Skocz do zawartości
Dragon

Sandacze i szczupaki 2024 - liga haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Może coś wymyślimy, by zachęcić do wyjścia nad wodę? Przy okazji dowiemy się z relacji, jak inni sobie radzą i jakie mają sposoby na drapieżniki? Pomysł jest taki, by tym razem w punktacji liczyły się dwa gatunki, sandacz i szczupak. Konfiguracja bez znaczenia, czy same sandacze, czy szczupaki, lub mieszanka.
 
I teraz tak, limitem do liczenia będzie długość trzech ryb (za to przydzielamy jeden punkt).
Kolejny punkt za najdłuższą.
Następny za wypełnienie limitu (czyli trzy sztuki).
 
Wygląda, że maksymalna ilość do zdobycia, to 3 pkt. W razie remisu, bo tak może się zdarzyć, zdecyduje dłuższy sandacz. Co do metody i miejsca łowienia, to obstaję za mocnym zawężeniem, by chociaż w minimalnym stopniu wyrównać szanse i pozostaniemy przy metodzie spinningowej i muchowej w łowiskach niekomercyjnych.  Startujemy od  01-09-2024 i kończymy 31-12-2024 r.
Są chętni podnieść rękawicę?:)
 
1. jaceen
2. ...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
14 minut temu, jaceen napisał:

dwa gatunki, sandacz i szczupak. Konfiguracja bez znaczenia, czy same sandacze, czy szczupaki,

 

14 minut temu, jaceen napisał:

W razie remisu, bo tak może się zdarzyć, zdecyduje dłuższy sandacz

... lub szczupak, czy jednak sandacze będą rządzić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, moczykij napisał:

... lub szczupak, czy jednak sandacze będą rządzić? :)

To się okaże. Coś musiałem wymyślić, by w razie remisu była możliwość rozstrzygnąć na czyjąś korzyść. W takim przypadku wychodzi, że sandacze będą rządzić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dopiszę się i będę żałował że będę latał za nieuchwytnym. Z sandaczem zawsze jest trudno, a szczupaka to już w ogóle nie umiem. Z premedytacją za szczupakiem nie pamiętam kiedy latałem. Zazwyczaj mam go jako przyłów, tak jak np. wczoraj na opasce. Szkoda że start tak od połowy weekendu. 1.5h za wcześnie się złapał ;-)

1. jaceen
2. SebaZG
3. ...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SebaZG napisał:
 
1. jaceen
2. SebaZG
3. ...

Oczywiście też się piszę, bo liczę na listopadowe szczupakowanie na Podlasiu. Na Odrze podobnie jak u przedmówcy to raczej przyłów. Natomiast sandacze... temat rzeka. Jest sezon że mogę je łowić z premedytacją w wybranych miejscach, a przez kilka następnych sezonów szukam ich bezskutecznie. Może tym razem je znajdę :)

 

1. jaceen
2. SebaZG
3. moczykij
4. ..
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach na ten rok, aby w końcu złowić wymiarowego sandacza na wrocławskich wodach. Konkurs będzie dodatkową motywacją.

Dopisuję się.

1. jaceen
2. SebaZG
3. moczykij
4. Zbynek1111
5. Marienty
6. andrutone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przypadło mi zrobić pierwszy wpis  z rybką. Celem nie był szczupak, ale wędkarstwie zdarzają się przyłowy i cóż, skorzystam z tego faktu i podeprę się nim do ogólnej punktacji. Liczę, że poprawię wynik samymi sandaczami, bo jakoś bardziej sprawia mi przyjemność poszukiwanie rozwiązań, by łowić właśnie sandacze, mimo że efekty ostatnio mam dramatycznie słabe.

