. Jak wszedłem na wał to coś zaczęło mi chrupać pod nogami. Po nocnym deszczu pokazały się ogromne ilości ślimaków.

6b3e24f79ef642c6m.jpg 8eb70caea2147d33m.jpg 83555b7eb5120257m.jpg bbe2046e437ecd9dm.jpg 9e84f61b8e7d383fm.jpg

Ktoś mógł pomyśleć, że idzie koleś z "Klubu dziwnych kroków", ale jakoś udało się dojść nad wodę bez wielkiej masakry. Siadam, sprzęcik w wodę i to, co tygryski lubią najbardziej, braaanie!!! Klenik miał 48cm. Na zakończenie dzisiejszego wypadu trafił się jeszcze jeden mniejszy.

5086b9d5f4f559c6m.jpg caaa97f41dc6921cm.jpg ccd1aef8bee687aam.jpg 07e35563c4bdbe12m.jpg 26dfd27942d01d84m.jpg

A w maju na zębatego pzdr :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadam, sprzęcik w wodę i to, co tygryski lubią najbardziej, braaanie!!! Klenik miał 48cm

No ryba jak się patrzy, no ale ślimor piękny, urodzony model :mrgreen:

Żartuję oczywiście, jaceen to już któraś z kolei foto relacja, która zwala mnie z nóg. Rewelacja, kiedyś tam będę musiała się pofatygować.

A miejscówka z tymi powalonymi drzewami - miodzio :wink:

Gratuluję :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tym co połowili :razz: U mnie dziś zasiadka na... rosówki. Trzeba przyznać, że udana- mimo, że deszczu u nas spadło raptem kilka kropel. Godzina na kolanach, ale opłacało się, zebrałem zapewne około 150 szt :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadam, sprzęcik w wodę i to, co tygryski lubią najbardziej, braaanie!!! Klenik miał 48cm.

Piękny :mrgreen:

Jak zwykle zresztą jaceen :razz:

Za każdym razem jak zdajesz relację z wypadu - próbuję podpatrywać gdzie siadasz na Widawie, ale ta rzeczka jest taka piękna, że ciężko odróżnić jedno miejsce od drugiego

i w sumie kojarze tylko miejsce ze zwalonymi drzewami :lol:

Woda sie podniosła po opadach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżbyś zaczynał okonie? ;)

Jeszcze nie, na razie zbieram towar na okonie :mrgreen: W zeszłym roku brały już na przełomie kwietnia i maja, zobaczymy jak będzie tym razem. Na razie daję rybom spokój- jeżdżę mało i bez przykładania się. Od przyszłego tygodnia zaczynam na poważnie. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, jako społeczność wędkarska mówimy Towrzyszowi jaceenowi stanowcze NIE !!! Tak dłużej oglądać się nie da!!! Towarzysze! W imię szeroko pojętej Haczykowej społeczności odbierzmy mu prawo do posiadania wędek! Wszystkie klenie i jazie tylko dla przodowników pracy w naszej ukochanej Haczykowej ojczyźnie!!!

PS. A poważnie: czapka z głowy, jaceen, czapka z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolegą po kiju wybraliśmy się po szkole najpierw do wędkarskiego potem nad jezioro, byliśmy od 14 do teraz, zanętę mieliśmy Gutkiewicza płoć z dodatkiem. Ogólnie słabo, gdy kumplowi wiązałem zestaw patrze mojego spławika nie ma, zacinam i siedzi, patrze a to szczupaczek na 3 białe robaki na haku 10 :shock: Towarzysz wziął podbierak i nie wiem czemu wlazł po kostki do wody z nim po czym go podebrał. Miał ponad 30cm i od razu-rzecz jasna wrócił do wody. Prócz tego drobnica. Jutro zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem nad kanałem Odry.

Złowiłem niewymiarowgo okonia na bata oraz na pickera ładnego 30 cm Klenia.

Fotki nie wrzucam, niemałem telefonu na rybach, ale rybka miała już w sobie krętlik i przypon innego wędkarza i padła szybko, więc wziąłem ją do domu.

Aha i muszę się pochwailić, że złowiłem więcej ryb niż inni (tyczkarze). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad wodę przyszedłem około 18:30, pierwsze 45-minut ani brania na matchówkę i spinning potraktowany spławikiem (nowy kij, ażeby wprawić się w holowanie). Kombinowałem z białym, kukurydzą (zapewne jeszcze za wcześnie na nią) i chlebem - nic.

p4240461.th.jpg

p4240462.th.jpg

Sprawdził się natomiast czerwony, pierwsze branie było kapitalne, zresztą ryby jeśli brały, to bardzo zdecydowanie - 4/4. Prócz tego zasada na tym moim stawku, że ryba zaczyna łykać haczyk od rozpoczęcia zachodu słońca pozytywnie zweryfikowana również wiosną.

p4240464.th.jpg

p4240465.th.jpg

p4240466.th.jpg

p4240468.th.jpg

- Karasie wielkości przeciętnej jak na ten zbiorniczek, bodaj od 18-cm do 23-cm.

Pozdrawiam

Dawido

PS. Telefon mój nie umie pływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, jestem pod wrażeniem Twoich wyników, a przedewszystkim znajomości wody na której łowisz! Zapewne zęby na niej zjadłeś :cool: .

Faktycznie, tej wodzie poświęcam dużo czasu. Nie jest to San (z moich dziecięcych lat), gdzie jest hurtownia klenia :smile: , ale ta woda bardzo mi odpowiada. Na Odrze we wrocku mam też sposoby na nie, ale to już raczej w czerwcu, jak będą świeże czereśnie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.