Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kleń 2022 - haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie będzie tym razem próby jakiegoś wyszukanego otwarcia wątku. Przejdźmy do zasad.

Kleń 2022

1. Rywalizacja trwa od 05 marca (sobota) do 24 kwietnia (niedziela).

2. Zgłaszamy trzy największe klenie. Dopuszczamy wymianę na większe. Suma ich długości decyduje o wyniku.

3. Zgłoszenia dokonujemy w bieżącym wątku. Starajmy się o informację na bieżąco. Uzupełnianie tabeli samodzielne. W razie problemów podać informację i ktoś życzliwy wyręczy:)

4. Proszę o krótką informację o sposobie łowienia i charakterze łowiska bez wskazywania dokładnych lokalizacji.

5. Gdy jest to możliwe, to proszę przynajmniej o jedno zdjęcie ryby z miarą.

6. Metoda dowolna z zasadą złów i wypuść.

W dobrym tonie będzie deklaracja swojego uczestnictwa przed rozpoczęciem rywalizacji.

TABELA  kleń 2022 haczyk.pl

1. jaceen ....

2.

3.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tomek1 changed the title to Kleń 2022 - haczyk.pl
przynęty na klenia   Dragon

Oczywiście też chętnie poświęcam marzec kleniom. Zaczynam rozgrzewką na miejskim kanale. Brania już bardzo mocne, zagryzione zdecydowanie i głęboko. Jednak czas żerowania o poranku póki co dość krótki. Trzy brania między 6:20 a 6:40, jedno trafione. Smakołykiem był serek podany z gruntu, z prezentacją na włosie. Kleń 46cm

large.IMG_20220305_062735.jpg.e9d81bf385a9d97e2ff6cf27646ecaea.jpg

Miało być przed rozpoczęciem rywalizacji, ale kto zna mnie na forum, ten wie że nie jest to wpis podyktowany faktem złowienia powyższego klenia :)

TABELA  kleń 2022 haczyk.pl

1. jaceen ....

2.MarianoItaliano85.... 

3. RSM          46+0+0= 46

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tabela też otwarta:)

P1440505_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.9cec0bf33ff1d5f7931f8035d36f3b7d.jpg

Pojechałem za kleniem na wrocławską ślumpę. Wymyśliłem, że zbierać punkty zacznę od tej rzeczki. W ubiegłym roku nie udało się,  a w tym nawet dobrze mi idzie. Na sześć razy, tylko raz byłem bez ryby. Zimno. Plecionka przymarzała do przelotek. Nocne podchody odpuściłem. Niewiele czasu pozostało w dzień, a zaplanowałem dużo spaceru i sprawdzanie wyłącznie miejsc, gdzie wcześniej coś się działo. Doszedłem do miejsca, gdzie za każdym razem miałem jedno puknięcie z takim delikatnym odjazdem. Dzisiaj było identycznie. Kilka rzutów i PUK! Odjazd w ułamku sekundy i puste zacięcie. Już mnie to trochę drażniło. W żadnym z wcześniejszych przypadków nie udało się sprowokować do ponownego ataku.

P1440513_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.79d1e1a61aeb95289e4f9a561daea21f.jpg

Teraz postanowiłem odczekać z dziesięć minut, nie mecząc miejsca żadnymi przynętami. Zjadłem jabłko. Popatrzyłem na przechodzących spacerowiczów. Na ich czworonogi. O rety! Ras się namnożyło, że chyba nikt nie jest w stanie ogarnąć, ile tego właściwie jest. Wygląda to tak, jakby każdy chciał mieć coś wyjątkowego, niepowtarzalnego:)

Strącam sopelki z przelotek. Na agrafce w dalszym ciągu Pixel 3, ten z nadrukiem po zlocie kleniarzy we Wrocławiu.

P1440520_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.3fb8cc05a13d9d7381178432a16f5742.jpg

Podrzucam woblerka pod drugi brzeg, szczytówkę pochylam, prawie dotykając wodę. W połowie drogi czuję mocniejsze niż zwykle szarpnięcie. Jest. Siedzi. Favorite Balance mocniej się przygiął. Będzie coś ładnego. Po walce liczyłem, że będzie trochę większy, ale mnie raduje każda ryba z tej rzeczki.

