Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Gratuluję łowcom smoków, to zabawa nie dla mnie, jestem od lat wierny okoniom i Ultra Laightowi.

Dziś wpadłem na chwilę na rewiry @wasyl1968 , wiatr akurat tak wiał, że rozpędzał się jeszcze w kanale ale to nic, udało się wydłubać kilka całkiem ładnych okoni, jednego szczupaczka tak pod 40 i krąpia.

Coś ładnego spadło, podejrzewam krąpia i miałem kilka ciekawych puknięć i przytrzymań w pół wody na środku kanału, też podejrzewam krąpie ale przy tym wietrze skuteczność zacięć bardzo niska a nie miałem już czasu aby dopasować skuteczną gumę.

Pozdrawiam.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zezwolenie miałeś ? 😜 ja dzisiaj zameldowałem się z robotą w Białymstoku, mam nadzieję że w czwartek na na wieczór zawinę się na Wrocław i jeszcze się uda się ostatnią nockę za wąsem pochodzić , a potem przez dwa tygodnie nad jeziorem tylko wzdęgi i okonie ( mam nadzieję 😜 ) graty Fido pozdrawiam Wasyl 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze testy pływalności nowo nabytych przynęt (przy wysokiej wodzie), dostarczyły nieco emocji. Miałem spinkę sporej ryby. Co ciekawe, kotwicy Ownera nie rozgiął, tylko raczej ją zgniótł. Jak również jedno skrzydełko. Na którym zostały ślady zębów 😱

large.IMG_20230808_014304176.jpg.7584bd34396f7874535dc40754eb4c85.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem kolejną nockę w pogoni za sumem. Woda jest znowu niska, a nurt powolny. Kiedy woda była wyższa, to łowienie było bardziej ekscytujące.

Dziś prawie nie było widać aktywności ryb. Jednak na nietoperza SG (12,5 cm, 54 gr) wyciągam suma 113 cm. Mógł być jeszcze drugi. Już na sam koniec, na ostatniej miejscówce, w "przedostatnim" rzucie mam prawie pod nogami strzał. Rozbryzg wody, przez sekundkę czuję ciężar, po czym nietoperz wyskakuje z wody 😬 tym razem się nie udało.

large.IMG_20230814_003007706.jpg.5f392892a137b74e840b088f695851cd.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andrutone napisał:

Dziś prawie nie było widać aktywności ryb. Jednak na nietoperza SG (12,5 cm, 54 gr) wyciągam suma 113 c

Można by powiedzieć, że chłop przepadł:)))

Uzbroił się w sprzęt, przynęty i po nocach się uganiania za wąsami. A gdzie pstrągi i zdjęcia z klimatycznych miejsc? ;)

Mnie ostatnio całkowicie zignorowały. Myślałem już o zakończeniu powierzchniowego uganiania się za nimi. Może jeszcze raz?:)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty Andrzej , a ja muszę się katować nad jeziorem 😜 kąpiąc się i pijąc zimne piwo w tym upale 🤪 dzisiaj od 5 do 9 sporo drobnego okonia , skubane reagowały tylko na białego Kajtka na drop shot, żadnego podrygiwania tylko wleczone , po 8 brania się skończyły, ps. wiem że są sumy w tym jeziorze i można wędkować w nocy , ciekawe czy widziały Adusty 🤔😜

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku niepowodzeniach w końcu trafiam coś lepszego. Gdy przyjechaliśmy ( około 22:00), to poziom wody był, jak za dobrych czasów. Opaski pod wodą, nurt odpowiedni, tylko wszędobylskie spływające trawy dokuczały czepiając się kotwic. Branie mam dość szybko przed 23:00. Crawler Adusta Force Mix kolejny raz udowodnił, że warto po niego sięgać.  Dziękuję Marcin, że byłeś w pobliżu i w zasadzie wykonałeś najtrudniejsze zadanie. 

150 cm

P1460385_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.48faf99384943f8ccba935d48720f1b7.jpg

PS

Bodźcem, że jeszcze się wybrałem na sumy był wpis Andrzeja. Praktycznie odłożyłem wędkę i zrezygnowałem w tym sezonie z powierzchniowego uganiania się za wąsami. Sukces kolegi jednak wlał nadzieję, że jeszcze i mi się uda coś złowić:)

  • Dzięki! 1
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechałem wczoraj nad wodę bardzo późno i już po kilku testowych rzutach usłyszałem wyluzowane rozmowy zbliżających się drugim brzegiem wędkarzy. Po chwili rozpoznałem głos Jacka. Od razu pomyślałem, że jest już po zawodach. 😉 Bo albo wyłowili wszystko, co było na dziś do złowienia, albo nic nie złowili, ale wtedy i ja będę miał marne szanse.

A więc wyłowili 😁 Piękna sztuka, gratulacje.

Potwierdziły się moje przypuszczenia, że już więcej na ten dzień nie zostało. Miałem przy końcu, na nietoperza, przez chwilę rybkę na haku, ale podejrzewam klenia.

Nie przywitałem się wczoraj z Wami, bo nie lubię krzyczeć nad wodą 😉 Pozdrawiam Was teraz 😁

Nie wiem czy jeszcze w sierpniu pójdę na nockę, zobaczę. Prędzej jakiś wieczór. Może będzie jeszcze szansa we wrześniu?

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @jaceen super wypad, emocji dostarczyłeś. Nie zawsze trzeba być tym ,,prowadzącym". Wspólny wysiłek znów zakończony sukcesem 👍 Szkoda jedynie, że doszły lekkie straty sprzętowe, reanimuj Adustę, bo to jeszcze nie ostatni 😉

@andrutone zostały, lecz kręciły się nieco wyżej. Nie chciały jednak współpracować, tam z resztą płynące trawy nie dawały za wygraną. 

Pozdrowienia 👊

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie łowi? Sumy skończyły się już na ten sezon? 

Byłem dziś, korzystając z wolnego dnia, po raz pierwszy od początku czerwca, za dnia. Przynęty też trochę inne. Nic nie było.

Nie do wiary jak jest płytko - kiedy można to zobaczyć 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daaaro napisał:

Cały czas ktoś łowi tam w nocy.

Ano, duża presja jest tam nocami. Ciekawe dlaczego? 😉

Sumy naogladały się już wszystkich możliwych rodzajów chlapaków, a te zbyt ciekawskie się skłuły.

Ponadto nie ma wody w łowisku, a to co jest prawie stoi, bo nurt jest minimalny, więc nie ma też ryb. Byłem dziś wieczorem trzy godzinki i wody jest strasznie mało. W niektórych miejscach można by w kaloszach na drugi brzeg przejść...

Sumów ani nie widać, ani nie słychać. Nawet klenie nie chcą brać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim, skromnie się pochwalę 😁 spinningowy V-ce Mistrz Okręgu Wrocław. 

Prawie dwa tygodnie treningów, po czym dwa dni zmagań w mistrzostwach okręgu dają mi super wynik. Razem z Michałem łowilismy jego nowym bananem. 14 godz łowienia a przynęte  zmieniłem może dwa razy na 30min 🤣 

W sobotę miałem około 20 pustych brań 😱 17 ryb wyciągniętych. Niesamowite jak ryba reaguje od dłuższego czasu na przynęty typu WTD klenie, bolenie, okonie i szczupaki. Z ilością punktów odskoczyliśmy daleko od rywali.large.IMG_20230827_145242_1.jpg.bc021017fca7fa630c67564036d718ea.jpg

large.IMG_20230826_141802.jpg.e413f5ecf591184c6a2b89b5cff56c5a.jpg

large.IMG_20230827_141944.jpg.b3ddb2a3398885f540d73c0bc548bd95.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś się wybierał na ryby w " moje " rejony to niech ma na względzie że od dzisiaj do niedzieli na polach osobowickich k. mostu kolejowego same szatany 😱😜 Siekiera festiwal , jest głośno ( dziki rezydujące na 1 barkach mają przerąbane 🤪 ) bardzo dobrze wszystko słyszę w chałupie 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.