Skocz do zawartości
tokarex pontony

Klenie 2024


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

 Kleń 2024 - zawody haczyk.pl

Cześć.
Kiedyś było tak, że nowy sezon wiązał się z oczekiwaniem, czy zmienią się składki. Teraz są takie czasy, że jest to równoznaczne z wprowadzeniem nowych regulaminów, ograniczeń i zakazów. Wymusza to oczywiście zmianę naszego podejścia do wędkarstwa. Czy na pewno? Może wystarczy sięgnąć po proste rozwiązania? Zrezygnować z całej tej menażerii elektronicznej i dać się otulić otoczeniu przyrody? Przygoda z kleniami towarzyszy mi od początku mojego wędkarstwa. I nie ma innych ryb, które by dały mi więcej emocji w ciągu trwania tej pasji. Kleń jest niekwestionowanym liderem. Zachęcam was do poznawania tej ryby na różne sposoby. Nie trzymajcie się jednej utartej ścieżki. Robak, czereśnia, chleb, wobler, guma, obrotówka, cykada, filet, muchówka, spinning, spławik, picker, dzień, noc, czego jeszcze nie próbowaliście? Zatem jest okazja podzielić się swoimi sukcesami i sposobami na klenie. Zdaję sobie sprawę, że łatwiej będzie o nie w kwietniu. Luty i jeszcze zimna woda z początkiem marca jest nie lada wyzwaniem dla doświadczonych wędkarzy. A co z mniej doświadczonymi? Mają okazję udowodnić, że też potrafią. A może robią to lepiej, efektywniej i efektowniej?
Zapraszam do wątku kleniowego 2024 i jednocześnie do rywalizacji. Od kilku sezonów niewielka grupa przyłącza się do niej i w pewnym sensie daje impuls innym, by wyjść nad wodę.
Niekoniecznie tylko na klenie. Sam fakt, że się było, że coś się zaobserwowało, to dużo znaczy.
Są chętni? Zasady są proste.

- Zgłaszamy trzy klenie. Im większe, tym lepiej. Po złowieniu dłuższych jest możliwość wymiany.

- Suma trzech ryb będzie decydowała o końcowym wyniku.

- Metoda dowolna zgodna z RAPR. Zasada złów i wypuść mile widziana.

- Czas trwania od 29-01-2024 do 21-04-2024.

Poprzedni sezon zakończył się zwycięstwem Konrado. Jeden ze zgłoszonych przez niego kleni miał 58,5 cm. Przyglądając się tabeli, nie tylko tej z 2023 r., można wnioskować, że wysoką pozycję gwarantują ryby powyżej 50 cm. Ale właśnie po to jest ten pomysł, by takie okazy pojawiały się w naszych podbierakach regularnie.

    1. Konrado...53 + 54,5 + 58,5 = 166
    2. RafalWR...50 + 57 + 51 = 158
    3. Budek.....50 + 50 + 50 = 150
    4. Marienty 47 + 50 + 49 = 146
    5.jaceen ...47 + 49 + 47 = 143
    6. lechur1...49 + 47 + 45 = 141
    7. moczykij...43 + 45 +45,5 = 133,5
    8.kamil.ruszala...48+43+41= 132
    9. SebaZG... 48 + 45 + 37 = 130
    10. jamnick85... 43+40+44 = 127
    11. RSM... 51 + 0 + 0 = 51

12-18.

    carloss83
    cysiu
    Aalbatross
    Larry_blanka
    MarianoItaliano85
    suchi
    lukasz11

Są chętni skrzyżować wędki? Mamy prawie trzy miesiące, by w swojej rubryce wykręcić najlepszy wynik, na jaki dany sezon nam pozwoli. Dla zachęty i żeby nie było, że w przypadku wielkiego zera, będę się wypierał, że nie chciałem:)Zgłaszam się do rywalizacji:)

1. jaceen
2. ...

https://youtu.be/T6CiDvqGbaM?feature=shared

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jestem chętny. Jeszcze przed startem tamtego sezonu moje  PB klenia wynosiło 53 cm i ciężko było myśleć o zbliżeniu się do czołówki ,ale w trakcie sezonu ten wynik poprawiłem 2 razy i teraz wynosi  59cm. Rozbudziło to moją wyobraźnię i marzy mi się przekroczenie 60😁

1. jaceen
2.kamil.ruszala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się. Walczę o 60cm już trzeci rok i może to będzie ten ;) Mam nadzieję, że z Kamilem nie będziemy rywalizować o tą samą sztukę i że jest przynajmniej dwie w Odrze ;)

1. jaceen
2.kamil.ruszala
3. RafalWR
4. Konrado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się i ja. Dodam, że w połowie stycznia odkurzyłem już feedery . 🤣

Cele na razie skromniejsze jak powyżej. Na razie chce pobić PB które wynosi 50cm.