P1440509_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.0add9cfc0b08c71b1375cd29e79cba64.jpg

TABELA  kleń 2022 haczyk.pl

1. jaceen                             37+0+0 = 37

2.MarianoItaliano85.... 

3. RSM                                46+0+0= 46

 

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje👏

Ja tydzień temu byłem ale na ujściu. Oznak życia nie stwierdzono chociaz wyglądało to naprawdę malowniczo 😀 chce się rzec, że śmierdziało rybą. Najbliższy wypad w sobotę rano. Najpewniej powodziówka lub wspomniana rzeczka powyżej Wrocławia 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 08:28, MarianoItaliano85 napisał:

Ja tydzień temu byłem ale na ujściu. Oznak życia nie stwierdzono chociaz wyglądało to naprawdę malowniczo 😀

Przyujściowy odcinek Ślęzy jest bardzo krótki, a poziom wody ma czasami wiele do życzenia. W okresie zimowym teoretycznie jest pusty. Gdybym miał komuś doradzić, to pod kątem wyników osobiście nie wybrałbym się przed🤔 połową marca? Spacer, jak najbardziej tak:) Tak samo ma się sytuacja z przyujściową Widawą i Bystrzycą. Chociaż Bystrzyca ostatnimi latami trochę mnie zaskoczyła. Szczególnie 2018 i 2019 r. Już w lutym miałem dobre wyniki. W styczniu, na obecną chwilę nie można tam łowić. Wracając do Ślęzy, to na wspomnianym odcinku są ryby, ale z Odry. One migrują w zależności od sytuacji. Prawdziwi mieszkańcy tej rzeczki przebywają powyżej prywatnej elektrowni przy stadionie. Od stadionu w górę rybek szukamy cały rok. Teoretycznie nie mają możliwości migracji do Odry. Najciekawszy znany mi odcinek znajduje się między Partynicami a Galowicami.

  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oślepiające słońce, ale wiatr jakiś taki przenikliwie zimny. Zmarzłem. Odwiedziłem dzisiaj tylko kilka miejsc bez nabijania kilometrów. Klenie jeszcze niemrawe. Tylko dwa pstryki i jednego 32 cm dodaję do tabeli. Łowiłem na lekką gruntówkę z pieczywem. Ślęza w okolicach Oporowa.

IMG_20220309_134716_1_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.c89bc1aad051c866db52dc45b08dcca3.jpg

IMG_20220309_141439_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.bc06c2a7a805e2496be666860ce7ad0c.jpg

IMG_20220309_141404_1_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.7d9d2837d8fa19007636bc8f799bd505.jpg

TABELA  kleń 2022 haczyk.pl

1. jaceen                             37+32+0 = 69

2.MarianoItaliano85.... 

3. RSM                                46+0+0= 46

👊🎣

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki wypad na przydomowy odcinek Ślęzy. Miałem mało czasu (generalnie to czasu na ryby mam jak na lekarstwo - to był dopiero mój trzeci wypad w tym roku - przepaść w porównaniu z poprzednimi latami), więc przezbroiłem szybko spinning kleniowy na lekki zestaw gruntowy z oliwką 7g. Przynętą była skórka od chleba. Brań 6 i dwie małe kluski na brzegu. Mała rzeka, więc małe klenie ale od tej reguły też są wyjątki 😉

20220310_172852_resized.jpg

20220310_163611_resized.jpg

1. jaceen                             37+32+0 = 69

2.MarianoItaliano85.... 

3. RSM                                46+0+0= 46

4. Marienty                         30+32+0=62

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączam też do zabawy. Miałem inne plany na wiosnę ale warunki narazie są takie, że pomysł na klenie wydaje mi się lepszy.

Dwa fajne już mam ale nie pomyślałem wcześniej o zabawie i fotki bez miarki porobiłem.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek i piątek znowu odwiedziłem Ślęzę między godziną 15 a 18:30. W czwartek na zero, a w piątek złowiłem dwa kleniki na trzy brania. Tym razem wybrałem się ze spinningiem. Sporo chodzenia. Pierwszy dzień rozpocząłem od WABCO do Nowego Dworu. W drugim zacząłem od Oporowa do Partynic.