Szczupak złowiony na nietypową przynętę. Raczej nie znajdziecie woblera na eksponowanych półkach. Wyszukałem go w koszu z przynętami mocno przecenionymi. Prawdę mówiąc, była to pomyłka, bo myślałem, że będzie inaczej pracował. Dopiero nad wodą zorientowałem się, że to był błąd. Błąd, który okazał się szczęśliwy. Wobler podczas próby zachowywał się bardzo dobrze i oceniłem, że będzie miał szansę nie jeden raz do siebie przekonać. I nie zawiodłem się. Po kilku rybach trafił na przeciwnika, któremu nie podołał. W następnej nadarzającej się okazji wyłuskałem w sklepie kolejne, dwie ostatnie sztuki. Rozpołowiłem je i wmontowałem pełny stelaż z drutu. Mam teraz pewność, że przy kolejnym okazie uzbrojenie nie zawiedzie. Wyglądem przypomina kawałek parówki przeciętej po skosie. Praca jego jest właściwie powierzchniowa. W sprzyjających warunkach można go sprowadzić trochę głębiej. Rybka złowiona w nocy.

1. jaceen ...75sz. - 0 - 0 = 75
2. SebaZG
3. moczykij
4. Zbynek1111
5. Marienty
6. andrutone
7. Fido
Zdjęcie z miarą w GP
P1460827a.thumb.jpg.0b29fb7f4fe63e767c642a321effbab4.jpg
  • Lubię to 2
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż mało ostatnio wędkuję ( jak na mnie oczywiście :D ) to możecie mnie dopisać. Sandacze u nas w tym roku prawie nie istnieją, ale może chociaż jakieś szczupaki się uda złowić jesienią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo szczupaki albo sandacze łowimy. Ewentualnie dwa osobne konkursy albo dwa sandacze plus dwa szczupaki w jednym konkursie. No ale 8 osobom się to podoba więc mi musi też :D. Dopisuję się i za godzinę jadę na  sandacza :D

1. jaceen
2. SebaZG
3. moczykij
4. Zbynek1111
5. Marienty
6. andrutone
7. Fido
8. RafalWR
9. Elast93
Dopisałem też Elast93 bo zgłosił się a nie dopisał. Z oporami bo kolega jest groźny :D.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teź nie do końca podoba mi się idea łączenia tych dwóch gatunków, ale nie zaszkodzi jak wrzucę fotkę (o ile będzie czego).
 

1. jaceen
2. SebaZG
3. moczykij
4. Zbynek1111
5. Marienty
6. andrutone
7. Fido
8. RafalWR
9. Elast93
10. Messi ... a nie, czekaj, Jamnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato się skończyło więc pora na poważne ryby ;) Dziś za sandaczem, Odra, ten przyjemniaczek stał na napływie główki kończącej, zdecydowanie walnął w 3"/7g.

Fotki z miarą nie ma ale ładnie zapozował na podbieraku, pomiar wykazał, że miał ponad 64 cm.

Jeśli uznamy to tak wpisujemy w tabelkę, jesli nie uznamy to niech będzie na zachętę.

 

20240910_153339.jpg

20240910_153343.jpg

20240910_153347.jpg

Ps. sandacze a szczupaki to zupełnie inna bajka, też mam wątpliwości żeby były w jednej zabawie.

 

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen   75szcz. + 0 + 0 = 75
2. SebaZG
3. moczykij
4. Zbynek1111
5. Marienty
6. andrutone
7. Fido    64s. + 0 + 0 = 64
8. RafalWR
9. Elast93
10. Messi ... a nie, czekaj, Jamnick
I zaczęło się:) Ktoś interpretuje regulamin, jak go rozumie po swojemu:))) I zabrał mi cenne punkty za szczupaka:) Panowie, eh, osoby wędkujące:))), kombinujcie jak uzbierać trzy punkty. Nie marudźcie:)
Przypominam:
-najdłuższe trzy ryby 1pkt
- komplet trzech ryb 1pkt.
- najdłuższa ryba 1pkt.
- w razie remisu większy sandacz decyduje
3 godziny temu, Fido Angellus napisał:

walnął w 3"/7g.

Lekko, bo tak płytko, czy lekko, bo tak teraz trzeba? Pięć napływów obstukałem i nic:)

👊
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaceen napisał:

Lekko, bo tak płytko, czy lekko, bo tak teraz trzeba? Pięć napływów obstukałem i nic:)

Łowiłem na najgłębszych główkach, woda spokojna, nie płynęła szybko, nawet warkocze tak obławiałem.

Obecnie Odra, poniżej Wrocławia, to rzeka niezbyt szybka, nie potrzeba używać nic powyżej 16g nawet przy dużych gumach. Sporadycznie zakładam coś ciężej, naprawdę sporadycznie.

Optimum to 10/12g przy 5" kajtku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś poszedłem nad Odrę za sandaczem, miałem nadzieję, że sumka nie trafię i się udało.

Na początku zapiąłem coś co nie za bardzo chciało współpracować, na wygiętym po dolnik Avidzie 14lb spokojnie spływało z prądem, raz udało mi się to zatrzymać ale później już poszło dalej i w trzcinach luz.....Byłem przekonany że to sumek bo walnął w plecionkę parę razy ale jak wyjąłem gumę to mi sie zrobiło żal tej ryby, ani śladu śluzu na plecionce czyli nie leszcz ani sum, szkoda, szkoda, ale brzegi tak śliskie, że nie ryzykowałem żadnych spacerów.

Jeszcze ze cztery brania sandaczowe i jeden jednak wylądował na brzegu.

Sorrki za bardzo słabe zdjęcie ale nie chciałem go w błocie kłaść, nie ma nad rzeka ani centymetra brzegu żeby nie był oblepiony śliskim mułem na co najmniej 5cm.

Myślę że spokojnie możemy mu zaliczyć 51 cm wzrostu.

Pozdrówki

20240927_162950.thumb.jpg.013da8d7d7a188742d7889434f24db09.jpg

1. jaceen   75szcz. + 0 + 0 = 75
2. SebaZG
3. moczykij
4. Zbynek1111
5. Marienty
6. andrutone
7. Fido    64s. + 51 + 0 = 115
8. RafalWR
9. Elast93
10. Messi ... a nie, czekaj, Jamnick

 

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fido Angellus napisał:

Jeszcze ze cztery brania sandaczowe i jeden jednak wylądował na brzegu.

Dalej na lekko w tych warunkach? Jakie kolory się u Ciebie sprawdzają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lekko, łowię w miejscach spokojnych, ten pacnął w uciętego do połowy dużego  lunatica  w kolorze wściekły seledyn na 12g.

10g też było dobrze z delikatniejszymi gumami. Dziś mam zamiar całkiem na lekko, może ładne okonie są.

Brania były na różne kolory i rozmiary ale musiał mocno zamiatać ogonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wybrałem się, trochę zbyt późno ale jednak dotarłem nad wodę. Dziś lżej bo myślałem o okoniach i tu zonk,ani jednego okonia.

W zasadzie to prawie zupełne bezrybie, ryby już poszły w nurt. Dwie godziny dłubania różnymi gumami nie dało nawet dotknięcia. Założyłem gumę z wczoraj, drugi czy trzeci rzut, miękki wjazd w przynętę i 51 cm ląduję w podbieraku.

20240928_173600.thumb.jpg.7c14c53ca99d3bf82a6171329022287f.jpg

Guma to jednak Bandit z Dragona a nie tak jak wczoraj pisałem.

Przed wieczorem drugie branie w toni, w warkoczu na klasyczne kopyto, jakieś 40 cm sandaczyk ładnie zapięty, wyszły drobne na żer, ganiać ukleję.

Pozdrawiam.

1. jaceen   75szcz. + 0 + 0 = 75
2. SebaZG
3. moczykij
4. Zbynek1111
5. Marienty
6. andrutone
7. Fido    64s. + 51s + 51s = 166
8. RafalWR
9. Elast93
10. Messi ... a nie, czekaj, Jamnick
  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sandacze jeszcze czekam, ale na razie wrzucę do tabeli trzy szczupaki. Złowione dziś na wodzie stojącej PZW. Dwa większe na Algę nr 1 Polspingu, a trzeci na duże kopyto Relax Jankes. Na zdjęciach wydają się trochę poniżej miarki, ale zaręczam, że ten najmniejszy miał 50,5 cm, choć na zdjęciu wygląda jakby miał 49,5 cm. Wpisuję do tabeli 50 cm.

1. jaceen   75szcz. + 0 + 0 = 75
2. SebaZG
3. moczykij
4. Zbynek1111
5. Marienty
6. andrutone 62sz. + 54sz. + 50sz. = 166
7. Fido    64s. + 51s + 51s = 166
8. RafalWR
9. Elast93
10. Messi ... a nie, czekaj, Jamnick
 
large.IMG_20241001_112021025.jpg.e824f6dfdfa5f44e235fe9f9564ee3f3.jpg
 
large.IMG_20241001_114812182.jpg.51bfcb8d6ea85c072a306b3c3d5070a6.jpg
 
large.IMG_20241001_132715409.jpg.a689549242959e6cce6fdd884fda6b26.jpg
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Szesnaście dni bez wędki i wystarczy. Nad Odrę zaglądnąłem, taki jakiś wystraszony. Jakbym po kacu miał przejść ruchliwą ulicę. Ale szybko się oswoiłem. Kilka trąceń w woblera, a później w gumy dawały nadzieję na jakąś akcję. I tak się stało. Na końcu zestawu był Q-Paddler 10 cm/10 g i po kilkunastu minutach pukania o dno, w końcu jest konkretne branie. Może z tym konkretnym trochę przesadziłem, ale wyraźne, to z pewnością. Na miarce wylądował jesienny sandaczyk 52cm.  Zainstalowałem go w swojej rubryce.  W nocy rybka pięknie grasowała. Trzeba spróbować to wykorzystać.
 
1. jaceen   75sz + 52s + 0 = 127
2. SebaZG
3. moczykij
4. Zbynek1111
5. Marienty
6. andrutone 62sz. + 54sz. + 50sz. = 166
7. Fido    64s. + 51s + 51s = 166
8. RafalWR
9. Elast93
10. Messi ... a nie, czekaj, Jamnick
 
IMG_20241001_172056489a.thumb.jpg.3a462762086768e81095c95ef5e4633a.jpg
 
  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaceen napisał:

Nad Odrę zaglądnąłem, taki jakiś wystraszony. Jakbym po kacu miał przejść ruchliwą ulicę.

Miałem dokładnie takie samo uczucie, gdy wczoraj skręcałem nieśmiało nad rzekę w kilku miejscach poniżej Wroclawia. W moim przypadku kac pozostał. Nawet nie wyjąłem kija z auta, bo patrząc na wały i mając na uwadze pogłoski, nie wiedziałem, czy mogę przez nie przejść. Wiem jednak z doświadczenia swojego i Twojego, że trzeba się przełamać i wyjąć kij, by pozbyć się tego kaca.

Screenshot_2024-10-02-10-16-57-02_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Screenshot_2024-10-02-10-16-34-28_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Screenshot_2024-10-02-10-16-15-01_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha... Ja dużo niżej na Odrze jak Wy i też na razie nieśmialo (choć w sumie coraz śmielej) spoglądam nie na samą rzekę, a na razie na jej wodowskazy w internecie... Z dnia na dzień prognozy pokazywane na hydro.imgw są coraz bardziej optymistyczne, bo na weekend teoretycznie poziom wody powinien być już niższy niż ostrzegawczy, niższy niż najwyższy na jakim w swojej historii zdarzało mi się bywać na niektórych miejscówkach i co ciekawe chyba nawet niższy niż był w trakcie życiówki sandacza z zeszłego roku. Nie wiem tylko jak z dojazdem i dojściem do samego łowiska, ale chyba będzie trzeba się przekonać na własnej skórze...

Co do wałów, chyba nie było nigdzie odwołania zakazu wejścia na wały? Czy było? Ja nie mogę znaleźć, żadnego info na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SebaZG napisał:

Co do wałów, chyba nie było nigdzie odwołania zakazu wejścia na wały?

Zaglądam każdego dnia na wiadomości. W niektórych powiatach wyznaczono konkretne daty ograniczeń i ewentualnie są przedłużane o następny termin. Dla mnie wspomniana forma jest bardziej "strawna". W określonym terminie mogę sprawdzić, czy coś się zmieniło.  Wersja "zakaz do odwołania", to moim zdaniem, czyste lenistwo. Oczywiście bezpieczeństwo w pierwszej kolejności, ale trzymanie w niewiedzy zainteresowanych nie wygląda dobrze. Byłem dwa razy na miejskim bulwarze w miejscu, gdzie nie było barierek i znaków.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.