1. jaceen

2.kamil.ruszala

3. RafalWR

4. Konrado

5. SebaZG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się chętnie pobawię. Zeszłoroczne łowienie na chlebek wciągnęło mnie. Może trafi się taki dzień jak rok temu, że ustrzelę komplet za jednym podejściem - byłoby super i taki przedwiosenny komplecik będzie moim celem.

1. jaceen

2.kamil.ruszala

3. RafalWR

4. Konrado

5. SebaZG 

6. Marienty

7. moczykij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że się zgłaszam.Do marca przeproszę się z feederem i jak tylko Widawa opadnie to będę odwiedzał miejscówkę, którą odkryłem w trakcie jesiennego wypadu z Olkiem za szczupakiem.Od marca nocny spinning i w niektóruch miejscówkach pewnie się spotkamy.Szkoda tylko,że wobki muszą mieć 5cm😔 lub ale poszukam jakiegoś łamańca w tym rozmiarze.Powodzenia dla wszystkich💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś frekwencja słaba. W zeszłym roku 18 a teraz 9... Trzeba by chyba sponsora albo jakieś nagrody.

Warunki nad wodą (Odrą) kiepskie na rozpoczynanie sezonu i może z tego powodu jeszcze małe zainteresowanie. 

Ja na razie tylko rozmyślam o rybach, bo te dwa wyjścia na 2h w tym roku to raczej w kategorii obcowania z przyrodą muszę potraktować. Nerwa dostaję jak obserwuję kormorany wcinające nasze przyszłe trofea :(

Rafał wrzuć jakąś fotkę klenia z tego roku dla motywacji i morale... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zgłaszam się do rywalizacji. Teraz w końcu wiem jakiej rybie poświęce swój urlop pod koniec marca na małej rzeczce. Będzie to jaź i kleń. 

1. jaceen

2.kamil.ruszala

3. RafalWR

4. Konrado

5. SebaZG 

6. Marienty

7. moczykij

8. jamnick85 

9.lechur1

10. suchi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zabawa trwała dłużej to też bym się dopisał. W moich rejonach tylko nie liczni szpece potrafią łowić duże klenie na przedwiośniu. Ja sam nie umiem i nawet niewiem gdzie ich szukać w Zimie. Dla mnie sezon kleniowy to dopiero startuje koło kwietnia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Coś trzeba dodać na rozpoczęcie. Druga połowa lutego :(

Warunki na Odrze fatalne. W porównaniu do zeszłego roku masakra. Uciąg duży, trochę śmieci. Ale udało się coś złowić sensownego. Może 50cm nie ma ale na dobry początek... oczywiście feederek. 

1. jaceen
2. kamil.ruszala
3. RafalWR
4. Konrado  49,5
5. SebaZG 
6. Marienty
7. moczykij
8. jamnick85 
9. lechur1
10. suchi

IMG20240218.jpg

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen...54,5
2. kamil.ruszala
3. RafalWR
4. Konrado  49,5
5. SebaZG 
6. Marienty
7. moczykij
8. jamnick85 
9. lechur1
10. suchi

Byłem w piątek i poprawiłem w niedzielę. Zdecydowanie drugi dzień ciekawszy. Więcej brań. I w końcu siada na pickera porządny kleń. Przynętą było pieczywo z posypką z maku i sezamu. Centrum;)

IMG_20240218_132953387_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.d0a5055451b50978b7f7aa23e63f1f6f.jpg

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś szybki wyskok z feederkiem nad Odrę - chlebek. Niestety warunki słabe, woda szybko opadająca - chyba na jakiejś śluzie się bawili. Cisza i spokój. Jakieś branie - z refleksu niestety 2!

Dłużej nic się nie dzieje. Rozmyślam nad zmianą miejscówki i tracę czujność pakując graty. Piękne zdecydowane przygięcie kija. Zdążyłem chwycić wędkę tuż przed upadkiem z podpórki. Właściwie nie było co zacinać bo ryba jedzie zdecydowanie. Ciężko na kiju. Myśl, jest wreszcie ta sześćdziesiątka! Ryba zdecydowanie wyciąga z hamulca i dziwnie idzie do góry. Tu pojawiają się pierwsze wątpliwości czy to Kleń... może jednak Jaź - może być, też będzie rekord...

Ryba wychodzi pod powierzchnię, robi zawirowanie, zawraca... no, no jest grubiej niż 60 !  I w tym momencie ogon pojawia się nad lustrem wody i robi klap, klap... Rozczarowanie :(

Zestaw w sumie delikatny, przypon 0.16   - a na końcu zestawu szamocze się Sum :( Luty i Sum. Normalnie za pysk... Delikatne zaskoczenie... Ech...  

Sumek 85cm

Cóż trzeba to przekuć w sukces. Sezon sumowy uważam za rozpoczęty ;) a że w lutym, co tam...

zdjęcie niezgodne z regulaminem- tomek1

  • Haha 2
  • Confused 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wyprawa. Kolejna rybka do zestawienia. Jedno pewne branie i jedna ryba. 52cm.

Z ciekawostek to spektakularny atak bolenia na wygrzewające się w słońcu uklejki. Przypominam, że jest luty :) Sumy, bolenie... coś się pierniczy w wodzie...

1. jaceen...54,5
2. kamil.ruszala
3. RafalWR
4. Konrado  49,5 52
5. SebaZG 
6. Marienty
7. moczykij
8. jamnick85 
9. lechur1
10. suchi

IMG20240224.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odra znowu z szybkim nurtem. Sporo czepialskiego zielska nie pomagało. Z delikatnym pickerem miałem trochę problemy z ustawieniem przynęty. Centrum-bulwary i dwa klenie+dwa krąpie. Większego klenia 44,5 wstawiam do tabeli. Przynętą było pieczywo.

IMG_20240225_130131592.thumb.jpg.1af13934d7badf32e873c5ea00194d09.jpg

1. jaceen......54,5 + 44,5 + 0 = 99
2. kamil.ruszala
3. RafalWR
4. Konrado  49,5 + 52 + 0 = 101,5
5. SebaZG 
6. Marienty
7. moczykij
8. jamnick85 
9. lechur1
10. suchi

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rybka 2024. Pięć godzin nad wodą, jedno konkretne branie w pierwszej godzinie, potem już tylko jakieś nieśmiałe skubnięcia. Niemniej sezon rozdziewiczony chlebkiem "hand made" 😁Compress_20240227_193114_4348.thumb.jpg.66083248232bc9d2169e400547032cef.jpg 

Compress_20240227_193838_8752.jpg

1. jaceen......54,5 + 44,5 + 0 = 99
2. kamil.ruszala
3. RafalWR
4. Konrado  49,5 + 52 + 0 = 101,5
5. SebaZG 
6. Marienty
7. moczykij 41,5
8. jamnick85 
9. lechur1
10. suchi

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnej chwili biegiem nad wodę. Warunki złe, zimno i wiaterek. Siedziałem w rękawiczkach. Woda do niczego, szybka i sporo takich przegniłych traw się czepiało. Udało się jakoś opanować zestaw. Jakieś brania ale coś nie do zacięcia. Takie skubanie. W głowie jedna myśl... coś co nie mieści do pyska przynęty, a to smuci bo jakby wiadomo czym to grozi - żarłocznym krąpiem :( potwierdziło się,  udało się zaciąć dwa spore krąpie i jednego podobnej wielkości leszcza... no ale nie po to my tu przybieżeli ;)

Tracąc już wszelką nadzieję zaczynam się kręcić w okolicach wędki i rozglądać. No i trzeba było szybko śmigać do kija. Branie usiłujące ściągnąć kija z podpórki. Właściwie pozostało podnieść wędkę. Fajna silna ryba i prawdę mówiąc wyglądała w podbieraku na większą. Może dlatego, że niezły grubasek. 47,5cm

1. jaceen......54,5 + 44,5 + 0 = 99
2. kamil.ruszala
3. RafalWR
4. Konrado  52 + 49,5 + 47,5 = 149
5. SebaZG 
6. Marienty
7. moczykij 41,5
8. jamnick85 
9. lechur1
10. suchi

IMG20240227.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poprawka. Zgniłe trawki w dalszym ciągu się czepiają. Ale za to nad wodą było przyjemnie. 

Do wymiany jest na 48,5. Był też krąp...

1. jaceen......54,5 + 44,5 + 0 = 99
2. kamil.ruszala
3. RafalWR
4. Konrado  52 + 49,5 + 48,5 = 150
5. SebaZG 
6. Marienty
7. moczykij 41,5
8. jamnick85 
9. lechur1
10. suchi

image.thumb.png.12d956839b4b052bcf261f10ffd8cce7.png

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaliczyłem już trzeci nocny wypad za kleniem i mogę powiedzieć, że w końcu ruszyły. Dosyć szybko łowię dwie sztuki. Gdyby woda nie była tak brudna to pewnie brań miałbym więcej. Przynęta to smużak 33mm - żabka i wolneprowadzenie wzdłuż opaski. 

Dodaję 42 i 44,5

20240303_205445_resized.jpg

20240303_202456_resized.jpg

 

1. jaceen......54,5 + 44,5 + 0 = 99
2. kamil.ruszala
3. RafalWR
4. Konrado  52 + 49,5 + 48,5 = 150
5. SebaZG 
6. Marienty 42 + 44,5 = 86,5
7. moczykij 41,5
8. jamnick85 
9. lechur1
10. suchi

  • Lubię to 1
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ciężko w tym roku z tymi pięćdziesiątkami :( Ale powolutku, powolutku. Było 48,5 jest 49...

Chlebek i spławik. To co tygryski lubią najbardziej ;-)  Krąpie grasują i trochę wchodzą w paradę. 

1. jaceen......54,5 + 44,5 + 0 = 99
2. kamil.ruszala
3. RafalWR
4. Konrado  52 + 49,5 + 49 = 150,5
5. SebaZG 
6. Marienty 42 + 44,5 = 86,5
7. moczykij 41,5
8. jamnick85 
9. lechur1
10. suchi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.