IMG_20220311_173535.thumb.jpg.b1dc4240ef22e8d7a73351662e1d9ea3.jpg

W kilku miejscach zaobserwowałem sporo oczkującej drobnicy. Przed zmierzchem można też zauważyć pojedyncze zbiórki większych rybek.

 

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyskoczyłem z gruntówką i chlebem. Jedno branie zmarnowałem. Drugie tuż przed zmrokiem już nie. Pierwszy wpis do rywalizacji kleniowej 48 cm. Mała rzeczka.

2022-03-12.thumb.jpeg.d55aea45f8659d4a0365b11490bacfbc.jpeg

1. jaceen                             37+32+0 = 69

2.MarianoItaliano85.... 

3. RSM                                46+0+0= 46

4. Marienty                         30+32+0=62

5. RafalWR                            48+0+0=48

 

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaceen napisał:

....W kilku miejscach zaobserwowałem sporo oczkującej drobnicy. Przed zmierzchem można też zauważyć pojedyncze zbiórki większych rybek.

to brzmi jak wezwanie do odkurzenia muchówki :)  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być atak na wielkie klenie i skończyło się tylko na "miał być":))) Po tygodniowej przerwie od miejskiej Odry przysiadłem z pieczywem i poniosłem sromotną klęskę.

A jak u Was? Coś ktoś ciekawego zaobserwował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 - 0 dla kleni :)

W przednią niedzielę wyskoczyłem z synem wyskoczyłem ma miejski kanał z wyrazistym nurtem. Od 6:00 do 8:00 nie było nawet skubnięcia. Zmieniliśmy miejsce na spokojną wodę zimową z planem zmiany celu na płoć. Zanim przygotowaliśmy zanętę i nowe zestawy, wstawiłem wędkę kleniową. Nieoczekiwanie przy filarze mostu zaliczyłem w krótkim czasie kilka potężnych kleniowych szarpnięć. Wszystkie bez udanego zacięcia. 

Sobota powtórka w "odkrytym" nowym miejscu. Stado kleni pojawiło się ponownie koło mostu i ponownie między 9:30 a 10:30. Ponownie wszystkie brania nie trafione. 

Znam miejsce, znam godzinę, klenie to dość regularne i punktualne bestie - dlatego w niedzielę melduję się ponownie. 0 kontaktu, najwyraźniej droczą się ze mną :)

Poniedziałek ciepły i z umiarkowanym wiatrem. Wróciłem na kanał z szybszą wodą.  Przywitałem się z Jackiem, krzycząc przez wodę :) i w sumie tyle się wydarzyło. 0 kontaktu. Moja metoda zazwyczaj przy wysokim ciśnieniu nie sprawdza się i tak tłumaczę te porażki. 

Natomiast udało się potestować nowy zestaw na miasto:

large.IMG_20220314_184812.jpg.933184c77e94439e4a4e84903bd583a0.jpg

IMG_20220314_184634.thumb.jpg.3264a4ccca559679688af2b5baab64f8.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę kilka słów. W weekend postawiłem na chlebek a raczej jego skórkę na lekkim zestawie gruntowym.

Sobota - 3h, kanał Odry w tych samych okolicach o których pisze @RSM wyżej - brań 0. Koło mnie siedział Pan również ze skórką od chleba i również był na zero.

Niedziela- 2h na przydomowej Ślęzie. Skórka od chleba na lekkim zestawie gruntowym. Zwiedziłem kilka miejsc tzw. pewniaków ale brania nie uświadczyłem. To chyba pierwszy wypad na Ślęzę z chlebkiem gdzie nie miałem kontaktu z rybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marienty napisał:

Koło mnie siedział Pan również ze skórką od chleba i również był na zero...

Ten "Pan" to ja :) niestety mam słabe rozpoczęcie sezonu na klenie. Sobota na zero - Odra, niedziela na zero - Widawa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyłem z lekkim spinningiem na Ślęzę w zeszłym tygodniu. Przybiłem piątkę z Marientym, który schodził z wędkowania. Niestety zaliczyłem tylko jedno branie na małego woblera, ale niestety był to szczupak, który spiął się pod nogami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłem w niedzielę wyprawę. Miejsce i metoda jak w sobotę. Długo byłem bez brania. W końcu jest branie i kleń 35 cm. Maluch ale dał trochę do przemyślenia i wkrótce jest drugi nieco mniejszy. Później było pechowo. Najpierw spiął się 40 tak. Widziałem go bo zdążył się chlapnąć na powierzchni. Moment później zacinam fajną sztukę. Hol trochę trwał i już przymierzałem się do lądowania a tu nagle mam zaczep. Kleń się w coś wpakował. Nie widać tego z brzegu. Chwilę się mocuję ale pęka przypon. Chyba się przetarł bo bez siłowania się strzelił. Ryby nawet nie widziałem ale fajna była.


Dzisiaj powtórka była w planie ale deszcz i wiatr zmienia moje plany. Odpuściłem daleki wyjazd i zatrzymałem się na max. 2 godzinki na kanale miejskim. Trzy brania na chleb. Ładna płoć, kleń 50 cm i drugi kleń na oko 40 tka spadł kilka sekund po zacięciu.

593319577_2022-03-16at10_47_10.thumb.jpeg.21418e8d185683cf80f56765482d7c47.jpeg

1646625502_2022-03-16at10_46_32.thumb.jpeg.fb52a43941edfeb2cb9cb02f98060aad.jpeg

1. jaceen                             37+32+0 = 69

2.MarianoItaliano85.... 

3. RSM                                46+0+0= 46

4. Marienty                         30+32+0=62

5. RafalWR                          48+50+0=98

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem nad rzeczkę na trzy godziny przed zmrokiem. Postanowiłem rozpoznać nowy odcinek. Wypuszczanka z chlebkiem i wędrówka. Trzy klenie. Największy ma 42 cm dwa pozostałe są nieco mniejsze. Jeden spada.

2022-03-17.thumb.jpeg.31f2819b64e800f13ba5f539c997c07e.jpeg

1. jaceen                             37+32+0 = 69

2.MarianoItaliano85.... 

3. RSM                                46+0+0= 46

4. Marienty                         30+32+0=62

5. RafalWR                          48+50+42=140

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trzeci kleń leci do tabeli. Za dnia miałem trzy wyjścia do woblerów Pixel i Krakusek. Bez zdecydowanego ataku.

Nie planowałem zostać na nocne łowienie, ale to pierwsza nocka, kiedy nie musiałem zakładać rękawiczek. Skusiłem się pomacać stare rewiry. Na agrafkę zapiąłem Krakuska5 i po kilku odwiedzonych miejscach trafiam na to jedno konkretne. W ciągu kilkunastu minut mam trzy brania. Jeden, w mojej ocenie około 45 cm wypina się pod ręką. Drugi ląduje na macie ( 36 cm). Trzeci trąca Krakuska i następuje cisza. Zszedłem jeszcze w jedno miejsce. Tam nic się nie działo. Nie wytrzymałem i wróciłem w poprzednią miejscówkę. Może ten niezdecydowany jeszcze raz się ustawił i uderzy w woblera? Zmieniam przynętę na srebrnego Krakusa. W trzecim rzucie jest kopnięcie. Niestety, miałem go tylko przez ułamek sekundy.  Kolejne młócenie wody stało się bezcelowe.

Początek miałem bardzo słaby. Emocje zaczęły się, gdy zbliżał się zmierzch i nastała noc.

IMG_20220317_191407.thumb.jpg.c4f55a5aa0d8137ca4adfffe9fe047c3.jpg

1. jaceen   37+32+36 = 105

2.MarianoItaliano85.... 

3. RSM    46+0+0= 46

4. Marienty  30+32+0=62

5. RafalWR        48+50+42=140

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zainteresowaniem czytam jaceen Twoje spinningowe relacje kleniowe. Plan mam taki, że odkładam wędki spławikowe i biorę spinning. Mam wytypowane miejsca i wiem, że ryby w nich są a to motywuje i sprzyja nauce. Mało mam złowionych kleni zimą na spinning. Jak dotąd udawało mi się je na spinning zimą łowić tylko jak znalazłem ich zgrupowania.

Tylko czy wg wskazań kalendarza w wodzie jest zima? Moim zdaniem nie. Widać wiosnę w zachowaniu ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.