Wybierz kategorię tematyczną

To była kolejna 24 godzinna zasiadka w tym sezonie. Woda na której siedliśmy jest dzika i pod kątem dużych karpi nie należy do najłatwiejszych co potwierdzają trzy poprzednie zasiadki bez kontaktu z rybą. Nad wodą jesteśmy chwilę przed 12:00. Rozbijamy obóz, montujemy zestawy i obserwujemy wodę.Tak jak poprzednim razem ani śladu dużych ryb, żadnych spławów, kompletnie nic... Plan co do nęcenia i umieszczenia zestawów był taki jak zawsze w tym miejscu - 2 zestawy na płyciznę pod drugi brzeg w okolice zatopionego drzewa, jeden zestaw pod wyspę i jeden na otwartą wodę na głębokości ok 1,6m. Nęciliśmy punktowo po kilka garści kulek na zestaw i trochę grubego pelletu dookoła.

Zestawy poszły do wody koło 14:00 i z naszej strony to wszystko, czas na karpie. Niestety do wieczora tak jak na poprzednich zasiadkach nic się nie działo; żadnych brań, zero oznak żerowania dużej ryby.Koło 24 kończymy butelkę, dojadamy kiełbaskę i idziemy spać... Po trzech godzinach budzi nas dźwięk na który czekaliśmy od 3 tygodni - jeeeedzie! Patrze na centralkę - czerwona, zestaw spod drugiego brzegu więc trzeba się spieszyć bo z lewej ma drzewo a z prawej wyspa. Biorę kija, kolega świeci na żyłkę i jest to czego się obawialiśmy - ryba była już za wyspą. Na nasze szczęście nie na tyle daleko że udało się nam się ją przeciągnąć przez trzciny porastające brzeg wysepki. Chwilę później ryba jest już na macie. Szybkie ważenie i karp ląduje w worku. Rano kolejne ważenie i kilka fotek:

Chwilę później zdrowa i zadowolona ryba wraca do wody:Była to jedyna ryba tej zasiadki ale dała dużo szczęści tym bardziej że złapana na dzikiej wodzie.

Jak się później okazało tego samego karpia miał już na macie mój kolega z teamu we wrześniu 2009.Dla mnie to wystarczające podziękowanie za stosowanie zasady Catch&Release.SQra
Team Carp RIPOSTA


Zobacz więcej relacji na forum w temacie:
Karpie 2011Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby dodać komentarz

https://www.iparts.pl/dragon

Blog Zwędkowani TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich