Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dzis bylo na rybach czerwiec 2013


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wykorzystałem jeszcze moment względnej pogody.

Miały być klenie, ale skończyło się na okonkach, sandaczykach i największy ryb :)

z wyprawy, który zdradził swoje stanowisko i został zwabiony

na woblera-kiełbia R.G.

c44594778391b0efmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj,trafił sie jeden :mrgreen: .Walczył skurczybyk mocno,na koniec pogadalismy, puscilem go i popłynął w nieznane...

eed359bbf84bb549m.jpg

Tak na serio to przedwczoraj 12 okoni,najwieksze 17-18 cm,dzisiaj sandacz47cm i okon 24 cm,miejsce cegielinka w szczecinie.

Rano powtórka.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okonek 94cm 8,5kg wraca się rozmnażać do brudnej krakowskiej Wisły ;)

Obrazek

Niesamowity okaz, gratulacje!

Odra również mętna.

Po obfitych opadach żywej duszy nad wodą

i można było sobie przebierać w miejscówkach.

Kilka boleniowych kopnięć na twistera, po 22-ej dwa krótkie sandaczyki.

Wcześniej jednak ciekawy półmetrowy przyłów na RH12.

67b6725e2d29c8d1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen napisz mi jeśli możesz, jak z doświadczenia oceniasz łowienie w podniesionej wodzie na Odrze(łowię w okolicach Ścinawy, gdzie Odra ma obecnie ponad 4m) i czy jest możliwość połowienia w klatkach na ds??

bardzo lubię wędkować na Odrze, ale podniesiony stan odstrasza mojego Ojca, który jest nieodłącznym kompanem moich Odrzańskich wojaży ;)

zastanawia mnie, czy w podniesionej i brudnej wodzie ryby są, żerują i czy da się tam postawić zestaw, czy nurt uniemożliwi swobodne łowienie....

będę wdzięczny za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen napisz mi jeśli możesz, jak z doświadczenia oceniasz łowienie w podniesionej wodzie na Odrze(łowię w okolicach Ścinawy, gdzie Odra ma obecnie ponad 4m) i czy jest możliwość połowienia w klatkach na ds??

Obecnie oblegane są wszelkie połączenia rzeki ze starorzeczami,

kanałami żeglugowymi, małymi dopływami, rowy

i strefy przybrzeżne z wszelkimi spowolnieniami.

Filary mostów, wewnętrzne zakola, miejsca gdzie wcześniej siedzieliśmy łowiąc,

teraz zalane mogą stanowić doskonałą i rybną miejscówkę.

W klatkach też znajdują się strefy, gdzie ryby mogą mieć schronienie

i zajmują dla siebie dogodne stanowiska.

Błędem jest myślenie, że w takich warunkach ryby nie pobierają pokarmu.

Oczywiście średnią przyjemność sprawia wędkowanie gdy woda niesie

wszelkiego rodzaju śmieci, trawy, wyrywa drzewa, gałęzie itp. i wszystko się czepia sprzętu.

Jeżeli jest to umiarkowany przybór , to może lepiej poszukać ryb ze spławikówką

w przybrzeżnych zakamarkach.

Ja w każdym razie nie obrażam się na taką wodę :),

tylko szukam miejsc bezpiecznych i w miarę komfortowych.

Wczoraj pod wieczór z kolegą z forum znowu byliśmy ujarzmiać Odrę.

Miałem cztery wyjścia boleni, ale niestety nietrafione.

Rybom nie przeszkadzała mętna i wysoka woda

a ja nie musiałem się zbytnio maskować.

Jednak intensywność w zmianach stanu rzek (gwałtowny przybór lub opad)

może mieć wpływ na ryby i ich żerowanie .

W takich przypadkach na całkowitym luzie podchodzę do wędkowania,

bo efekty raczej są skazane na porażkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pod wieczór z kolegą z forum znowu byliśmy ujarzmiać Odrę.

Miałem cztery wyjścia boleni, ale niestety nietrafione.

Wow! Czyli jednak zdarza Ci się wrócić o kiju ! :mrgreen:

Patrząc na fotki, które co chwila wrzucasz, brzmi niewiarygodnie. Uspokoiłeś mnie. Wczoraj byłem nad Szkarpawą, bez specjalnych efektów :) Rybę od czasu do czasu było widać, brania nawet się zdarzały, ale bez historii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znów wypad nad wodę z feederami i wynik podobny do ostatnich tylko, że tym razem łowiłem większe sztuki, 17szt. płoci, leszczyk i świnka. Coś czuje, że trzeba sobie trochę odpocząć, bo po takim maratonie wędkowania i kucania do wędek mam mega zakwasy i ledwo się poruszam hehe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawciobra, jsli mozna wiedziec, to gdzie w okolicach braniewa biora swinki? W pomorskich rzekach jest sporo cert (tez maja koslawy nos), a swinka to mi sie raczej z poludniowa Polska kojarzy.

Pzdr

To prawda można świnkę pomylić z certą, ale tak na prawdę maja sporo różnych od siebie cech. Ja łowie na rzece Pasłęka na odcinku miejskim. Ale na całej długości rzeki jest szans na złowienie świnki. Tzn nie wiem jak ze świnką na odcinku rzeki, gdzie wpada do zalewu wiślanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nocka od 18 do 1.40 wynik: lin 39cm (samica już raczej po tarle), leszczyk 38cm, płoć 33cm, kilka karpików do 37cm oraz spięty większy karp na kulkę i jedno branie sandacza na trupka. Gdyby nie żarłoczność kroczka zostałbym przy gnojakach i z pewnością pociągnął więcej płoci i leszcza..niestety małe odkurzacze lubują się w moich robaczkach a skutecznie omijają kulke ;)

svne.th.jpg

y6dn.th.jpg

c8cr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś wieczorne wyjazdy na rzeke ze spinem i DS.

Efekt 8 leszków w przedziale 45-50cm, jeden jaź ok 50cm, i kilka sumków , wiekszość nie wymiarki,ale jedna kijana sie trafila na prawie 1.2m :mrgreen:

Wsio C&R

po 18 woda sie zaczeła podnosić, a po 20 w sumie już plyneło tyle syfu ze trzeba było sie do domu brac, a miałem nocke dziś zrobić... qtwa człowiek cały tydzień czeka, sie szykuje i bęc!

Już dziś żonce napąkłem ze jak jade spontanicznie to zawsze cos ciekawego złowie, a jak sie nastawiam na ryby to dupa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.